Таку різноманітну, колоритну та атмосферну країну як Туреччина, можна сміливо назвати однією з найкращих туристичних пропозицій для мандрівників. І хоча більшість туристів вільно та безтурботно подорожують країною, там існують деякі місця, яких дійсно варто уникати.


Туреччина для туристів – це дивовижна природа, смачні страви для гурманів, багатовікова історія Османської, Візантійської та Римської імперій, невичерпні можливості для активного відпочинку, безліч культурних заходів та запальних вечірок. Приємними бонусами є також безвізовий режим, прямий доступний переліт з країни Європи, а також недорогі ціни на проживання та харчування.

Але варто розуміти, що як і кожна країна, Туреччина має дві сторони медалі. І якщо з одного боку це місце можна назвати справжнім туристичним раєм, то з іншого, можна побачити пограбування, напади та навіть ризики тероризму.

Ми пропануємо розглянути найнебезпечніші місця Туреччини від яких Ви повинні триматися якомога далі, якщо хочете, щоб Ваша подорож залишила тільки приємні спогади.

ЧинЧин (Анкара)

Якщо Ви хочете відвідати столицю Туреччини Анкару, Вам варто знати про один з найнебезпечніших районів міста, а саме про ЧинЧин. Він сумно відомий своєю «без поліцейською зоною», адже навіть охоронні органи утримуються від в’їзду на територію і вдень і вночі.

Він тісно пов’язаний із злочинністю вже понад 70 років та є справжнім осередком для наркоторгівлі, вкрадених товарів та деяких серйозних незаконних угрупувань. Місцеві жителі не довіряють стороннім і дуже ясно дають зрозуміти, що туристам тут не раді.

Турецько-сирійський кордон (Провінція Сірнак, провінція Хаккарі)

З 1978 року в провінціях, що межують із Сирією та Іраком, відбулися численні сутички між курдськими угрупованнями та турецькими силами безпеки.

Конфлікт продовжується і сьогодні, викликаючи підвищений ризик тероризму вздовж кордону з боку терористичних груп. Ці напади містять у собі вибухи терористів-смертників, викрадення людей, стрілянину, незаконні блокпости та мінування автомобілів. Також можна отримати поранення через потрапляння в збройний конфлікт.

Також не подорожуйте провінцією Сірнак та Хаккарі або будь-який район за шість миль (десять кілометрів) від кордону між Туреччиною та Сирією. У цих районах також відбувалися напади, вибухи автомобілів та саморобних пристроїв.

Місто і провінція Діярбакир

Хоча зазвичай деякі мандрівники можуть спокійно відвідувати місто Діярбакир і добре проводити час, все одно варто не подорожувати містом та околицями. Якщо Ви вже вирішите поїхати, Вам варто знати, що туристичні страхові компанії не бажають покривати що-небудь, окрім втраченого багажу або хвороби.

Останній великий напад у місті стався в листопаді 2016 року, коли вибухнув замінований автомобіль. Усе це через групу яка, як вважають, є робочою партією Курдистану (РПК), що вела повстанський рух у регіоні. А у вересні 2019 року в провінції стався терористичний акт, внаслідок якого семеро цивільних осіб загинули та 10 отримали поранення.

Станом на 2022 рік ситуація залишається напруженою, і до минулого року у місті була акція протесту проти РПК.

Райони Стамбулу, де варто бути обережними

Щорічно двадцятимільйонне місто Стамбул відвідує приблизно 10-12 мільйонів іноземців, адже там справді є на що подивитися. Але навіть там критерієм умовної небезпеки є наявність переселенців, курдів, лівоцентристів та релігійних фанатиків. Небезпеку можуть нести навіть самі люди, котрі проживають там, зважаючи на їх погляди на життя.

Тому навіть самі турки рекомендують туристам слідувати гіду та не звертати увагу на неописані їм вулички та райони. Адже навіть у найпопулярніших туристичних місцях міста, на Вас можуть чекати неприємності.

Район Ейюп

Цей район відомий у Європейскій частині Стамбулу і відзначається своєю своєрідністю.

Ейюп також вважають найбільш релігійним районом сучасного Стамбулу з яскраво вираженими патріархатом і консерватизмом. Тут найбільший відсоток покритих жінок.

Зазвичай сюди приїжджають як самі турки, так і туристи, щоб відвідати старовинну мечеть Ейюп Султан. Цю мечеть відносять до однієї із найважливіших святинь мусульманського світу. Окрім того, туристи у Ейюпі обов’язково піднімаються канатною дорогою на оглядовий майданчик і до кафе П’єр Лотті, адже звідти відкривається чаруючий вид на бухту «Золотий Ріг».

У цілому район більш-менш спокійний, але варто зауважити, що жителі району малоосвічені, а чоловіки вороже ставляться до іноземців та навіть до своїх співгромадян. Порушення мусульманських правил мешканці можуть Вам не пробачити, і це може призвести до проблем та конфлікті.

Район Касимпаша

Якщо Ви вирішали гарно провести час , то ми не рекомендуємо залишатися в цьому районі на довго.

Це ще один неблагополучний район міста, який знаходиться недалеко від Галатської вежі і Істіклялю. Тут також проживає багато переселенців. За словами самих турків, серед населення багато злодіїв, грабіжників та вбивць. Це такий собі кримінальний район Стамбулу.

Деякі туроператори навіть пропонують путівки вулицями Касимпаша в рамках туру «Контрасти Стамбула». Цей район у турків асоціюється насамперед із президентом Реджепом Таїпом Ердоганом, адже він виріс на його вулицях. Саме тому туристи так хочуть відвіти це місце.

Фатіх – найстаріший район Стамбулу

Про цей район турки відзиваються, як про найконсервативніший та найбідніший у місті.

У Фатіху побудовані найстаріші мечеті, довкола яких століттями селилися і продовжують селитися глибоко релігійні люди. Незважаючи на велику кількість туристичних місць, Фатіх не є придатним для світських жителів. Основне число мешканців становлять релігійні фанатики, радикали, котрі з туристами можуть поводити себе дуже агресивно.

Основні правила безпеки в Туреччині

  • Вам слід не фотографувати військові та будь-які об’єкти стратегічного призначення
  • Вам необхідно суворо виконувати всі вимоги влади та завжди мати при собі документи
  • Дуже не рекомендуємо підвищувати голос та сперичатися з місцевими жителями
  • Вам слід не вплутуватися в дискусії на релігійні та політичні теми, адже тут у кожного місцевого мешканця є цілий набір поглядів, за які вони готові “битися до кінця”

Якщо ви відчуваєте, що вам загрожує напад або ви вже зазнали нападу, і хочете повідомити про це в поліцію, то наберіть 112. Дзвінок буде безкоштовний.

Безпечної та приємної Вам подорожі!

Анастасія Головань