Брно – це друге за величиною місто Чехії. Тут історія зустрічається із сучасністю, а архітектурні шедеври сусідять із зеленими парками. Приїхавши до Брно, ви поринете в атмосферу старої Європи. Це спокійне і комфортне місто, яке огортає вас теплим затишним пледом і залишає лише приємні спогади.


Привабливе чеське місто поєднує давню історію та багаті культурні традиції, архітектурні пам’ятки давнини та сучасні арт-простори. Воно зацікавить кожного, незалежно від його інтересів. Не важливо, захоплюєтеся ви архітектурою, мистецтвом, історією або просто хочете добре провести час, це місто вам обов’язково сподобається. Засноване у XI столітті як фортеця, згодом перетворилося на культурний та економічний центр Моравії. Тут щороку проводилися ярмарки, куди з’їжджалися люди зі всієї Європи. Брно також відоме своєю промисловістю. Тут знаходиться осередок економічного потенціалу Чехії. Крім того, це великий університетський центр, де навчаються студенти з усього світу.

Визначні місця

Собор святих Петра та Павла

Фото з сайту: zebratrip.com

Архітектурна пам’ятка з багатовіковою історією. Собор святих апостолів Петра та Павла є кафедральним собором єпархії Брно, а також національною пам’яткою Чехії. Собор був побудований у романському стилі у 1296 році.На рубежі ХІХ і ХХ століть храм було перебудовано.

Замок Шпільберг

Фото з сайту: kidpassage.com

Замок, що прикрашає чеські монети, є величною готичною пам’яткою з палацом і двома каплицями. У XVI столітті він став в’язницею, відомою як “В’язниця народів”. Сьогодні цей замок є домом для чудового історичного музею.

Замок Вевержі

Фото з сайту: kidpassage.com

Це один із найстаріших і найбільших замків у Чехії. За свою історію він змінив багато власників. Лише в 1925 році, після довгих судових позовів з чеською владою, останній приватний власник поступився палацОм державі, і він став національним надбанням. Друга світова війна затьмарила історію Вервержі: з 1942 по 1945 рік він служив плацдармом для підготовки німецьких військ. У 1945 році, під час боїв за визволення Брно, замок був практично повністю зруйнований.

Вілла Тугендгат

Фото з сайту: preciosalighting.com

Вілла Тугендгат, включена до списку ЮНЕСКО, є іконою модернізму. Збудована вона у передвоєнні роки під керівництвом знаменитого архітектора Людвіга Міса ван дер Рое. Вілла розташована на вершині пагорба і дарує своїм гостям незабутню панораму міста, де видно силует замку Шпільберг та інші визначні пам’ятки.

Площа Свободи

Фото з сайту: wikimapia.org

Це серце Брно. Вона була побудована ще в XIII столітті. Повністю пішохідна, оточена історичними будівлями та найкращими готелями міста. Центральним елементом площі є чумний стовп, споруджений на згадку про страшну епідемію. Нині тут регулярно проводяться різноманітні заходи: різдвяні ярмарки, гастрономічні фестивалі, музичні та театральні вистави.

Культурний відпочинок

Крім красивих архітектурних пам’яток, Брно багатий на різні музеї, галереї та театри. Ось кілька із них, які ми радимо відвідати.

Моравський музей

Фото з сайту: trips.com.ua

Моравський музей, відомий своїми рідкісними експонатами, розташований у палаці Дітріхштейн. Особливу візитну картку музею складає “Мона Ліза кам’яного віку” – керамічна статуетка Вестоницької Венери. Це найдавніший у світі керамічний виріб. Музей також відомий своїми фольклорними та ремісничими виставками, де можна побачити старовинні предмети побуту та нові витвори мистецтва чеських майстрів.

Технічний музей

Фото з сайту: cestacz.com

Музей присвячений історії розвитку науки, техніки та промислового виробництва. У його великій колекції представлені експонати приблизно з 30-ти галузей. Тут можна побачити фотоапарати “Made in Morava”, радіоприймачі, офісне обладнання, а також інструменти ковалів, колісників, перукарів, столярів та інших ремісників. Юним гостям музею обов’язково сподобається ігрова кімната, де вони зможуть наочно познайомитись із законами фізики.

Моравська галерея

Фото з сайту: interierexpo.cz

Другий за величиною музей Чехії захоплює відвідувачів своїми великими колекціями графіки, живопису, фотографій та декоративного мистецтва. Тут можна побачити роботи чеських майстрів, вироби зі скла та кераміки, а також твори ниткової в’язки. Галерея регулярно проводить тематичні виставки.

