Райський відпочинок… Сезон відпусток поступово набирає обертів. Дедалі частіше українці віддають перевагу міжсезонному відпочинку. «Однією з основних причин такої тенденції є, звісно ж, намір уникнути занадто великої кількості людей на пляжах та вулицях курортів, адже таке задоволення вони можуть отримати і вдома», – розповідає працівник туристичної компанії «Turne» Анна.

Ще однією «новинкою» у виборі українських туристів стали екзотичні подорожі. Досить популярними є острівний відпочинок. Окремо виділяють азіатський напрямок. Особливості культури у поєднанні з небаченим технічним проривом приваблюють українців, як мед бджіл.


По той бік світу

Тож хто з нас ніколи не прагнув втекти від проблем, поганого настрою або повсякденної однотипності? І найчастіше бажаним пунктом втечі виявляється світ за очі.

Тим, кому ж все-таки пощастило викроїти часу на пошук нетривалого прихистку, доведеться ще поламати голову у пошуках того «ідеального» місця. Так само як відсутність вибору, його надмірність може призвести до зайвих витрат і без цього сумнівного залишку нервів. Але зважаючи на кількість туристичних агентств, які ладні цілувати вам ноги, аби лиш погодились на їх пропозицію, іншого і годі було очікувати. Тож типовим клієнтам залишається розслабитись і отримувати задоволення.

Республіка Сінгапур по праву вважається одним з місць розряду «ідеальних». Тут тобі і Тихий океан, і екзотична природа, і хмарочосні джунглі злились в одне ціле. Додайте до цього приязне населення і не забудьте пригоршень розкоші, адже це ще до всього серце світового бізнесу. Очевидно приязність зростає прямо пропорційно економічному благополуччю країни. Сінгапур, до речі, займає 4 місце у світі за паритетно-купівельною спроможністю населення. Тож знайти не усміхненого по вуха тут досить складно. Схоже лозунг цієї держави «Все для людей».

Варто знати.

Ті, хто панічно боїться за своє життя і речі, може розслабитись і вдихнути тут на повні груди. Адже це місце, у прямому сенсі, напхане технікою для спостережень, що дозволить вам у будь-якому місці і в будь-який час відчувати себе в безпеці. Для українця може здатись дивним, що вулицями не курсує зграйка міліціантів, при наближенні яких ховаєш пиво, застібаєш блискавку чи відтираєш руки від фарби, якою щойно написав на паркані смачне слово на 3 літери, при цьому виразом обличчя вдаючи з себе законослухняного громадянина. Місцеві жителі знають, що за їх діями слідкують постійно і щонайменша протиправність буде коштувати чималих грошей.

Штрафування в Сінгапурі – тема, без знання якої український турист стовідсотково потрапить у шоковий стан безпосередньо після пред’явлення суми виплати. Порушувати закон тут дійсно дорого. Один невинний папірець повз смітник і ти вже прощаєшся з тисячею сінгапурських доларів (курс до американського складає 0.77 центів). Поїв на вулиці і забудь про ще одну. Випив води в метро чи проїхав верхи на велосипеді по переходу і знов отримав ту ж картину. Вже не кажучи про те, що палити у присутності більше, ніж 5 людей теж злочин, а ввіз у країну жуйки позбавить вас чималої суми, і не забувайте, що єдиний спосіб «пожувати» тут, це отримати рецепт від лікаря.

У Сінгапурі чотири офіційні мови: мандаринська, малайська, тамільська і англійська. Англійською говорять майже повсюдно, ця мова об’єднує різні етнічні групи. Але при цьому не варто забувати, що старше покоління жителів не володіє англійською взагалі, тому на будь-яке ваше запитання у відповідь ви отримаєте лише усмішку.

Сінгапур – багатонаціональне місто, тому тут можна скуштувати страви багатьох кухонь світу. Бари, кафе та ресторани, розкидані повсюди, пропонують силу-силенну різноманітної азійської смакоти, у тому числі справжні витвори кулінарного мистецтва зі свіжих та соковитих продуктів моря, які коштують копійки. Понад 500 першокласних ресторанів готові виконати будь-яку кулінарну забаганку відвідувача. Скуштуйте страви індійської та китайської кухні, освіжіться крижаним соком зі свіжих фруктів і, звичайно, побавте себе вишуканими стравами просто неба на берегах річки Сінгапур. Ця країна є справжнім раєм для гурманів.

Але не лише для гурманів, а й для шопоголіків. Сінгапур – визнана торгова столиця південно-східної Азії. Шопінг тут одне з найулюбленіших занять як місцевих жителів, так і туристів. І не дарма, адже ходити за покупками у Сінгапурі саме задоволення. Рівень обслуговування у магазинах на найвищому рівні, а вибір товарів просто неймовірний, не говорячи вже про постійні розпродажі та архітектуру торгівельних центрів.

Поїхали

Країна контрастів і протиріч, краси і ще більшої краси, технічних ноу-хау, безкінечного вибору та затятих захисників природи, вона безперечно варта уваги. І якщо ви все ж таки ризикнете змінити свою реальність на декілька тижнів, не забувайте, що як би добре нам не було у гостях, вдома буде краще.

Анастасія Харитонова