Для кожного Новий рік – це по-своєму чарівний період. У кожному домі є свої звичаї та традиції. Але якщо ви хотіли б змінити обстановку, то ласкаво просимо до Польщі!


Особлива атмосфера, народні гуляння, святкові ярмарки, неповторні традиції та звичаї подарують вам чимало незабутніх та яскравих вражень. Новий рік в Польщі ще називають Днем Святого Сильвестра, на честь римського єпископа. Як і в багатьох країнах, це час зібратися всією родиною за святковим столом, на якому має бути 12 страв, серед яких найголовнішим є короп. Також не забувають про традиційне польське блюдо “фафернуха” — медово-горіхове печиво. Традиційним напоєм вважається гжанець – алкогольний настій на основі глінтвейну.

Після сімейної вечері в Польщі вирушають святкувати Новий рік на вулицях міст. А святкують з розмахом. З 31 грудня проводяться бали, маскаради, розіграші, танцювальні конкурси. Не обходиться й без феєрверків, хлопавок та традиційної польської забави куліг, яка сподобається, як дітям, так і дорослим. Куліг — це масове катання на санях, але, зазвичай, проводиться в невеликих містечках або заміських базах відпочинку.

Карнавальний четвер, поляки ще називають “жирним”. В цей день прийнято забути про дієту та наїдатися досхочу всіляких смаколиків. Головним десертом є пончики з фруктовим джемом.

Якщо ви прихильники активного відпочинку, то можете вирушити в гори. Останні роки в Польщі стрімко розвиваються гірськолижні курорти. Тут ви знайдете безліч трас різного рівня складності та отримаєте максимум задоволення. Або ж, якщо ви надаєте перевагу комфортному та спокійному відпочинку, то можете забронювати собі місця на термальних курортах, яких в Польщі теж чимало. Кожен з них пропонує своїм гостям поплавати в басейні з термальною водою, скористатися послугами СПА та скоштувати традиційної польської кухні в місцевих ресторанах.

 

Хочете провести зимові свята весело та цікаво? Тоді Польща — гарний вибір. Кожен зможе знайти відпочинок до душі та зануритися у святкову атмосферу.

Єлизавета Бєлінська