Україна — це країна, де є все: архітектура, природа, гори, моря, озера, водоспади… Кожен наш регіон унікальний по-своєму, але мало хто знає про ті дивовижні місця, від яких перехоплює подих. Тому ми пропонуємо вашій увазі 15 українських місцин, які ви обов’язково захочете побачити.


Victoria Film Studios

Кіностудія, яка схожа на парк розваг “Діснейленд”, що розташований в Анагаймі, однак якщо у вас немає коштів, щоб полетіти в Америку, тоді вам сюди.

Дістатися Victoria Film Studios можна своїм ходом або маршруткою, яка йде у бік Житомирської області — наприклад, до Коростишева. Замок знаходиться біля села Гурівщина, за 20 км від Кільцевої дороги.

Територія студії займає 36 гектарів, де є і “Старе місто”, і “Село”, і навіть “Озеро”. Погодьтесь, така атмосфера навіює спогади про казки, де все закінчується добре.

Для любителів  сучасної фантастики тут є триметрові скульптури Чужого і Хижака з однойменних фільмів. Однак будьте готові прихопити з собою трохи їжі та намет, якщо плануєте переночувати поблизу студії, тому що ресторан та готель працюють лише для людей причетних до створення кіно.

Парк імені Островського (Древлянський)

Він розкинувся у місті  Коростень Житомирської області. Цей парк лежить на обох скелястих берегах річки Уж та має загальну площу орієнтовно 8 га. Окрім різноманітних пам’ятників на території є: альтанки, містки, фонтани й унікальний військовий музей “Скеля”. Також кожного року другої суботи вересня тут проходить відомий на всю Україну фестиваль дерунів.

Великим плюсом стане те, що парк розташований у центрі міста, тому проблем з ночівлею та перекусом не буде.

Доїхати з Києва до Коростеня можна потягом або електричкою, від залізничного вокзалу — машруткою №2, 2б, 3 (до зупинки “Парк Древлянський”), а якщо забажаєте побачити місто, то можна прогулятись (відстань трохи більше одного кілометра).

Тунель кохання

Одне з найромантичніших місць планети за версією видання “Daily Mail”, котре знаходиться на Рівненщині (смт. Клевань). Кажуть, якщо  пройти туди-назад по тунелю (майже 4 км) та загадати бажання, то воно обов’язково здійсниться. Також люди тут в’яжуть стрічки на дерева: закохані — для зміцнення почуттів, самотні — для пошуку кохання. Молодята саджають квіти, аби любов ніколи не в’яла.

Окрім смартфона, для красивих фото, радимо прихопити намет та їжу, якщо ви хочете переночувати посеред цього чудо-місця.

Дістатися з Києва сюди можна автобусом або потягом (з пересадкою).

Шацькі озера

Це група з 22 озер, що розташовані у межиріччі Прип’яті та Західного Бугу Волинської області (смт. Шацьк).

Найбільші з них: Світязь (пл. 27,5 км², друга за розміром природна водойма в Україні ); Пулемецьке озеро (пл. 16,3 км²); Луки (пл. 6,8 км²); Люцимир (пл. 4,3 км²) та інші.

Перевагою стане те, що поблизу цих озер є бази відпочинку й дитячі табори. Також у воді є великий вміст срібла, а тому її навіть можна пити. Родзинкою цього місця є лебеді, яких більше сотні. Вони наскільки звикли до людей, що хапають їжу з рук, тому фотографії на спогад будуть дуже гарні.

Найлегше дістатися з Києва сюди автомобілем або автобусом, однак якщо ви  хочете побачити місто Ковель, то краще потягом, а звідти машруткою ще годину.

Ведмежий притулок “Домажир”

У селі Жорниська (20 км від Львова) розкинувся ведмежий реабілітаційний центр, метою якого є допомога і порятунок ведмедів з пересувних зоопарків, цирків, готелів і ресторанів.

Умови для тварин максимально наближені до природних, адже площа — 20 га. На сьогодні тут є 6 ведмедів, тому кожен має свій великий вольєр. Для туристів побудовані спеціальні доріжки, аби вони могли спостерігати за цими звірятами.

Найкраще приїхати сюди своїм автомобілем десь вранці, коли ще немає туристів, щоб насолодитися природою й атмосферою цього місця.

Долина нарцисів

Це наймальовничіше місце Закарпаття, адже що може бути красивіше за цвітіння весняних квітів, їх запах, який розноситься на декілька кілометрів?! З висоти пташиного польоту здається — це м’який білий килим, котрий розтягнувся до горизонту.

Розташована долина недалеко від міста Хуст, в урочищі між річками Тиса та Хустець. У цій місцевості — особливий мікроклімат, гірські річки, термальні води, альпійські луки, праліси, де зустрічається чимало рідкісних тварин.

Дістатися сюди можна потягом або автобусом, котрі доїжджають у саме місто.

Галицький національний природний парк

Ця природоохоронна територія знаходиться неподалік Івано-Франківська (20 км м. Галич). Площа парку — 14 тис. гектарів.

Особливістю цього місця є те, що через весь парк протікає річка Дністер, яка живить як рослинний, так і тваринний світ. Окрім рідкісних видів звірів — може похвалитись  власними печерами, карстовими скелями та озерами. Працює парк протягом всього року.

Є два способи, як доїхати сюди : перший — власний автомобіль, другий — потяг, яким можна доїхати до станції в місті Галич.

