Любителі кінематографу та мистецтва зазвичай цікавляться не лише акторським складом та сюжетом картини, а й пейзажами, де ті були зняті. Існує безліч фото, де порівнюють кат-сцену та справжню будівлю. Таких місць справді багато, але ми «погуляємо» одними з найкращих.


Кіностолиця світу

Де виробляють найбільше відомих нам фільмів та серіалів? Гадаю усім при відповіді на це питання спадає одне слово – Голівуд. Картинка з пагорбами та цим написом часто майорить на екранах і саме цю місцину вважають кіностолицею світу.
Звісно усім відомі сіткоми та більшість сцен з фільмів знімаються не у реальних приміщеннях, а в спеціально обладнаних павільйонах, більшість з яких і розташована у Голівуді. Так ви можете придбати квиток на екскурсію до Warner Bros. Studio Tour Hollywood, де побачите реквізит із відомих фільмів та серіалів. Від Бетмобіля до кав’ярні «Central Perk» – тут знайдеться все, що підкорить серце справжнього гіка. Ви зможете посидіти на кухні у Моніки та Чендлера із серіалу «Друзі», відвідати квартиру Леонарда та Шелдона із «Теорії Великого вибуху» та навіть побачити кімнату під сходами із перших частин «Гаррі Поттера». Будьте певні – такий тур обов’язково залишиться найяскравішим спогадом з Голівуду, а сувеніри, придбані на студії нагадуватимуть про цю пригоду багато років.

Чарівна та загадкова Англія

Туманний Альбіон славиться своїми краєвидами. Погода ніби закликає до зйомок чогось неймовірно містичного. Так прогулюючись вуличками Лондона ви неодмінно натрапите на такий знайомий напис «Бейкер стріт 221Б», де знаходиться той самий музей великого Шерлока Холмса.

Описуючи цю місцину Артур Конан Дойл навряд чи думав, що принесе одному квартирному будинку стільки слави. Однак, зараз чи не кожен фільм та серіал про відомого детектива знімається саме на цій локації, а туристи залюбки заходять придбати сувенірну люльку, та оглянути місце, де «жив» вигаданий персонаж, роль якого виконували Бенедикт Камбербетч, Роберт Дауні молодший, Василь Ліванов та багато інших талановитих акторів.

Не менш відомим витвором кінематографічного мистецтва із англійськими краєвидами є екранізація романів Джоан Роулінг «Гаррі Поттер». У стрічках все просякнуто типовим суто британським шармом завдяки майстерно підібраним акторам, та мальовничим місцинам. Так, знайому картинку із фільму можна побачити на вокзалі Кінгс-Крос у північній частині Лондона. Там, навіть, встановили символічну табличку між платформами 9 та 10 із написом «Платформа 93/4» та половиною возика чаклуна, що ніби зникає у колоні. Роль школи чаклунства та відьомства Гогвордсу зіграли безліч англійських будівель.

Зйомки внутрішнього дворику та великого залу школи проходили у одному з корпусів Оксфордського університету. Сцени з Алеї Діагон були зняті у закритому ринку Ліденгол, що знаходиться в історичному центрі Лондону. Проте, найбільше частин чарівного всесвіту магії приховано у Warner Brothers Studio, що у місті Лівсден. Там ви побачите чи не всі декорації, що були у фільмі, зробите знімки на літаючій мітлі та навіть оглянете костюми, що були на акторах під час зйомок. У сувенірних лавках матимете змогу придбати шоколадних жаб, картки із персонажами, набори конструктору із сценами кіно та чарівні палички (щоправда пам’ятайте – чаклувати за межами Гогвордсу заборонено!).

Таке поєднання стрічок певною мірою накладає загадковий та чарівний шарм на сприйняття Англії, що й захоплює туристів, які відвідують країну. А ви детективи чи чаклуни у цьому двобої?

Пейзажі з інших планет та часів

Любителі наукової фантастики у кінематографі знають, що більшість стрічок цього жанру зараз знімаються на так званому «зеленому екрані», який за допомогою новітніх технологій перетворюється на невідомі планети, космічні кораблі, місця минулого та далекого майбутнього. Проте, коли мистецтво графіки ще не було настільки розвинуте, для зйомок подібних сюжетів шукали потрібні локації на нашій планеті. Одним з таких місць є Долина монументів, що у США. Це унікальне геологічне утворення протяглося штатами Арізона та Юта. Місцина, де немає ні джерел води, ні дерев більше нагадує пейзажі Марсу та Юпітеру за рахунок іржавого кольору піску та чудернацьких химерних скель. Там були зняті захопливі вестерни та фантастичні стрічки «Джиліанс», «Назад у майбутнє», «Одного разу на Дикому Заході», тощо.

Якщо ж ви захоплюєтеся історичними стрічками то точно зустрічали античні пейзажі Акрополя. Головною прикрасою грецького давнього міста є храм «Парфенон», який можна побачити у фільмах про грецьких богів, героїв та навіть романтичних комедіях сучасності. Одним із найвідоміших фільмів, що знімалися з пейзажами Акрополю вважається «Лара Крофт розкрадачка громниць: Колиска життя». Неймовірний афінський Акрополь манить туристів звідусіль.

Кінематограф – неймовірний вид мистецтва, який вабить нас з багатьох причин. Чи то занурення в інший час, світ, реальність, чи відволікання від насущних проблем сучасного життя. Так чи інакше, бажання подивитися на місця з улюблених стрічок – чудовий спосіб відірватися від своїх справ та спланувати маршрут нової подорожі!

Анна Тарасенко