Для кожного туриста своєрідним символом є шлях. Його можна подолати за допомогою доріг, водойм або залізниці. Та навіть у пандемію популярним транспортом залишився літак, який приземляється в аеропортах. Але які з них найкращі у світі?


Skytraxпонад 20 років на варті за комфортом пасажирів

Ця британська консалтингова компанія заснована ще в 1989 році. Вона надає інформацію про 210 авіакомпаній та 65 аеропортів. Робить це за допомогою різних опитувань пасажирів. Деякі залишають відгуки на офіційному сайті.

Незважаючи на коронавірус, цього року компанія продовжила традицію. Мандрівники оцінили понад 500 аеропортів за такими критеріями:

  • Ефективність працівників;
  • Вартість очікування;
  • Доступ до кафе, ресторанів і магазинів;
  • Зали для офіційних делегацій;
  • Чистота терміналів.

У 2021 році до опитування також додали спеціалізовану секцію про COVID-19.

Міжнародний аеропорт Хамад

Розташований у Досі, столиці Катару. Цього року посів перше місце в рейтингу. Це єдиний міжнародний аеропорт країни, який здійснює рейси через шість континентів. Був відкритий у 2014 році. Має дві злітних смуги. Одна з них, довжиною 4, 9 км, входить до списку найдовших у світі.

Пасажири високо оцінюють аеропорт за численні бутики та комфорт. Відзначають чистоту приміщень. У залах є унікальні витвори мистецтва. Вказують також на успіх у реакції на COVID-19 і поїзд у приміщенні, який перевозить пасажирів через термінал. Аеропорт має план збілишитися, щоб до Чемпіона світу з футболу 2022 року приймати 58 мільйонів пасажирів.

Міжнародний аеропорт Токіо

Також відомий як Ханеда – розташований у однойменній місцевості району Ота метрополії Токіо. Працює ще з 1931 року. Є другим головним аеропортом міста. Тут обслуговують значну частину внутрішніх подорожей. Поки що розвивається, щоб приймати більше пасажирів.

Це база декількох великих перевізників: Japan Airlines та All Nippon Airlines. У 2018 року до пандемії летовище прийняло 87,098,683 осіб. Крім того, цей аеропорт отримав статус найкращого внутрішнього у світі.

Міжнародний аеропорт Чангі

Є основним авіаційним хабом у Азії. Розташований у районі Чангі в Сінгапурі. Має площу 13 квадратних кілометрів. Це база сінгапурських Авіаліній. Є основним місцем зупинки на шляху з Австралії до Європи. Тут працює щонайменше 4000 чоловік.

Цього року посів третє місце в списку. Його перлиною є кінотеатр і сад метелеків на території аеропорту. Поки що ці місця закриті для відвідувачів у зв’язку з пандемією. Тут оперують Singapore Airlines Cargo, Scoot, Jetstar Asia Airways та багато інший авіакомпаній.

Міжнародний аеропорт Інчхон

Розташований за 70 км від міста Сеул – столиці Південної Кореї. Є найбільшим вузлом країни. У рейтингу 2021 року посів почесне четверте місце. Відкритий у 2001 році. Виступає хабом для національних авіакомпаній Korean Air та Asiana Airlines.

Найбільш відоме своєю інфраструктурою. Аеропорт має чимало зручностей. Є майданчики для гольфу, кімнати масажу, місця для сну. Можна прогулятися зимовими садами та навіть пограти в казино. Сьогодні Інчхон приймає більше 80 авіакомпаній.

Міжнародний аеропорт Наріта

Є ще одним летовищем Японії. Розташований у місті Наріта префектури Тіба. Більша частина пасажирів літають саме через нього. Почали будувати у другій половині ХХ століття. Тут функціонують Japan Airlines, All Nippon Airways, Nippon Cargo Airlines, а також лоукостери Peach and Jetstar Japan.

Міжнародний аеропорт Мюнхен

Втратив одну сходинку та посів шосте місце цього року. Розташований у Верхній Баварії. Є хабом Air Dolomiti для авіакомпаній Condor, Lufthansa, Eurowings та багатьох інших. Почав працювати у 1992 році. За розмірами є другим у Німеччині. У 2019 році ним скористалися 49,7 мільйонів пасажирів.

Залишайтеся з нашим порталом – незабаром ми опублікуємо оновлений рейтинг аеропортів 2022 року.

Станіслав Ткацевіч