Вільнюс столиця Литви, місто яке вражає своєю архітектурою, зеленими насадженнями та людьми. Це місто прекрасне у будь-яку пору року, але більшість туристів все ж обирає літню відпустку. Тому ось декілька місць, котрі Ви зможете відвідати у теплу пору.


Ботанічний сад Вільнюського університету

Японський сад, жоржина гірка, висота півоній, долина магнолій і це тільки невелика частина з насаджень, які Ви тут побачите.

Ботанічний сад було побудовано у 1781 році і наразі його колекція налічує майже 10 тисяч найменувань різних рослин. Це чудове місце для сімейних прогулянок або романтичних побачень.

На території також розташовано старовинну садибу; млин, який було побудовано у 19ст; босоногу тропу; конюшню, де можна замовити урок їзди верхи і ресторан Imperium, в якому можна підкріпитись.

Вхідний квиток коштує 5 євро, але для учнів, студентів та пенсіонерів діє знижка 2 євро. Дістатись сюди можна за допомогою громадського транспорту, автобусами 18 або 38.

Paupio turgus або прибережний маркет

Це місце створено для посиденьок друзів, які мають різні харчові вподобання. Сицилійська, мексиканська, литовська, грузинська, валенсійська, японська та китайська кухні зібрані під одним дахом. 16 ресторанів знаходяться в одному приміщені і кожен спеціалізується на своїй справі. А спільний простір для гостей дозволяє кожному в компанії замовити там, де він схоче.

Важко не згадати інтер’єр Прибережного маркету. 1300 рослин допомагають створити атмосферу усамітненості, а стіни прикрашають цікаві арти. Столики облаштовані як всередині, так і на вулиці.

Також тут є бари з різноманітними напоями та три магазинчики, в яких Ви зможете купити інгредієнти для своїх кулінарних шедеврів.

Президентський палац

Будівля, де працює президент Литви розташована у старій частині Вільнюса. Палац побудовано у кінці 14 століття. Раніше він належав Віленській єпархії, землю для забудови їм надав Великий литовський князь Ягайло.

У внутрішньому дворику будівлі є фонтан та парк. Для відвідування його відкрито в будні у теплу пору року з 18.00 до 21.00, а у вихідні – з 11.00 до 22.00.

Також тут знаходиться музей. Постійна експозиція присвячена демократичній державі та її побудові. Інколи також проходять тематичні виставки.

По неділях організовують безкоштовні екскурсії литовською та англійською мовами за попередньою реєстрацією.

Навчальна стежка Puckiori

Стежка довжиною 6 кілометрів прокладена територіями двох природніх заповідників. Туристів та місцевих приваблює не тільки мальовничі краєвиди, але і споруди на шляху.

Найпопулярнішим природнім об’єктом на стежці є відшарування Puckiori, висота якого складає 65 метрів. Зверху розташовано оглядовий майданчик, з якого видно річку Вільня. Тут Ви можете випити каву та насолодитись краєвидом.

Ще однією пам’яткою на маршруті є будівля колишнього гарматно ливарного заводу, який використовували для своїх армій російський імператор Петро Ӏ і французький імператор Наполеон Бонапарт. Під час Першої світової війни обладнання було перевезено до Німеччини, а Друга світова перетворила завод на руїни.

Також тут є старовинний водяний млин. На його території розташовано 7 містків, великий фонтан і водяне колесо. Будівлю та прилеглу місцевість відреставрували і створили тут розважально-відпочивальний комплекс «Бельмонтас».

На стежці Вас чекає ще багато інших цікавинок, головне дивитись на всі боки. Дістатись сюди можна громадським транспортом, автобусами 18, 31, 58, 74 або 115

Набережна біля річки Няріс

Річка Няріс розділяє стару та нову частину міста. Ми прокладемо маршрут від мосту Жірмунай до Білого.

Для початку зверніть увагу на скульптуру під мостом. Великий сталевий шар зображує золоте яблуко, яке є символом правителів Литовського князівства. Це частина проєкту «Знаки Вільнюса» художника Кунотаса Вільджунаса. У кінці подорожі Ви зможете побачити ще одну скульптуру з цього проєкту – «Луч-Спис», який протинає наскрізь міст і символізує мужність та хоробрість у відроджені нації.

Наступна зупинка тераса Neries Krantine. Тут Ви зможете насолодитись напоями та чудовим краєвидом біля річки. А також погодувати качок на пірсі. Для дітлахів тут облаштовано скеледром.

На шляху є декілька місць, де можна перепочити та насолодитись містом.

По дорозі можна побачити два витвори сучасного мистецтва. Перший – це «Карантинська арка» скульптура Владаса Урбанавічюса. Вона нагадує трубу, що підіймається з-під землі. Другий витвір – це «Сад» Рафала Післяка. Скульптура нагадує різні комунікаційні технології. Головне питання автора: яким буде наше спілкування в майбутньому?

Остання зупинка – галявина біля Білого мосту. Поруч багато закладів харчування, спортивних та дитячих майданчиків. Також інколи тут запускають повітряні кулі і на таке видовище збирається багатсько людей. Одночасно у небо здіймається приблизно 10 куль.

Вільнюс гарне місто з безліччю таких чудових місцин для відпочинку, тому Ви не пожалкуєте, відвідавши його.

Олександра Бовтрук
(фото автора)