Індія… Культура, нетрадиційне лікування, природні та історичні пам’ятки стали основними причинами зацікавленості туристів. То ж що такого цікавого в них? 


Індія – це країна контрастів. Тут зустрічаються вічні сніги найвищих гір планети Гімалаїв та золоті пляжі Індійського океану. Тут знаходиться найвологіше місце на Землі – Черрапунджі та пустеля Тар. Це країна-оксиморон. Важко уявити, скільки протилежностей вона обʼєднує.

Отож, неможливо сказати щось про “типово індійський пейзаж”. Та чи тільки природа притягує до себе туристів? Ми підготували ТОП-5 місцин, що змусять Вас підвестися з дивану й зануритися в красоти Індії.

Палац Джал-Махал

Дивовижний замок на воді. Здається, наче він повис у повітрі, ледве торкаючись поверхні води. Насправді чотири його поверхи занурені у воду, а ми можемо спостерігати лише верхню частину Джал-Махала.

Палац був збудований Мадхо Сінгхом I у середині 18 століття, був літньою резиденцією королівських родин.

Також політичні діячі Індії любили полювати на качок у цих місцях. Тут і до сьогодні дуже багато птахів.

Розташоване це диво архітектури за кілька кілометрів на захід від «рожевого міста» Джайпур, яке є столицею штату Раджастхан. Це найбільший центр у світі з обробки напівдорогоцінного каміння. Але це місто відоме всьому світу і завдяки своїм архітектурним будовам.

Палац занурений у озеро Ман Сагар. У сезон дощів Джал-Махал стоїть в озері, але в суху пору року, на початку літа, його стіни оголюються, тому що вода з озера йде. Туристам до будівлі можна дістатися лише на човні.

Фортеця Джайгарх

Велика Індійська стіна. Справжнє диво військової інфраструктури. Ця практично недоступна фортеця, збудована у першій половині XVIII ст. для захисту міста Амбер і палацу місцевих раджів, що знаходиться там. Ця 3-кілометрова споруда, що знаходиться на скелі, ніколи не була підкорена ворогами.

Зараз на її території знаходяться кілька палаців, чудовий доглянутий садок, зал для зборів воєначальників, а також збройова майстерня та музей.

Найдивовижніший експонат фортеці Джайгарх – це найбільша гармата Азії – Джайвана, виготовлена ​​в 1726 р. у цій же фортеці.

Палац Хава Махал

Міський палац Хава-Махал побудований з рожевого пісковика в формі вінця Крішни, головного убору Бога, не пізніше 1799 року. Фасад будівлі має 953 крихітних віконних отворів, які дозволяють продувати середину в спекотні дні. Звідси пішло прізвисько – «палац вітрів».

Це один з найбільш відомих пам’яток раджпутской архітектури. У ньому застосована незвичайна композиція поверхів. Система виступаючих вікон вловлює вітер і створює прохолоду. Та це не єдина їх функція. У свій час це були своєрідні «вікна у світ» для дружин махарадж і князів. Жінки часто бували тут, але їм було суворо заборонено показуватися на очі стороннім.

Ще одна цікава особливість цієї п’ятиярусної будівлі – повна відсутність сходів. Виникає питання: “Як же тоді пересувалися дружини індійських аристократів між поверхами?” Пологими схилами в підлозі. Дивно, але на більшій їх частині немає навіть поручнів. Щоб пересуватися, слід взувати спеціальне взуття з насічками на підошві.

Тадж-Махал

Мавзолей-мечеть Тадж-Махал – це визнаний шедевр всесвітньої спадщини та одне із семи Нових чудес світу, що знаходиться в місті Агра поблизу річки Джамна в Індії.

Тадж-Махал стоїть серед кипарисових парків на березі Ямуни. Його величавий і досконалий відблиск ховається у водяній поверхні ставків.

Мармурові фасади виблискують сріблом під місяцем, сяють рожевим світлом на зорі і переливаються вогненними відблисками сонця, що заходить. Цей казковий мавзолей був споруджений при шаху Джахане, щоб увінчати памʼять його гаряче улюбленої дружини.

Найбільш примітним компонентом індійського Тадж-Махала є мармуровий білий купол. Стіни також викладені з полірованого напівпрозорого мармуру з елементами дорогоцінного каміння та самоцвітів (перли, сапфірів, бірюзи, агату, малахіту, сердоліку та інших). Мечеть побудована відповідно до ісламської релігійної традиції, інтер’єр прикрашений абстрактними символами та рядками з Корану.

Тадж-Махал вважається перлиною мусульманського мистецтва в Індії та найкращим прикладом архітектури стилю моголів, де поєднуються індійські, перські та арабські елементи.

Гімалаї

Гімалаї – найвища гірська система Землі.

Це таке місце в Індії, яке дуже важко зіставляється зі звичайними уявленнями про цю країну. Гучна Індія не має до Гімалаїв ні найменшого відношення. На зелених схилах, серед хмар нікому не приходить в голову поспішати, вирішувати проблеми або думати про насущні проблеми. Тут всі зайняті одним – пізнанням самих себе і пошуками внутрішньої гармонії.

Гімалаї – справжній рай для тих туристів, які хочуть ближче познайомитися з буддистської культурою, заспокоїтися і знайти душевну рівновагу. Серед розкішних пейзажів високо в горах медитують і займаються йогою, катаються на лижах і приймають всілякі аюрведичні лікувальні процедури, якими так славиться Індія.

Отож, скажемо іще раз: Індія – країна контрастів. Тут знайдеться відпочинок і для тіла на золотих пляжах океану, і для душі в Гімалаях. Бажаємо вдалої подорожі до країни щасливих людей та, обовʼязково, гарного відпочинку!

Анна Нечипоренко