Німеччина славиться своїми середньовічними замками, яких налічується близько 20 000. Не всім їм вдалося залишитись у первозданному вигляді, але ті, що добре збереглися, неймовірно красиві та приваблюють мільйони туристів з усього світу.


У цих замках жили королі та герцоги, у їхніх стінах приймалися важливі державні рішення, проводилися банкети, а під їхніми стінами відбувалися грандіозні битви. У багатьох із них досі зберігаються стародавні реліквії: зброя, картини та меблі.

Замок Нойшванштайн

Замок Нойшванштайн – один із найвідоміших замків Європи, справжня перлина Баварії. Замок був побудований королем Баварії Людвігом II між 1869 та 1886 роками.

Замок розташований на високому пагорбі з видом на Альпи. Він передає дух та інтер’єр замку, який прикрашений картинами до опер Вагнера та старовинних німецьких легенд.

Нойшванштайн нині є музеєм. Квитки коштують 12 євро.

Замок Хоеншвангау

  Замок Хоеншвангау розташований на півдні Баварії неподалік міста Фюссен, неподалік кордону з Австрією.

  Замок був збудований у XII столітті, але потім був практично повністю зруйнований. Максиміліану II, батькові Людвіга II, сподобалися околиці замку, він купив їх разом із руїнами та відреставрував будинок. Хоеншвангау був офіційною щорічною та мисливською резиденцією Максиміліана, його дружини Марії Прусської та їхніх двох синів.

  В даний час замок відкритий для відвідувачів, щорічно приймає до 300 тисяч людей. Замок відкритий цілий рік, крім Різдва. Відвідати замок можна лише з гідом. Вартість екскурсії для дорослих відвідувачів 13 євро, для дітей віком до 18 років вхід безкоштовний.

Замок Гогенцоллернів

  Замок Гогенцоллернів – вотчина Імператорського будинку Гогенцоллернів. Замок розташований на висоті 855 метрів на вершині гори Гогенцоллерн.

  Перший замок на вершині гори був збудований у XI столітті та повністю зруйнований військами імперських міст Швабії. Через двадцять років був побудований другий замок, який під час Тридцятирічної війни служив притулком для однієї з гілок сім’ї Гогенцоллернів. Цей замок був частково зруйнований та відновлений у XIX столітті.

  Сьогодні замок – популярний туристичний напрямок. Відвідувачів приваблюють чудові краєвиди, гарна старовинна архітектура, а також розкішні інтер’єри замку та музею. У колекції музею представлені такі експонати, як лист Джорджа Вашингтона, корона прусських королів, мундир Фрідріха Великого та інші відомі реліквії.

  Дорослий квиток коштує від 7 до 12 євро, дитячий – 5-6 євро.

Замок Вартбург

  Замок Вартбург розташований у Тюрінгії, на горі неподалік міста Айзенах. Згідно з легендою, замок був заснований у 1067 році. Вартбург вважається одним із найбільш добре збережених середньовічних замків Німеччини. Вартбург також відомий тим, що протягом року приховував християнського богослова та ініціатора Реформації Мартіна Лютера.

  Відвідувачі можуть здійснити екскурсію замком або відвідати музей, в якому представлені знамениті картини Лукаса Кранаха, скульптури Тільмана Ріменшнайдера, антикварні гобелени та меблі. Також у замку відбуваються різноманітні заходи, які приваблюють відвідувачів з усього світу: фестиваль «Літні ночі», театральні вистави, різдвяний ярмарок.

  Відвідування території замку безкоштовне. Екскурсії замком платні. Квитки для дорослих – 7 євро, школярів 5 євро, школярів 4 євро. Вхід для дітей віком до 6 років безкоштовний.

  Німеччина є не тільки країною смачного авторського пива та баварських сосисок, а і має свою історію, яку можна побачити в наш час.

Вікторія Коцюбинська