Зазвичай прийнято вважати, що в нашій країні відпочинок є однотипним та спокійним і знайти щось здатне полоскотати нервову систему занадто важко, а можливо й нереально. Та це зовсім не так, адже ми живемо в багатій на враження Україні!


Хочеться приділити увагу трьом захопливим розвагам з різними ступенями складності, розрахованими на різну фізичну підготовку та інтереси.

Рафтинг

Регіон Карпат завжди запропонує Вам щось цікаве та нове, це та особливість завдяки якій незалежно від сезону тут завжди можна знайти собі заняття до душі. Якщо взимку в Карпатах збираються любителі гірськолижних курортів, то з настанням тепла в цих краях відкривається можливість для зовсім іншого екстремального спорту.

Рафтинг – майже головний вид активного відпочинку, який бере за основу сплав високими гірськими порогами поміж скель. Та якщо ви думаєте, що це спокійна подорож уздовж річки на надувному човні, то це велика помилка. Підводні камені будуть постійно з’являтися у вигляді перепон на шляху, а вода  бризкатиме звідусіль, тож потрібно обов’язково запастися змінним одягом, бо сухими з човна вийти нереально.

Сплавляючись гірською річкою Чорний Черемош, що є середньою за важкістю проходження і водночас не потребує попереднього досвіду, можна встигнути насолодитися прекрасною природою Західної України з її гірськими масивами, густими лісами та скелями. Це досить приємний бонус під час проходження перешкод.

Дайвінг

Відпочинок у сонячній Одесі є досить одноманітним і складається з суцільного розслаблення. Та настає той момент, коли ти розумієш, що ніжитися цілодобово під сонечком та смакувати медову пахлаву вже набридло, і час знаходити якесь різноманіття.

Не так давно, прямо посеред моря, в трьохстах метрах від берега, розмістили підводний музей.

На досить невеликій глибині, близько десяти метрів, розміщені скульптури як в античному стилі, так і артефакти  часів Другої світової війни та радянської культури.

Насправді подібне видовище виглядає містичним та злегка моторошним, бо скульптури, що переважно є бюстами, виглядають наче на половину вмуровані в морське дно люди.

Щороку музей доповняють новими експонатами, а старі вкриваються водоростями, що додає їм певного шарму. Спеціальних дозволів для занурення або ж сертифікатів дайвера тут не потрібно, вхід повністю вільний. Задля зручності, одразу на місці можна домовитися за оренду човна, чи якщо ви не є досвідченими дайверами, краще взяти супровід інструктора, який допоможе з безпечним першим зануренням.

Скелелазіння

Для тих, хто любить пізнавати нові стежки та загадкові місцевості, пропонуємо Сокільський хребет, що має десятки маршрутів для скелелазів. Це місце не є популярним серед туристів і тому чітких прокладених шляхів тут немає. Та це є навіть перевагою з-поміж інших місць, на яких постійно збираються натовпи.

В середньому скелі Сокільського хребта сягають від двадцяти до сорока метрів. Обираючи маршрут тут, потрібно бути обачними, та попри це більшість з них підходить для новачків з гарною фізичною підготовкою або для людей, які мають досвід у подібних сходженнях.

Звісно ж, як і завжди, місцевість Карпат багата на природу, яка змушує постійно її розглядати, милуватися нею і не дає можливості відволіктися від краєвидів мальовничих лісів, що часто вкриті туманом і приховують глибоко в гущавинах таємниці гуцульських казок та міфів.

Найвищими скелями хребта є «Свинячий гук», «Голова Довбуша», «Ведмежі ворота», «Чортів палець». Іноді місцеві їх називають інакше, та попри це проблем зі знаходженням виникнути не повинно, бо жителі селищ поряд знаються на місцевості майстерно.

Маючи можливість провести відпочинок активно не потрібно навіть замислюватися, а одразу ж вирушати, адже таке дозвілля точно залишить приємний присмак надовго та подарує відчуття перезавантаження.

Анастасія Кононенко