Історичний центр Граца занесено до списку світової спадщини ЮНЕСКО, що вже вкриває тіло дрижаками від захоплення. Але не думайте, що це все, що тут можна побачити. Грац є другим за величиною містом в Австрії й тут чудово поєднується історична культура з сучасними спорудами, та розмірений відпочинок з нічним бурхливим життям. Тож поринемо в захопливу подорож цім містом і подивимось на нього з середини.


Як дібратися до міста “маленький замок”?

У Граці є особистий аеропорт, тож ви можете купити авіабілет з пересадкою у столиці Австрії. Також щогодини з Відня ходить потяг до міста. Є також варіант замовити таксі з віденського аеропорту, бо між столицею і Грацем всього 200 кілометрів, а це десь 2,5 години машиною. Тож обирайте спосіб який вам комфортніше.

Як пересуватися містом?

Взагалі Грац дуже зручно спроєктовано, що ви можете до всього дійти пішки. Є варіант взяти на прокат велосипед, бо в місті багато велодоріжок і місцеве населення активно ними користується. Ну або ж, звичайно, громадський транспорт. Аби купити білетик ви можете зайти в будь-який магазин тютюнових виробів, бо на зупинках рідко зустрічаються автомати з білетами.

Якщо ви знаєте, що будете користуватись транспортом весь день, то вигідніше всього придбати карту на день. До 5 років транспорт безплатний, до 15 років – 50% знижки на білети, та для дорослих 24 годинний буде коштувати – 5,6 євро. Також для віку 15-18 років добовий білетик обійдеться 3.2 євро. Видів проїзних тут купа, до того ж у Граці популярним є користування трамваєм, білет на який можна придбати в ньому самому. Ви ж обирайте варіант який вам зручніше та вигідніше.

Що подивитися?

Schloss Eggenberg

Почнемо подорож не з центрального району міста, а трохи з західної частини і знайдемо чарівний замок Еггенберг.

Величезна територія з неймовірною природою, лабіринтами, дитячими майданчиками та – павичами! Ці царські птахи ходять тут всюди, навіть у самому палаці. Вони, як справжні королі, ходять поважною ходою навколо своїх володінь і радо позують гостям.

На вході можете придбати для них смаколик та погодувати. А взагалі це дуже аристократичне місце і воно також занесене до спадщини ЮНЕСКО. Ходячі поверхами замку або доріжками саду, можна уявити себе герцогом чи герцогинею 18 століття епохи рококо. А також тут неймовірний вигляд на гори, тож обов’язково завітайте в гості до королівських птахів.

Hauptplatz der Stadt Graz

Ну не можна пройти повз історичної частини Грацу, тому почнемо подорож з серця міста – центральна площа, яка побудована ще у 1892 році.

Тут ви можете насолодитись вишуканою архітектурою, наприклад, міською радою. Зробите чудове фото біля фонтану з ерцгерцогом Іоанном Бруннен. І взагалі, тут бурлить активне життя, тому вуличні музиканти та стріт-їжа обов’язково вас потішать.

Kunsthaus Graz

Далі гарними вуличками можемо вийти на річку Мура, яка протікає містом! Ось тут вже і помічаємо цю магію поєднання історії з модерном, бо не можливо пройти повз Музею сучасного мистецтва (Kunsthaus Graz). Незвична скляна будівля дуже виділяється на фоні, до того ж цей музей дуже часто згадується в списках дивних споруд планети.

Обов’язково зайдіть в середину і переконайтесь в крутості цієї галереї самостійно. Ціна квитка 10 євро, але сучасне мистецтво того варте!

Schloßberg

Прямуємо далі, до найвідомішого місця в Граці – Шлоссберг. Це замок-фортеця на горі. Піднятись до нього можна на ліфті, або чудовими сходами зі Шлоссбергплац. На вигляд тяжко, але є щось магічне в цьому підйомі є, ніби кудись до неба шлях через гарні скелі та кущі. Окрім ліфта і сход тут кожні 15 хвилин курсує фунікулер.

Коли підніметеся на гору, перед вами відкриється неймовірний краєвид на все місто, а також величезну територію для прогулянок. Годинникова вежа тут найпопулярніша, але це не єдине, що є на території Шлоссбергу. Тут є і музей і китайський павільйон і навіть пивбар. Вивчайте, гуляйте та насолоджуйтесь красою цього чарівного місця.

Graz Museum

Цей музей є зображенням міста! Розкішний, величний та аристократичний ззовні, та сучасний в середині. Багато видів залів, ціні експонати, та цікаві виставки щомісяця – це все про Грац музей. Обов’язково загляньте – бо це місто з великою та цікавою історією, яка точно варта вашої уваги. Всі предмети виставки підібрані дуже добре і залишаться у вас в пам’яті ще на довго.

Ціна білета на 2022 рік 7 євро за дорослого, та 5 євро пільговий, але ціна може змінюватись. Про більш актуальні експозиції та цін можете прочитати на сайті музею, також наявні аудіогіди (німецькою та англійською мовами).

Mariahilferkirche

Завершуємо наш список культурних місць та пам’яток церквою Матері Божої Невпинної Помочі. Граційна споруда в бароко стилі, яка знаходиться недалеко від вищезгаданого Шлоссберга, зачарує вас остаточно і цілковито! Магічна сила наповнить вашу душу, а тіло наповниться спокоєм. Розклад служб можна подивитись на сайті церкви. Серед червоних дахів старовинного центру Грацу, на перший погляд, святиня не примітна, але її казкові деталі ви будете довго і з захопленням роздивлятися.

Сподіваємось, ви обрали для себе маршрут вивчення міста Грац і подорож до нього залишиться у вас в пам’яті на довго! Подорожуйте різними маловідомими містами не тільки в Австрії, а і по Італії!

Софія Осіння