Фото з https://geography.name/khartoum/

Найвибагливішим мандрівникам давно набрид звичний відпочинок на пляжі. Вони шукають щось, що виходить за рамки нормального для звичайних людей, щось, що поціновувачам all inclusive і в голову б не прийшло. Їх часто не лякає смертельна небезпека, що чекає на кожному кроці країни для вікенду, будь це вкрай висока злочинність, епідемії чи отруйні тварини. Саме для таких екстремалів ми підготували підбірку найбільш небезпечних країн світу.


Фото з https://www.parttimebackpacker.com

Хартум, Судан

Ще нещодавно тут кипіла жорстока громадянська війна. І хоч зараз ситуація заспокоїлася, столиця Судану залишається одним з найбідніших і найнебезпечніших міст світу.

Крім того, у Хартумі неймовірно спекотно, а аномальна спека — ідеальне середовище для поширення різноманітних інфекцій.
Проте саме тут можна побачити одне з найпрекрасніших місць Африки — злиття Білого та Блакитного Нілу.

До речі, на протилежному боці ріки, у місті Омдурман працівники верфі залюбки показують таким рідкісним тут туристам процес виготовлення нільських фелук (човнів).

 

 

Фото з https://www.tripadvisor.co.nz

Іль-де-Льос, Гвінея

Гвінея, як і багато інших африканських країн, відлякує потенційних відвідувачів інфекціями, бідністю та великою кількістю отруйних тварин. Та, якщо у столиці Конакрі сісти на паром, що рухається вздовж узбережжя, можна потрапити на неймовірні зелені острови Іль-де-Льос. Білосніжний пісок та цілковита тиша.

Саме це місце стало натхненням Роберта Льюїса Стівенсона на написання роману «Острів скарбів».

Фото з https://www.worldwildlife.org

Демократична Республіка Конго

Особливих історичних пам’яток в столиці ви не знайдете. Та це місце дивує не ними.

Тут є безліч можливостей насолодитися дикою природою, пізнати культуру корінних жителів, зайнятися джайлоо туризмом, піднятися на вершину вулкана, побачити такі рідкісні види тварин, які не зустрічаються в жодній іншій точці планети (бонобо — найрідкісніший вид мавп, у неволі їх залишилось близько 10 тисяч, і всі вони в Демократичній Республіці Конго; окапі — вид парнокопитних із родини жирафових з незвичним тілом, вкритим однотонною коричневою шерстю, змінюється ногами зі смугастою шкурою, як у зебри).

Фото з https://www.wnycstudios.org

Сана, Ємен

Мабуть, Ємен приваблює найменшу кількість туристів у цілому світі. Громадянська війна, історії про постійні викрадення та вбивства людей, часті спалахи малярії, бідність відлякують навіть найризикованіших і найсміливіших мандрівників.

Та ті, хто все-таки наважиться вирушити до Ємену, будуть справді вражені столицею — містом Сана. Унікальна ісламська архітектура — вузенькі вулички, вражаючі мечеті, старовинні будівлі — не залишать байдужими нікого.

Фото з https://www.internazionale.it

Ангола

Ангола приваблює небагаточисельних туристів своєю природою: майже 1600-кілометрове океанічне узбережжя, буйний тропічний ліс, мальовнича савана, пустеля Наміб.

В деяких регіонах збереглись унікальні племена, які досі ведуть спосіб життя, наближений до кам’яного віку. Та через високий рівень злочинності Ангола все ж залишається небезпечною для відвідування країною.

Фото з https://yilin.com.ua

Україна

Саме Україна, на жаль, залишається однією з небезпечних країн через постійні ризики ракетних ударів навіть у відносно безпечних регіонах. Та попри все українці знаходять час на подорожі Батьківщиною. Карпатські гори цьогоріч прийняли величезну кількість туристів. Також безліч людей, що переселилися з зони активних бойових дій, вперше відкрили для себе красу міст заходу України. Вражаюча архітектура Львова, яку можна розглядати годинами, численні замки Тернопільщини, неймовірна природа Прикарпаття та Закарпаття.

Ніщо не може описати красу України, і ніщо не зможе її забрати.

 

Звісно, необхідно усвідомлювати усі ризики, адже загроза смерті або великих проблем зі здоров’ям під час відвідування цих країн є справді дуже великою. Така подорож вимагає серйозної підготовки, багажу досвіду та знання всіх можливих нюансів.
Та, як ми бачимо, навіть у найстрашніших місцях нашої планети можна знайти щось казкове. Потрібно лише хотіти це знайти.

Анастасія Корнійчук
(Головне фото: https://geography.name/khartoum/ )