Познань – місто з великою історичною спадщиною, яке готове вразити туристів своїми замками та музеями. Але якщо Ви полюбляєте комфортний і спокійний відпочинок – прогуляйтесь познанськими парками.


Інколи хочеться побачити не тільки найпопулярніші локації, а й зазирнути у місця, які не завжди відмічають на туристичних маршрутах. Саме для цього і є парки, що розкривають історію міста та зберігають багато цікавих пам’яток.

Парк імені Вудро Вільсона

Це найстаріший парк міста, до якого можна дійти пішки від вокзалу за 10 хвилин. Тут варто не лише прогулятись, а й влаштувати пікнік біля невеликого озера і погодувати качок.

Ще зі входу, оздобленого скульптурами купідонів, Ви легко натрапите на пам’ятник Вудро Вільсона – американського президента, на чию честь було названо парк ще 1926 року. У часи Другої Світової війни парк перейменовували та, зрештою, він повернув свою оригінальну назву.

Пройшовши вглиб – на широку алею – погляду відкриється бронзова скульптура “Персея, який визволяє Андромеду” й найбільша у Польщі Пальмова оранжерея, що налічує близько 1100 видів рослин, також 170 видів риб. Її варто відвідати не лише тим, хто цікавиться рослинами, а й людям, які хочуть отримати цікаві фото зі свого відпочинку. Звичайний вхідний квиток коштує 16 злотих, а для школярів та студентів ціна нижча – 12 злотих.

Парк Цитадель

Збудований на місці форту Віняр, найбільший парк Познані, що користується великою популярністю жителів міста й знаходиться недалеко від центру.

Парк займає близько 100 га, тому тут багато простору для відпочинку: можна прогулятися руїнами форту, посидіти на сходинках зеленого амфітеатру та побачити оздоблений навколо ставка розарій. Для дітей є декілька дитячих майданчиків, а для дорослих кафе з приємними цінами.

Вартує уваги відкрита інсталяція польської скульпторки Магдалени Абаканович – “Нерозпізнані”. Вона розташована у самому центрі парку та складається зі 112 чавунних фігур антропоморфної форми висотою понад 2 метрів. Таке видовище по-справжньому зачаровує, змушує замислитись над сенсом цих скульптур.

На території розташовані два музеї – Музей озброєння та Музей Познанської армії, які точно зацікавлять поціновувачів історії. Вхідний квиток коштує 10 та 12 злотих відповідно.

Ботанічний сад

Ще одне місце, яке люблять жителі та гості Познані, адже тут можна відпочити від гамору міста. Дістатись до Ботанічного саду зручно на трамваї. Шлях від центру займає близько 15-20 хвилин. Тут кожен знайде куточок для себе: затишні лавки, зона для пікніків та кав’ярня у самому серці парку.

Ботанічний сад умовно поділений на декілька частин, що дуже відрізняються між собою. Що довше Ви гуляєте, то більше місць відкриваєте.

Найближче до входу знаходиться альпінарій з гірськими рослинами та відтвореними пагорбами. Якщо слідувати за струмком – можна спуститись кам’яною стежкою до невеликого ставка й відпочити у тіні дерев.

Далі – ще одна водойма, але немов у зовсім іншій екосистемі: тут квітнуть лотоси, плавають черепахи та великі коропи. Всюди стоять таблички з назвами рослин, а також QR-коди, просканувавши які, Ви зможете почути спів птахів.

Найкращими місцями для фотографій є алея з трояндами та півоніями, а також Літній павільйон, де можна відпочити на лавках і подивиться на фонтан у вигляді балерини.

Декілька корисних порад:

  • Варто звернути увагу, що у Польщі дещо відрізняється час роботи деяких закладів, тому планувати візит потрібно завчасно.
  • Не поспішайте, спробуйте гуляти у своєму комфортному темпі й Ви обов’язково знайдете щось цікаве.
  • Не забудьте прихопити з собою книгу – читання на свіжому повітрі це не тільки приємно, але й корисно.

    Życzymy udanych wakacji w Poznaniu.

Анастасія Большакова