Відвідування музеїв у багатьох завжди асоціювалось з чимось нудним та нецікавим. Але музеї в Празі відрізняються від інших своєю незвичайністю та оригінальністю.


Прага — справжнє джерело архітектурних стилів різних епох. Прогулянка містом дозволить вам побувати в часи готики, романтизму, класицизму, модерну та побачити неймовірні сади й замки епохи бароко. Це місто особливе, зі своєю культурою, мовою, музикою, що робить його магнітом для тисячі туристів кожного року.

Знаменита Прага не тільки Карловим мостом, собором святого Віта і  Вишеградським замком, а й музеями:

Музей тортур: 

Це місто, яке пережило безліч різних подій, у тому числі кривавих, тому не дивно, що музей тортур є і в чеській столиці.

Він має близько 60 експонатів як копій, і оригіналів, використовуваних ще XII столітті. За допомогою цих жахливих знарядь карали всіх, починаючи від гомосексуалістів, єретиків, ворожок, відьом і невірних жінок, закінчуючи простими людьми, які могли висловити свою думку надто відверто.

Фото:  tripAdvisor. com

Після оплати квитка, який коштує 160 крон (7$) вам потрібно буде спуститись у підвал, де знаходиться сама виставка з експонатами.  Від атмосфери місця застигає кров у жилах: стілець Мойсея (або ж стілець зі цвяхами), залізний черевик, прес голови, стовб ганьби та інші жахливі знаряддя, які використовували у минулих століттях для покарань та знущань людей. Все це дозволяє відчути весь страх та біль людей, які колись відчули це на собі. Але повну картину страху доповнюють ілюстрації, які розміщені біля кожного експонату. Проходячи різні експонати, перед вами відкриваються наочні картини до кожного знаряддя: воскові фігури людей, які були причетні до знущань або над якими проводились тортури, відрізані голови на стовбах. Ілюструвались  навіть тварини.

Цей музей безперечно не для кожного, а для найсміливіших та найбезстрашніших людей, які люблять щось таємниче. Тому рекомендуємо ретельно обміркувати ваш похід до цього музею, адже він спроможний понурити вас в ці всі відчуття страху та залишити особливі враження.

Вартість квитка: Дорослий: 160 крон (7$); Пільговий: 100 крон(4$); Сімейний: 420 крон (19$).

Музей воскових фігур:

Справжнє зіркове місце. Якщо ви колись мріяли зустріти ваших улюблених акторів, артистів чи видатних людей, це місце вам у цьому допоможе. Музей воскових фігур зібрав всіх знаменитостей в одному місці.

Він ділиться на такі зони: середньовічна зона, музикальна, кіно зона, культурна зона, спортивна зона.

Фото: prague.eu

Ваша подорож почнеться з середньовіччя, де ви поринете в історію і відкриєте для себе стару Прагу. Ви можете зустрітись з древніми особистостями, такими як Тихо Браге і Голем. З кожним поверхом ви наближаєтесь  до нашого часу.

Ви зможете побачити відомих особистостей, таких як Альберта Ейнштейна та Сальвадора Далі, врятувати світ з Томом Крузом, поспілкуватися з Джорджем Клуні або сфотографуватися з Джулією Робертс, Бредом Піттом, Джимом Керрі чи Чарлі Чапліном.

Ще ви зможете створити власну музику з Моцартом, поспівати та потанцювати з улюбленими поп-зірками, будь то поганий роман з Леді Гагою або місячна прогулянка з Майклом Джексоном. А ще повеселитися з Джастіном Бібером під його пісні. Для прихильників спорту є змога побоксувати з Мохаммадом Алімом.

Цей музей справжня знахідка для сімей, адже кожне покоління людей може знайти щось цікаве і побачити кумирів свого часу.

Вартість квитка до музею: дорослий: 250 крон (11$); дитячий до 15 років та для студентів до 26 років – 170 CZK (7$).

Національний музей: 

Національний музей вважають найбільшим та найзнаменитішим у Празі. З часу свого заснування в 1818 році зібрав багатющу колекцію експонатів. Кілька мільйонів одиниць зберігання розміщені в головній будівлі та на інших виставкових майданчиках.

Фото: sothebys.com

Музей приголомшує не тільки зовнішнім виглядом, а й інтер’єром будівлі. Зали музею прикрашені скульптурами робіт видатного чеського майстра Людвіга Швантхалера. У центральній залі, де знаходиться Пантеон, розташовані також  розкішні сходи. На стінах розвішані картини відомих Чеських художників із зображенням шістнадцяти замків Чехії.

Культурне надбання музею доволі велике. У головній будівлі на Вацлавській площі розташований Музей природознавства та історії й бібліотека, де зберігається 1,3 мільйона томів рідкісних книг і 8 тисяч рукописів. Відвідувачі музею можуть розглянути експонати з різних галузей знання-історії, археології, антропології, палеонтології. У музеї зберігається колекція предметів, які були в побуті людей більше тисячі років тому. Найцінніше і найцікавіше в ній – це експонати давньоримського і давньогрецького мистецтва.

