Земля Рейнланд-Пфальц розташована в західній частині Німеччини та може похвастатися багатьма видатними місцями. Зокрема, Німецьким кутом, про який розкаже детальніше ця стаття.


Німецьким кутом називають косу, де річка Мозель впадає в Рейн. Це місце знаходиться в Кобленці та приваблює понад два мільйони туристів, тому що подивитися справді є на що. 

Окрім самої коси, тут з 1897 року височить кінна статуя кайзера Вільгельма І. Рішення про спорудження пам’ятника прийняв кайзер Вільгельм II на знак подяки попереднику за об’єднання Німеччини. До речі, звідти відкривається неймовірний вигляд на кут. Ніби монумент зроблений так спеціально, щоб вершник міг споглядати як дві течії сходяться в одну. Проте, це не єдиний оглядовий майданчик. 

В пошуках кращого вигляду треба пройтися вздовж Рейну. Прогулянка буде необтяжливою, а навіть навпаки. В численних ятках можна придбати магніти, листівки, іграшки, прапори, морозиво чи коктейлі. Часто тут виступають вуличні музики, розповсюджуючи приємні звуки гітари чи баяна.

А в кінці стежки Ви натрапите на канатну дорогу, яка підіймає на 118 метрову скелю до фортеці Еренбрайтштайн.

Повністю прозорі кабінки дозволяють насолодитися захопливими панорамами Кобленца і долини Рейну, але найкращий вигляд відкриється вже зі стін самої споруди.

Оглянувши подвір‘я, коридори, кімнати, експонати та зали фортеці, де також безліч цікавинок, Ви вийдете до оглядового майданчика на вершині та зможете роздивитися місто, виноградники і саме місце злиття Рейну і Мозеля.

Що ще подивитися поблизу

Будинок тевтонських лицарів

Раніше це місце навіть носило назву Тевтонський кут через розташовану тут в 1216 році резиденцію Тевтонського ордену, де проводилися засідання місцевого правління ордена.

Базиліка св. Кастора 

Найстаріша церква земель Рейнланд-Пфальц, в якій в 843 році провели попередні переговори щодо Верденського договору. На жаль, храм повністю зруйнували під час Другої світової війни, але відновили в післявоєнний період.

Базиліка побудована в романському стилі, а її стіни прикрашені образами XV століття та прекрасним панно. Також тут знаходяться бюсти дванадцяти апостолів. Найвидатнішим місцем церкви є могили архієпископів, прикрашені різьбленням ручної роботи, золотом та дорогоцінним камінням. 

Пам‘ятник «Палець Цезаря»

Піднятий вгору палець висотою в 1,5 метра прикрашає площу Кобленца. Має аналог висотою 12 метрів, що розташований у Парижі. 

Музей ім. Людвіга

Музей займає чотири поверхи будівлі Дойчхерренхаус та славиться художньою колекцією Петера Людвіга, в яку входять роботи Пікассо, Дюбюффе, Сулажа, Полякова та інших. Там також проводяться тимчасові виставки.

Окрім цього, Німецький кут знаходиться лише в кілометрі від старого міста, де є ще більше визначних пам‘яток: церква Богоматері, замок Штольценфельс, фонтан Шенгельбруннен, будинок Кауф, Церква св. Флоріна тощо. Екскурсію містом можна забронювати онлайн або, підійшовши особисто до місця збору. 

Насолоджуйтеся подорожжю!

Вікторія Долударьова