Прагнете екзотики та незабутнього відпочинку за досить помірну ціну? Відпочинок на Шрі-Ланці задовольнить навіть найвибагливіших та переконає, що рай існує на землі!


Колись господарями тут були португальці, пізніше – голландці, згодом влада перейшла до англійців, і лише в останній третині 20 сторіччя на Шрі-Ланці завершилася національно-визвольна війна. Нарешті господарями цих земель стали корінні жителі, які гостинно запрошують туристів з усіх куточків світу поспілкуватися з дикою природою та знайти тут свій затишний рай.

Туристка Марія відвідала Шрі-Ланку минулої осені:

«Я давно хотіла побувати у екзотичній країні, не надто популярній серед туристів. Колись для українців диковинкою був Тайланд, але в останні роки туди їздять усі. На Шрі-Ланці зовсім недавно закінчилася революція. У цій країні туристичний бізнес тільки починає розвиватися, нагромадження туристів, особливо вітчизняних, тут незначне, тому відчуваєш себе якось вільніше».

Одним із улюблених туристичних міст на Шрі-Ланці є містечко Калутара. Воно розміщене за 43 кілометри південніше від столиці. Колись Калутара була важливим центром торгівлі спеціями, а сьогодні містечко відоме своїми ремеслами, зокрема плетінням кошиків. Також Калутара є одним із найбільших центрів виробництва каучуку у всій країні.

Природа і клімат

Калутара омивається водами Манарського заливу. Майже все узбережжя острова складається з піщаних пляжів, а більша частина поверхні острова представляє хвилясту рівнину висотою від 30 до 200 метрів.

Клімат Шрі-Ланки субекваторіальний, мусонний. Протягом року трапляються періоди дощів, тому туристам варто заздалегідь зважати на це, плануючи відпочинок. В районі Калутари найбільш інтенсивний дощовий період припадає з травня-червня по жовтень. В цей час рівень опадів за місяць може сягати 2 500 мм. Середня річна температура в районі Калутари 28-30 градусів. Щодо вологості повітря, то у західній частині, де знаходиться Калутара, вона найвища – від 70 до 90 %.

Несподівані гості

Територія острова повністю освоєна. За багато років життя з людьми тутешні тварини звикли до них і не лише не бояться підходити, а й нахабно вимагають свій законний шматок обіду:

«Хоча Калутара і місто, але диких тварин тут можна зустріти просто на вулиці, – ділиться туристка Марія. – Мене спочатку смішило, коли шрі-ланкійські мавпочки намагалися відібрати у мене печиво чи фрукти, але коли одна із них спробувала вкрасти в мене телефон просто з рук – стало не так весело. Не знаю, навіщо він їй був, напевне просто виблискував, але телефон я відвоювала, мені ця річ потрібніша. Місцеві жителі потім розповіли, що мавпи там дуже нахабні і не варто дозволяти їм так жартувати.

Але по-справжньому налякали мене місцеві летючі миші. Вони майже такого ж розміру як мавпи, але з крилами. На вигляд – дуже страшні. Одного разу я фотографувалася на містку, а коли підняла очі догори – побачила, що просто наді мною на тоненькій гілочці висить це крилате створіння і спить. Я почала думати про те, що воно може раптом не втриматися і впасти. Загалом так нервувала, що довелося робити кілька фотодублів».

Також у Калутарі росте безліч екзотичних фруктів, зокрема манго та рідкісні мангустини.

Активний відпочинок

На курорті Калутара ви зможете не тільки ніжитися на пляжах, але й відпочивати активно. Наприклад ви матимете змогу зайнятися такими видами спорту, як: водні лижі, віндсерфінг, підводне плавання, підводне полювання та вітрильний спорт.

Річкою Калу Ганга можна відправитися на екскурсію та побачити славнозвісні мангові зарослі та острів відлюдників. Річку поблизу північного в’їзду в місто перетинає міст. Він веде до величезної порожнистої дагоби Gangatilaka Vihara, прикрашеної великою кількістю картин та витворів мистецтва. Тисячі туристів та місцевих жителів щодня відвідують храм, щоб лишити там монети в дар богам та попросити у них милості.

Особливо хвилююче видовище розгортається тут під час фестивалю Навам Перахера. Це грандіозний марш, в якому беруть участь як танцівники, співаки, прапороносці та факельники, так і відомий храмовий слон. У процесії беруть участь сотні монахів в святковому одязі. Наймолодші з них одягнуті в біле та несуть буддистські прапори попереду процесії. Священні реліквії їдуть на спинах слонів, спеціально прикрашених для процесії.

Свято Навам Перахера, або день Повного Місяця, приурочене до першого зібрання буддиської общини на Шрі-Ланці, яке відбулося дві з половиною тисячі років тому. Вперше в сучасній історії Навам Перахера почали святкувати в 1979 році. З тих пір це свято перевершує усі інші релігійні події острова. В дні свята дуже багато людей під бій барабанів приходять, щоб поклонитися мощам чи просто побачити святиню.

Популярна серед туристів також Ступа Гангатилака Вихара. Це єдина порожниста ступа на Шрі-Ланці (ступа – в буддистській архітектурі монументальна культова споруда для зберігання реліквій – прим.). Вона має величезні розміри та помітна задовго до в’їзду в Калутару.

Ступа знаходиться набагато далі, ніж міст Калу Ганга і раніше тут був розміщений Буддистський храм. Він служить місцем поклоніння тисячам віруючих з усього світу, оскільки є єдиною такою ступою на Шрі-Ланці. Побудований цей храм в 1960-х роках. Верхня частина храму нагадує купол, пофарбований у білий колір, та завдяки своїм гігантським розмірам помітний практично з будь-якої частини міста. Стіни ступи оформлені фресками, які ілюструють життя і переродження Будди. На території храму також росте священне дерево Бодхи, до гілок якого туристи прикріплюють шматки тканини з побажаннями. Вважається, що бажання, загадане у храмі, обов’язково збудеться. Для того, щоб його закріпити, можна наповнити склянку водою, загадати бажання та вилити воду в трубу, яка живить коріння дерева Бодхи.

Храм постійно переповнений прихожанами, які медитують, приносять дари та моляться. Туристи, які відвідують храм, можуть познайомитися з сингальським буддизмом, спостерігаючи як тричі на день люди здійснюють підношення дарів Будді, відбувається освячення кокосовим маслом приміщення і т. д. Пам’ятайте, що перед входом у храм необхідно роззуватися.

В якості сувенірів туристи привозять з Калутари прянощі: каррі, червоний гострий соус «масала», соус «анчар» зі спецій та фруктів тощо.

Євгеній Мамонов, менеджер туристичної фірми «Ві-Ленд»:

Шрі-Ланка – це чудовий варіант, якщо ви прагнете екзотики за доступну ціну. Проживання та харчування тут значно дешевше, ніж у Туреччині чи Єгипті. Більшу суму вартості туру займає власне переліт: близько 600 доларів. Прямого рейсу до Шрі-Ланки з Києва немає. Зазвичай летіти потрібно з пересадкою в Шаржі (ОАЕ).

Якщо ви не любите пакетних турів, то харчуватися на Шрі-Ланці можна і в приватних закладах. Це буде дещо дешевше, аніж у готелі. Крім того, так ви зможете познайомитися зі справжньою місцевою кухнею.

Олена Бережнюк