Павільйон Антропос

Фото з сайту: kidpassage.com

Павільйон Антропос — це портал у світ найдавнішої історії людства. Він зацікавить відвідувачів різного віку. Забудьте про нудні лекції: тут на вас чекають дивовижні експонати, які розкажуть про таємниці наших предків.

VIDA! Науковий центр

Фото з сайту: beyondprague.net

VIDA! – це подорож у світ науки. Тут ви дізнаєтеся багато нового про фізику, хімію, біологію та інші науки. А також зможете стати дослідником, розгадати головоломки, управляти фізичними процесами і просто весело провести час всією родиною.

Театр імені Яначека

Фото з сайту: alamy.it

Театр імені Яначека — це втілення мрії мешканців міста про чеську театральну сцену. Він був відкритий у 1965 році, носить ім’я знаменитого чеського композитора, тісно пов’язаного з Брно. Репертуар театру здатний задовольнити смаки різних глядачів.

Театр Редута

Фото з сайту: pl.czech-unesco.org

Це один із найстаріших театрів у Центральній Європі, був заснований у 1600 році. До кінця 18 століття театр був німецьким, потім тут почали йти спектаклі чеською мовою. Сьогодні він є частиною Національного театру Брно та пропонує драматичні, оперні та балетні постановки. Також він може пишатися своєю багатою історією, овіяною іменами відомих особистостей. У 1707-1709 роках директором театру був Еммануїл Шиканедер, лібретист знаменитої опери Моцарта “Чарівна флейта”. А сам юний Вольфганг Амадей Моцарт у 11-річному віці виступав на сцені театру разом зі своєю сестрою Наннерль.

Природна краса

Ботанічний сад

Фото з сайту: gotobrno.cz

Заснований у 1938 році, Ботанічний сад та дендрарій Брно зачаровує відвідувачів своїм багатим зібранням флори. На площі 10 гектарів розкинулося 5 тематичних зон, де представлено понад 4000 видів рослин, включаючи рідкісні орхідеї, іриси, альпійські квіти та безліч дерев.

Система печер Моравський Крас

Фото з сайту: megatour.cz

Моравський Крас – одна з найбільших у Європі система карстових печер та національний заповідник. Тут на вас чекає понад 1100 печер, 5 з яких відкриті для туристів. Ви зможете сповна насолодитися підземними красами: побачити озера, підземні річки, величезні сталактити та сталагміти.

Прірва Мацоха

Фото з сайту: valiza-tour.kiev,ua

Це найглибша карстова вирва у Центральній Європі – провал у землі, що утворився внаслідок обвалу підземної камери. Глибина печери 138 метрів. Тут підземна річка Пунква виходить на поверхню. Назва “Мацоха”, що в перекладі означає “Прірва мачухи”, має похмуру історію, але анітрохи не применшує чарівності цього унікального природного об’єкта. Це казкове місце знаходиться за 25 кілометрів від Брно.

Фестивалі

Фестиваль феєрверків REGIOJET IGNIS BRUNENSIS

Фото з сайту: radioukrajina.cz

Міжнародний фестиваль феєрверків збирає команди із різних країн, створюючи видовище над міським водосховищем. Ще там проходять концерти, спортивні змагання, виставки та інші події, які зроблять ваш відпочинок у Брно незабутнім.

Моравська осінь

Фото з сайту: btym.cz

З 1966 року фестиваль “Моравська осінь” приваблює поціновувачів музики з усього світу. Зародившись як Брненський міжнародний музичний фестиваль, він став справжнім символом культурного життя Чехії. Там звучать найкращі оркестри, камерні ансамблі та солісти сучасності. Фестиваль не просто представляє зірок світової сцени, а й створює унікальні програми, даруючи слухачам незабутні музичні відкриття. Тут також відчинені двері молодим талантам.

Cinema Mundi

Фото з сайту: filmfreeway.com

Cinema Mundi – це фестиваль, присвячений сучасному кіно країн Азії, Африки, Центральної та Південної Америки. Протягом кількох днів ви зможете побачити найкращі новинки кіно з різних куточків світу, сформувати власну думку щодо якості національних кінематографій. Це унікальна можливість побачити світ очима інших людей, відкрити для себе нові грані кіномистецтва та познайомитись із культурними та соціальними аспектами різних країн.

Крім цього у Брно часто проходять різні тематичні та сезонні ярмарки. Це хороший спосіб круто провести час та купити щось незвичайне.

Брно – це місто, яке може запропонувати щось для кожного. Тут ви знайдете багату історію, втілену в архітектурних пам’ятниках, музеях та театрах. Вас зачарують зелені парки, ботанічний сад та система печер Моравський Крас. А фестивалі феєрверків, музики та кіно додадуть яскравих барв у ваш відпочинок.

Софія Рязанова

(Головне фото: gostudy.cz)