Мюнхен — яскрава та колоритна столиця Баварії. Попри свій статус мегаполіса, місто залишається дуже затишним, компактним та гостинним. А для того, щоб краще зануритись у мюнхенське життя, варто познайомитись ближче із його особливою культурою та архітектурою.


Щороку сотні тисяч туристів приїжджають до Мюнхена, аби відсвяткувати відомий Oktoberfest. Проте цей фестиваль — не єдина причина, чому варто відвідати південну столицю Німеччини. Бо Мюнхен переповнений різноманітними визначними місцями: від грандіозної Фрауенкірхе і шумного Штрахуса до величного палацу Німфенбург та пишного Англійського саду. Тому обирайте зручне взуття та вирушайте на прогулянку кращими місцями Мюнхена.

Фрауенкірхе

Головний храм Мюнхена і візитна картка його архітектури — Собор Пресвятої Діви Марії, який частіше називають Фрауенкірхе. Це чудовий зразок готичної архітектури й один з найбільш шанованих соборів Німеччини. Його дзвіниці, увінчані темно-зеленими куполами, сягають майже стометрової висоти. З південної вежі відкривається захопливий вид на Мюнхен, а в гарну погоду видно навіть Альпи. Усередині храму — ліс білосніжних колон, дивовижні вітражі та чарівні барельєфи.

Фанати містичних історій приходять у Фрауенкірхе для того, щоб на власні очі побачити відбиток ноги диявола. І це не єдина дивина, яка оповила собор найнеймовірнішими легендами.

Адреса: Frauenplatz 12, 80331 München
Вхід: безкоштовний

Марієнплац

У столиці Баварії проходить безліч цікавих подій і культурних заходів. Протягом декількох століть головним майданчиком для їхнього проведення була площа Марієнплац у Мюнхені. Тут раніше практично весь рік був відкритий ринок, а у свята влаштовувалися гуляння, вистави, весілля і лицарські турніри. Навколо центральної площі побудовано безліч будівель, що мають важливе історичне й архітектурне значення.

Сьогодні головна площа Мюнхена теж ніколи не залишається безлюдною. Це основне місце для різноманітних демонстрацій, карнавальних ходів, зборів за інтересами. Щодня тут проходять різні концерти, грає музика, влаштовуються флешмоби та перформанси. Тут можна побачити сучасну культуру в різних проявах.

Тому, якщо ви хочете ближче познайомитися зі звичаями мюнхенців, то для цього якнайкраще підходить Марієнплац.

Адреса: Marienplatz, 80331 München
Вхід: безкоштовний

Палац Німфенбург

Під час подорожі Мюнхеном обов’язково відвідайте палац Німф або, як його офіційно називають, Німфенбург. Заснований 1664 року, цей палац вважається одним з найбільших і найкрасивіших палацових ансамблів Європи. Тут архітектура гармонійно поєдналась з природною красою місця: водойми та канали, парки й сади прикрашають величезну територію палацу.

Німфенбург вражає своєю розкішшю, красою та майстерністю, тому по праву вважається головною визначною пам’яткою Мюнхена. Тому й не дивно, що приваблює до себе щорічно понад 350 тисяч туристів.

Адреса: Schloss Nymphenburg, 80638 München
Вхід: 11,50 євро (звичайний), 9 євро (пільговий), взимку на 3 євро дешевше

Німецький музей

На особливу увагу серед усіх пам’яток Мюнхена заслуговує Німецький музей природознавства і техніки. При ньому ж знаходиться один з найбагатших архівів Європи.

Музей заснували 1903-го року, а колекція щорічно поповнюється і досі. Вона містить понад 100 000 експонатів з усього світу. У музеї Мюнхена виставлені винаходи з різних галузей науки й техніки; деякі експонати датуються кам’яним віком, тоді як інші — останніми десятиліттями. У виставкових залах можна простежити історію розвитку транспорту (як пасажирського, так і військового), енергетичної та медичної галузей, дізнатися, як відбувалася автоматизація виробництва і з’являлася побутова техніка. Окрім постійних експозицій, регулярно проходять наукові та просвітницькі лекції, тимчасові виставки.

Адреса: Museumsinsel 1, 80538 München
Вхід: 12 євро (звичайний), 4 євро (діти від 6 років), діти до 6 років безкоштовно

Англійський сад

Це справжній оазис посеред кам’яного мегаполіса. Для тих гостей міста, які люблять бувати на природі, вдихати на повні груди свіже повітря і відволікатись на декілька годин від метушні і штовханини мегаполісу, тут є для цього все: зручні лавки, прекрасні види, композиції із зелених насаджень, історичні пам’ятники. Більш гармонійного й ідеального місця годі й шукати у всьому Мюнхені.

Цікавим місцем в англійському саду є Китайська вежа, а також так званий чайний будиночок, виконаний в японському стилі. Тут вас познайомлять з особливостями чайної церемонії. По сусідству з будиночком розташувався японський сад.

Адреса: Englischer Garten, 80538 München
Вхід: безкоштовний

Мюнхенська резиденція

Хофбург, Версаль і Петергоф в одній особі на баварську манеру — ось короткий портрет Мюнхенській резиденції. Це вікова оселя королів Баварії та один з найбільших за площею палацовий комплекс Європи. Для того, щоб досконально вивчити всі розкішні зали, резиденцію варто відвідувати принаймні щодня, адже тут десять внутрішніх дворів і три основні комплекси: Королівські покої, Стара резиденція і Святковий зал. А в одному лише музеї 130 залів! Музеї Мюнхенської резиденції неодноразово визнавалися найбагатшими в Європі.

Найстаріша частина резиденції — 66-метрова зала антикваріату. Тут ви зможете побачити тандем розкішних мармурових скульптур, живопису, розпису стін і геральдики. Галерея предків розповість про історію королівського роду Віттельсбахів, а у фарфоровому кабінеті виставлені дивини не тільки з Німеччини, а й з країн Азії.

Адреса: Residenzstraße 1, 80333 München
Вхід: 13 євро (звичайний), 10,5 євро (пільговий), діти та молодь до 18 років безкоштовно

Мюнхен — столиця справжнього духу Баварії: вільної землі, яка шанує традиції предків, але стрімко крокує у майбутнє. А щоб впевнитись у цьому, потрібно зазирнути у шпаринки цього дивовижно місця.

Schöne Reise! (Гарної подорожі!)

Вікторія Безвенюк