Плануєте побувати на Сицилії в наступній подорожі чи відпустці та шукаєте найкращі місця для відвідування? У цьому регіоні розташовано багато важливих та цікавих пам’яток — як історичних та архітектурних, так і природних. Крім того, Сицилійська кухня це теж щось на зразок окремої пам’ятки.


Сицилія – це один із найунікальніших регіонів Італії та всієї Європи. Тут – злиття грецької, арабської та італійської культур, смачна і дешева (за італійськими мірками) їжа та ті самі справжні італійці, які не залишать вас байдужими. Все це доповнюється яскравим сонцем і відразу трьома морями: Тірренським, Середземним та Іонічним. А додайте сюди ще й історії про сицилійську мафію – що з того вийде? Справжній туристичний коктейль, який точно припаде вам до смаку! І так, до вашої уваги 5 місць які ви точно повинні відвідати у цьому чудовому регіоні!

Рагуза

Рагуза — місто на Сицилії, одне з найбагатших міст півдня Італії, яке називається містом мостів і бароко. Рагуза — місто особливе, не схоже на інші міста Сицилії, за це в літературі її називають «острів на острові». Це стародавнє місто, до кінця 14 ст. до н.е. на цих землях жили сікули, від яких залишилися численні некрополі навколо міста.

До Рагузи приїжджають заради фотографії старого міста зверху, яку можна зробити з одного з пагорбів поблизу. Але, крім цього, сюди варто приїхати, щоб насолодитися атмосферою цього старовинного містечка з великою історією. Сьогодні Рагуза ділиться на дві частини – Рагуза Ібла (давня) та Нова Рагуза. Саме в Іблі знаходяться всі історичні будівлі, величні храми та палаци у стилі бароко.

Головною визначною пам’яткою міста вважається Кафедральний собор Сан Джорджіо. Якщо ви цікавитеся історією, то вам обов’язково треба побувати в Археологічному музеї, він відкритий для відвідувачів щодня, крім неділі.

Палермо

Одне з найконтрасніших міст на Сицилії: воно ніби зіткане з різних мов, видів архітектури, предметів мистецтва та кулінарних шедеврів. Палермо – це унікальне для Італії поєднання арабських мечетей та шикарних католицьких храмів, стамбульських вуличок та норманських палаців.

Палермо ділиться на чотири історичні квартали, розділені вулицями Корсо Вітторіо Емануеле і Віа Македа, а перетинаються вони на площі Кватро Канті (Quattro canti), що означає «чотири кути».

Також недалеко від Палермо можна відвідати одне з найвідоміших місць на Сицилії: собор Монреалі та подивитися на всесвітньо відому золоту мозаїку на його склепіннях. При створенні 6240 м2 золотої мозаїки (це не перебільшення, там справді близько 6 тисяч квадратних метрів внутрішніх стін) було використано близько 2 тонн чистого золота!

Агрідженто

Агрідженто — місто у Сицилії та столиця однойменної провінції. Поселення на цьому місці було засноване ще в 6 столітті до нашої ери, коли тут виникла грецька колонія Акрагант.

Свідченням того періоду історія міста є руїни давньогрецьких храмів. Всі вони перебувають в різному стані, але це найдавніший античний храмовий комплекс за межами Греції. Побачити ці неоціненні архітектурні пам’ятки, що знаходяться під охороною ЮНЕСКО, можна знайти в Археологічному парку «Долина храмів». Особливо атмосферно тут ввечері, перед заходом сонця. Деякі споруди збереглися в чудовому стані, наприклад, Храм Згоди, збудований у 5 столітті до нашої ери. У місті збереглося чимало середньовічних будівель, храмів у стилі бароко. Проте багато споруд було зруйновано під час бомбардувань під час Другої світової війни.

Найцікавіші пам’ятки Агрідженто знаходяться зовні самого міста. Сюди можна дійти пішки або доїхати автобусом від центральної автостанції. Крім Долини Храмів Агрідженто здивує вас незвичайним пляжем “Сходи турків” (Scala dei Turchi). Згідно з легендою, саме сюди висаджувалися турецькі пірати, а у виступах скель вони ховалися під час шторму.

Вулкан Етна

Це одна з головних визначних пам’яток острова, яку обов’язково варто включити до вашого туру Сицилією.

У Таорміні та Катанії ви знайдете безліч панорамних точок, які дозволять вам помилуватися Етною здалеку. Але оскільки вона так близько, було б недоречно пропустити можливість піднятися на неї та не побачити її кратер, чи не так?

Найкраще вибрати екскурсію у денний час. У Катанії або Таорміні ви знайдете ряд туроператорів, які пропонують пакетний тур, який включає транспорт, обладнання, послуги гіда та автомобіль, щоб піднятися до кратера.

Майте на увазі, що якщо вас не супроводжує гід, вам доведеться зупинитися на першому рівні (після канатної дороги). Щоб дістатися кратерів, необхідно піднятися на другий рівень за допомогою мікроавтобуса зі спеціальним гідом.

Сходження на вулкан точно буде незабутнім, крім цього з нього відкриваються чудові краєвиди на острів море.

Сиракузи та острів Ортіджія

Місто Сиракузи це одна з головних визначних пам’яток Сицилії саме з історичної точки зору. Одна з перших давньогрецьких колоній на Сицилії, батьківщина Архімеда, найбільше та найбагатше місто Античності, все це про Сиракузи.

Крім того, для Італійців Сиракузи є чимось на зразок фешенебельного місця для виходу у світ. Влітку вечорами тут гуляють пані у вечірніх сукнях із кавалерами у костюмах, повільно їздять дорогі автомобілі та дорогі ресторани відчиняють двері для нових клієнтів. Також ці ресторани і кафе запропонують вам велику кількість смаколиків цього регіону. Детальніше про національні страви Сицилії можна прочитати тут.

Варто хоча б раз опинитися тут, і ви забажаєте повертатися сюди знов і знов. Вдалої подорожі до Сицилії!

Дар’я Кисличенко