Хоча, на перший погляд, Люксембург здається маленькою непримітною місцевістю, цій країні, безперечно, є чим здивувати і запам’ятатися.


Розташований у Центрі Європи Люксембург межує з трьома країнами: Бельгією, Німеччиною та Францією, що, звичайно ж, дається взнаки, адже зазвичай турист швидше за все обере для відвідування та відпочинку щось більш популярне і знайоме, так би мовити, «класичне», ніж ризикне спробувати щось нове. Але насправді Люксембург – це чудове місце для подорожі і точно коштує кожну хвилину витраченого часу. Він поєднує в собі суміш сучасності та середньовіччя, тому попри невелику площу, тут знайдеться на що подивитися.

Ехтернах

Фото: visitluxembourg.com

Найстаріше місто в країні точно варте уваги, адже його історія сягає аж з 698 року, у той час, коли було засновано бенедиктинський монастир, який у наші часи більш відомий як «Ехтернахське абатство».

З того часу невелике середньовічне містечко росло і розвивалося, і сьогодні в ньому є кілька туристичних пам’яток, які варто відвідати, аби повною мірою відчути дух та старовинну атмосферу Ехтернаху: Базилік Святого Віліброрда з вражаючою архітектурою; муніципальний парк та сади абатства, що також включають мальовничу оранжерею та павільйон у стилі рококо; ринкову площу у центрі міста з великим розмаїттям товарів на будь-який смак, а також Римську віллу, що розташована за 1200 метрів від історичного центру.

Мюллерталь

Фото: www.audleytravel.com/luxembourg/

Регіон часто називають «Маленькою Швейцарією Люксембургу» через свою географічну схожість. Регіон характеризується скелястими утвореннями з пісковика та унікальним складом гірських порід. Саме різноманітна природна та геологічна спадщина робить Мюллерталь таким особливим.

Це чарівне містечко має кілька стежок, що проходять через густі ліси, природні водоспади та секретні печери, тому атмосферна прогулянка стане справжньою насолодою для любителів активного відпочинку та природи! Окрім цього, Мюллерталь пропонує дослідницькі екскурсії ущелинами люксембурзького пісковику; лісами та залитими яскравим сонцем краями і невеликими водотоками.

Віанден

Фото: https://castle-vianden.lu/gb/

Замок є однією з провідних історичних пам’яток Європи. Знаходиться у північній частині Люксембургу, і його походження можна відслідкувати починаючи аж з 10 століття. Протягом 11-14 століть замок будувався повільно, багато частин додавалися або змінювалися. Довгий час він належав родині великих герцогів, але починаючи з 1977 року замок перейшов у державну власність. Після чого його реконструювали, аби надати замку той фасад, який він має сьогодні.

Щороку влітку у замку Віанден проводиться середньовічний фестиваль. В цей час відвідувачі можуть відкрити для себе яскраву анімацію з бойовими демонстраціями, музикантами, артистами вогню, жонглерами, менестрелями, хижими птахами та багато іншого.

Плата за вхід становить 10 євро для дорослих, 5 євро для студентів та 2,50 євро для дітей.

Шенген

Фото: Kirsten Henton

Це селище відоме з декількох причин: своїми смачними винами, їх багатим розмаїттям, та Шенгенською угодою, яка була підписана тут 14 червня 1885 року. Крім того, Шенген розташований в південно-східній частині Люксембургу (в кантоні Реміх, район Гревенмахер), і звідси менше 1500 метрів до французького кордону!

У селі Шенген, крім церкви Святого Спасителя, можна помилуватися десятками терасних виноградників, Європейським Шенгенським музеєм, меморіальним парком «Площа Зірок», Тотемами Миру (встановлені біля річки Мозель) і, звичайно ж, Шенгенськими садами.

Каземати Бока

Фото: https://www.luxembourg-city.com

Перші підземні тунелі, що входять до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, були побудовані в 1644 році, в епоху іспанського панування. Підземні оборонні ходи розташовувалися на різних рівнях і йшли вглиб на 40 метрів. Саме ці вражаючі оборонні споруди принесли Люксембургу назву Північний Гібралтар.

Каземати Бок, підземна оборонна система, що складається з кілометрів тунелів, сьогодні є одним із найважливіших туристичних місць у Люксембурзі. Відвідування археологічного склепу, вестибюля казематів стане чудовим досвідом, а туристи зможуть відкрити для себе їх бурхливу історію і насолодитися чудовим краєвидом на райони Грунд, Клаузен та Пфаффенталь.

Що на рахунок їжі?

Фото: luxtimes.lu

Наостанок варто згадати про люксембурзьку кухню, що є справжнім міксом французької та німецької.
Місцеві делікатеси включають картопляні оладки, сливовий пиріг та суп із зеленої квасолі з картоплею, беконом та цибулею. Люксембурзька національна страва «Judd mat Gaardebounen» є копченою свинячою шийкою, замоченою у воді на ніч і відвареною з овочами та спеціями. Його часто подають із гарніром з картоплі та бобів та пляшкою люксембурзького пива Дікірх.

Люксембург дуже привітна і гарна країна, яку варто відвідати заради того, аби скуштувати місцеві делікатеси, поповнити свої історичні знання та подивитися на природні та архітектурні особливості. Після поїздки у Вас залишаться тільки позитивні враження і багато спогадів.

Злата Чернова
(Головне фото: viator.com/tours/Luxembourg)