Порос, що омивається водами Егейського моря, ніби зійшов з листівки, манить мандрівників. Це ідеальне місце для спокійного відпочинку. Історія ж острова сягає корінням у глибину століть, зберігаючи в собі таємниці античних цивілізацій.


Як дістатися?

Є 3 способи дістатися з Афін до Пороса на наступних видах транспорту: пором, автобус або пором для автомобілів. Пором – найпоширеніший спосіб дістатися до Пороса з Афін. Він дозволяє насолодитися мальовничими морськими пейзажами та свіжим повітрям. Існує кілька компаній, які пропонують поромні перевезення з Афін на різні острови Греції. Ви можете обрати швидкісний пором, який доставить вас до острова за годину, або повільніший, подорож на якому займе близько 2-х годин. Посадка зазвичай починається за 30 хвилин до відправлення. При собі потрібно мати квитки, паспорт та інші необхідні документи. Під час подорожі ви можете розслабитися на палубі, насолоджуючись морськими пейзажами. У середньому квиток на швидкісний пором в один бік коштує близько 20 євро, а на повільний – близько 10 євро.

Визначні пам’ятки острова Порос

Руїни храму Посейдона

У незапам’ятні часи острів Порос, за легендами, був володінням могутнього Посейдона, бога морів.

Фото з сайту: anga.ua

У серці острова височіло величне святилище, присвячене цьому божеству. На жаль, від колишньої величі храму залишилися лише руїни, але вони й досі зберігають пам’ять про колишню славу. Точна дата будівництва храму залишається загадкою. Швидше за все, він був зведений у VI столітті до н.е., але не виключено, що раніше.

Жіночий монастир Життєтворного Джерела

Монастир був заснований на початку 1700-х років, а згодом увійшов під юрисдикцію Константинопольського патріархату. Перший правитель незалежної Греції Іоанніс Каподистрія у 1828 році заснував тут притулок для 180 дітей-сиріт, які втратили батьків у Грецькій війні за незалежність. А В 1830 році в монастирі відкрилося перше духовне училище. За свою багаторічну історію монастир став не просто релігійною обителлю, а й осередком духовності, освіти.

Лимонний ліс

Фото з сайту: greekgastronomyguide.gr

На острові росте унікальний ліс. Зростають у цьому лісі виключно лимонні дерева. Він зачаровує не лише своєю мальовничою красою, а й безліччю природних джерел. Повітря навіть за межами лісу наповнене ароматом цитрусів.

Археологічний музей

У музеї представлена велика колекція артефактів, знайдених Французькою археологічною школою. Колекція включає похоронні плити, кераміку, а також артефакти, знайдені при розкопках святилища Посейдона: стародавні написи, бронзові судини та статуетки.

Відпочинок

Любителі пляжного відпочинку зможуть поніжитися на сонці, викупатися у морі. А також зайнятися водними видами спорту, такими як дайвінг, каякінг, веслування на каное. Для тих, хто віддає перевагу активному відпочинку, на острові є безліч пішохідних маршрутів, якими можна пройтися, насолоджуючись приголомшливими видами. Велосипедні прогулянки – чудовий спосіб досліджувати острів та його околиці.

Порос – це гарне місце для тих, хто хоче втекти від міського шуму, відпочити наодинці з природною красою, познайомитися з грецькою культурою. Цей острів поєднує в собі красу природи, багату історію та неповторну атмосферу. Тут кожен знайде собі заняття до душі: від пляжного відпочинку та водних видів спорту до піших прогулянок та вивчення давніх артефактів.

Софія Рязанова
(Головне фото: ozi.pp.ua)