Галицький скельний монастир

Це незвичайне місце знаходиться на Буковині (с. Галиця). Воно розміщене у верхній частині крутого Дністровського схилу на висоті приблизно 120 метрів над рівнем Дністровського водосховища. У скелях монастиря є не лише келії монахів, а й скельні могильники.

За словами археологів, тут колись жили древні язичники. Тому якщо ви окрім прекрасних фото хочете дізнатись нашу історію — вам сюди, адже це місце було майже знищено під час Другої світової війни, однак завдяки природі та ченцям зараз є понад 20 природних, штучних і змішаних за походженням скельних порожнин.

З плюсів можна назвати те, що неподалік є база відпочинку “Услад”, де можна перекусити та переночувати. З мінусів: далеке розташування від Чернівців (приблизно 150 км) і дістатися сюди можна лише своїм ходом.

Джуринський (Червоногородський) водоспад

Розташований на річці Джурин, між селами Нирків й Устечко Тернопільської області.

Він є найбільшим рівнинним водоспадом України. Його висота становить 16 м, ширина приблизно 20 м, каскадів 3 і площа – 0,7 га.

Якщо плануєте заночувати поблизу цієї пам’ятки радимо взяти з собою намет, дрова та їжу, оскільки найближчий магазин розташований у сусідньому селі за декілька кілометрів звідси, а поблизу є лише невеличкий кіоск. Зазвичай на вихідні багато туристів, тому краще приїжджати у будні дні.

На жаль, дістатися до цього прекрасного місця можна лише на авто (приблизно три години від Тернополя).

Джерела, які не замерзають

Це природне диво знаходиться у селі Голоскові за 30 км від Хмельницька.

Завдяки унікальному мікроклімату цієї місцевості — не замерзають навіть у найлютіші морози. Тут зимують дикі качки, чаплі й інколи лелеки.

Таких джерел тут близько 15. Усі вони б’ють з-під землі посеред села, розтікаються тонкими струмками, утворюючи болітця та невеличкі ставки. Радимо приїхати сюди взимку, аби переконатися, що це правда.

Дістатися можна машиною або машруткою, яка вирушає з Хмельницька.

Черепашинський кар’єр

Це місце називають українськими Мальдівами, адже у сонячну погоду вода в кар’єрі стає бірюзового кольору. Знаходиться він у селі Черепашинці за 48 км від Вінниці.

Кажуть, що тут можна побачити рибу, котра плаває на глибині двох метрів. Якщо ви любитель екстремальних стрибків зі скель, то задумайтесь, оскільки тут дно нерівне і кам’янисте.  Також будьте готові, що глибина цього озера 90-100м.

Найлегше дістатись автомобілем або машруткою.

Буцький каньйон

Якщо ви захоплюєтесь пейзажами Швейцарії, то вам сюди, адже це райське містечко дуже схоже на норвезький фіорд.

Розташований цей каньйон у селі Буки поблизу Умані Черкаської області.

Зовсім поряд з каньйоном розташувався галасливий водоспад “Вир” — це диво природи не залишилось непоміченим і ще в 1972 році цьому об’єкту було присвоєно статус державної пам’ятки природи місцевого значення, а якщо пройти ще трохи далі, можна побачити руїни старовинного млина, побудованого ще в ХІХ столітті.

Дістатися до каньйону можна автомобілем.

Іванова гора

Це історичний центр Полтави. Біла альтанка — споруда, побудована в 1909 р. в честь 200-ї річниці сумнозвісної Полтавської битви. Це один із романтичних символів міста, де туристи можуть споглядати захоплюючу панораму — вид на Ворсклу, Поділ, Хрестовоздвиженський монастир та Леваду.

Також до пам’яток цієї гори належить садиба Котляревського, котрий вніс значний вклад у формування української мови. Найбільше захоплює тут комора, повітка та криниця у вигляді журавля, які вдало відтворені за зразками малюнків Шевченка та дуже схожі на садибу того часу. Окрім цього на Івановій горі є Свято-Успенський кафедральний собор, що був побудований ще в 2 пол. XVIII ст.

Дістатися до Полтави можна потягом, автобусом або автомобілем.

Ферма-сироварня “Лісова коза”

Це ідеальна локація для тих, хто обожнює гастротуризм. Вона розташована у селі Підлісне Кіровоградської області. Тут виготовляють і продають смаколики з козячого молока за французькими технологіями — сироватку, йогурти, десерти, сири; проводять екскурсії, майстер-класи та дегустації.

Відвідувачам пропонують скуштувати козячі сири різних видів (фета, бринза, санґлієр, шевр та інші) з дорогим вином, а дітям – із какао.

Найзручніше дістатися автомобілем, однак якщо ви не вживатимете алкоголю. Якщо ж усе-таки випили, краще переночуйте у машині задля своєї безпеки.

Куяльницький лиман

Це найнижча точка України і розташована вона за 5 км від Одеси. Площа лиману — 60 квадратних кілометрів, протяжність — 28, а ширина — 3 кілометри. Глибина його в середньому — близько 3 метрів.

Рожеве забарвлення зумовлене величезною солоністю лиману. Крім бактерій, тут живуть рачки. Під час шлюбного сезону від їхньої величезної кількості вода стає червоною, хвилі викидають ракоподібних на берег, і вони товстим шаром покривають місцеві пляжі.

Дістатися сюди можна автомобілем або ж автобусом.

Тож плануйте подорож, відпочивайте та пізнавайте Україну.

Бережіть себе. Нехай Вам щастить.

                                                                                                                                                                                   Леся Доренко