Це місце варте вашої уваги, якщо ви хочете дізнатись історію не тільки Чехії, а й слов’янського народу.

Вартість квиток до музею: дорослий: 260 крон (12$); пільговий: 170 крон (8$) й сімейний: 440 крон (20$).

Музей Альфонса Мухи: 

Фото: mucha.cz

Справжня феєрія модернізму — саме такий опис часто можна почути про музей Альфонса мухи. Це єдиний музей, який присвячений відомому чеського художника-модерніста. В експозиції представлені найвідоміші картини художника, а також їх копії, створені в стилі арт-нуво.

Експозицію музею Мухи в Празі можна розділити на кілька частин, до них входять:

  • Афіші, створені в Парижі

Вона вважається найпопулярнішою частиною експозиції. На більшості афіш зображена Сара Бернар  — відома французька актриса, яка грала в спектаклях безлічі театрів. Навіть ходили чутки, що Альфонса і Сару пов’язує щось більше, ніж робочі відносини.

  • Настінні панно Мухи

Вони подібні вітражам – такі ж яскраві, і, здається, пропускають світло.

  • Ескізи, “накидані” простим олівцем

Ескізи, створені Альфонсом, ретельно промальовані, і нічим не гірше, ніж готові роботи.

  • Картини чеського періоду
Фото:  tripAdvisor. com

Картини найдорожчі, і дуже цінуються багатьма колекціонерами. Головна героїня таких полотен – завжди слов’янська дівчина, що стоїть посеред природи. Особливу увагу Муха зазвичай приділяв деталям: якщо придивитися, то навіть на найпростішому полотні можна виявити багато цікавих елементів.

  • Ілюстрації з книг

Це невеликі зображення, які стоять в коробках по периметру всіх залів. Тематика різноманітна: птахи, тварини, квіти, місяць і сонце, зірки, і, звичайно, дівчата.

Також, якщо у вас буде бажання дізнатися більше про життя самого митця, в музеї показують фільм про творчий шлях Альфонса Мухи. Попри трагічне і складне життя творця, його роботи дуже яскраві й сонячні

Вартість квитка до музею: дорослих: – 260 крон (12$); дитячий квиток, студентський та для пенсіонерів – 180 крон (8$).

Музей Алхімії: 

Наймагічніше місце у Празі. Музей магів, алхіміків і алхімії  знаходиться в катакомбах старої Праги, у колишній лабораторії шотландського алхіміка Едварда Келлі. Цікаво і те, що будівля була побудована ще в 980 році, а дізнались про її існування випадково у 2002 році, після одного із найсильніших потопів у Празі.

Фото: dangerousminds.net

Відкривши важкі двері, гості потрапляють у світ магії й чарівництва. В одному місці навалені горою,  застарілі від часу, сувої з магічними знаннями, в іншому примостилися скляні колби всіляких форм і розмірів. У них готувалися зілля і чарівні еліксири. У кожній частині лабораторії знаходяться різні магічні прилади, які використовувалися для різноманітних експериментів.

Увагу гостей привертають стіни, на яких можна побачити безліч скляних труб і трубочок, які в буквальному сенсі обплутують все навколо. У цьому експонаті відбилися дійсно наукове відкриття псевдовчених: вони навчилися використовувати метод перегонки. У музеї ж для цих трубок і трубочок знайшли цілком практичне призначення: вони ведуть в чудовий ресторанчик «Келліксір», де всі охочі можуть покуштувати зілля і відварів.

Сама лабораторія алхімії доволі невеличка. Але через свої розміри й кількість магічних речей, створюється таємнича атмосфера. Цей музей підійде для шанувальників магії та хімії. Ви зможете розглянути старовинну бібліотеку, в якій зберігається понад 100 книг, знайти пергаменти й цікаві інструменти для різного роду ритуалів.

Вартість квитка до музею: дорослий: 220 крон (10$); пільговий: 160 крон (7$); дитячий: 90 крон (4$); сімейний: 490 крон (22$).

Цим списком музеї Праги не обмежуються. Столиця Чехія має безліч цікавих, незвичайних та доволі оригінальних музеїв, які існують багато століть. Вони мають власну історію, яка варта вашої уваги.

Слід  також пам’ятати, що, у наш час, відкриваються цікаві музеї, які дивують своєю незвичайністю, різноманітністю, а подеколи ще й високотехнологічність. А нудні музеї з безліччю правилами йдуть в минуле. Тому відвідування музеїв, може відкрити вам нові знання і враження.

Яскравої та цікавої подорожі!

Богдана Богданова
(Головне фото: hotel-pav.cz)