Пандемія COVID-19 змусила багатьох українців пригледітися до місць відпочинку на території власної країни. Список цікавих локацій аж ніяк не завершується Карпатами або Чорним морем. Любителям наметового відпочинку, рафтингу й екстриму варто завітати у село Мигія в Миколаївській області.


Як дістатися?

Найзручніший спосіб відвідати Мигію – взяти повний тур, який включатиме трансфер із вашого міста, харчування, проживання і розваги. Більшість туристичних агентств пропонують відпочинок із рафтингом, проживання у наметах і польовою кухнею – ідеальна відпустка на природі. Триденний тур із трансфером із Києва обійдеться у три тисячі гривень. Приїхати у Мигію можна і рейсовим автобусом або власним автомобілем.

Український екстрим

Мигія — це не лише мальовниче село. Головне, заради чого сюди їдуть, – пороги Південного Бугу. Мигійська байдаркова траса посідає друге місце в Україні за складністю. Тут проводять міжнародні змагання з плавання на байдарках і рафтах.

Мигійські пороги є частиною Національного природного парку «Бузький Гард», що займає територію понад шість тисяч гектарів. Цей вузький скелястий каньйон на річці Південний Буг – найбільший в Україні. Вода у річці чиста і прозора, влітку вона прогрівається до + 20°C.

Туристичні центри у Мигії надають необхідне спорядження для рафтингу, проводять інструктаж і відвозять на локації. Також можна плавати на байдарках чи каное. На рафтинг краще їхати наприкінці травня чи на початку червня, коли Південний Буг повноводний і стрімкий.

На мигійській ділянці Південного Бугу є три маршрути, загальною довжиною 12 кілометрів. Найекстремальніший – «Млиновий» поріг, для новачків підійдуть – «Інтеграл» або «Червоні ворота».

Якщо хочете більше екстриму, місцеві туркомпанії організовують скелелазіння і роуп-джампінг. Туристам пропонують стрибнути з моста, висотою 35 метрів, над річкою Південний Буг. Міст – у селі Іванівка.

Радонове озеро

Неймовірні пейзажі можна побачити відвідавши Радонове озеро. Воно утворилось на місці затопленого гранітного кар’єру. Озеро живиться підземними джерелами, збагаченими радоном. Вода в озері переливаються смарагдовим кольором. Улітку тут можна купатися і стрибати в озеро зі скель. Його глибина сягає 42 метри! Також можна взяти на прокат каяки чи сап-дошку.

У 2016 році над озером відкрили оглядовий майданчик, звідки можна милуватися мальовничим краєвидом. Поблизу є паркінг, біля озера встановили дерев’яні альтанки, лавки і фотозони.

Древня історія

Мигія славиться не лише своїми екстремальними розвагами і неймовірними пейзажами. Це село має віковічну історію. Тут виявили поселення епохи неоліту, скіфського періоду і черняхівської культури. А ще тут побував давньогрецький історик Геродот. На початку XVIII століття на місці теперішнього села було засновано запорізький зимівник.

Доторкнутися до історії можна відвідавши будівлю парового млина, зведену ще у 1888 році. Його побудував місцевий поміщик Йосип Скаржинський. П’ятиповерховий будинок, споруджений серед велетенських кам’яних брил, нагадує старовинний замок. Будівля пережила чимало подій: повінь, реконструкції, пожежі, але і досі приймає туристів.

Отож, подорожуймо Україною – тут є, що подивитися.

Софія Лазарова