Нічого не може бути прекраснішим за затишний куточок на узбережжі Південного моря. У цій статті Ви зможете знайти не тільки «мастхеви» для відвідування, але й інші цікаві місця міста в Брюгге. 


Брюгге – столиця невеликої бельгійської провінції під назвою Західна Фландрія. Площа міста становить лише 138 квадратних кілометрів, проте, незважаючи на невеликі розміри, тут справді є безліч дивовижних місць, які варто побачити. Однак ця місцевість має досить вологий клімат та дощову погоду, так що в поїздку сюди рекомендується запастися взуттям, що не промокає, та парасольками.

Візитка Брюгге

Чому ж це місто називають «північною Венецією Європи»? Все тому, що Брюгге, як і «італійська перлина», фактично стоїть на воді. На сьогодні в місті існує дуже розвинена мережа каналів, яка виникла ще в середні віки, коли місцеві жителі перетворили річку Ріє на водні шляхи для торговців.

Зараз найпопулярнішим способом насолодитися всією красою каналів Брюгге є водна екскурсія на човні. Таким шляхом Ви зможете не лише ввібрати в себе культуру місцевих жителів, а й побачити найважливіші пам’ятки міста.

Одним із найромантичніших каналів є Groenerei(Зелений канал). Що з води, що з землі тут відкриваються неймовірні краєвиди, характерні для Брюгге. Ансамбль елегантних особняків 16 століття, виконаних у приємних теплих тонах, покритий ліанами та іншою зеленню. Ця картина точно не залишить нікого байдужим. Кажуть, найкращий вид на цей канал відкривається із «Кінячого мосту». Звідси, безсумнівно, вийдуть чудові пам’ятні знімки.

Визначні пам’ятки

Незважаючи на справді маленьку площу міста, тут накопичилася справді цінна історична та культурна спадщина. Архітектура тут допомагає відчути себе ніби простим обивателем світу середньовіччя.

І відкриває цей невеликий список Базиліка Святої Крові. Ця церква є однією з найстаріших історичних пам’яток Брюгге, що збереглася до наших днів. Церква була побудована ще в 12 столітті і виконана у звичному для тих часів романському стилі.

Другий поверх був прибудований до базиліки лише в 15 столітті і вже супроводжувався легшими готичними мотивами. Спочатку назва цієї найкрасивішої церкви була присвячена святому Василію Великому, проте була перейменована після набуття цінної реліквії Святої Крові.

Гроте-Маркт, Ринкова площа- центр міста. У середні віки ця площа була не лише головним місцем для проведення всіх важливих заходів, а й центром гучної місцевої торгівлі різним продовольством.

Вже у 10 столітті з’явилася перша згадка про проведення торгів. На площі також можна побачити одну з найстаріших тут будівель-Боукхоут, яка, безсумнівно, вражає своїм колоритом.

Також однією з головних визначних пам’яток Брюгге є Дзвіниця Белфорт. 83-метрова вежа була зведена в 1240 році і не перебудовувалася до цього дня. Однак на початку 19 століття верхня частина дзвіниці була оформлена в новішому, готичному стилі.

Особливість цієї вежі- дзвони, а точніше механізм їх роботи. Завдяки отриманому в 16 столітті карильйону, дзвонами можна було керувати за допомогою ручної клавішної панелі.

Усього дзвіниця має 366 ступенів. Зараз будь-який бажаючий може відвідати оглядовий майданчик на вершині вежі, звідки спостерігається неймовірний вид на місто та мережу каналів.

Заклади

Безперечно запорукою гарного дня є приємна, а головне смачна трапеза.

Кафе “That’s Toast!” має середню цінову політику та різноманітне меню. Заклад є дуже популярним як серед туристів, так і серед місцевих жителів Брюгге, тому можливо Вам доведеться почекати вільного місця у невеликій черзі. Проте, воно того варте.

Це кафе особливо рекомендують для ранкового прийому їжі: від простих легких тостів до повноцінного різноманітного сніданку. Великі порції та привітний персонал. Зазирнувши в це кафе, Ви сто відсотків залишитися в приємному настрої.

Якщо Вам не пощастило потрапити під дощ у Брюгге, кафе «Soup» ідеально підходить щоб зігрітися і смачно пообідати.

Заклад розташований поблизу головної площі міста та приваблює відвідувачів своїми невисокими цінами.

Це сімейне кафе відкривається тільки на обідній час.

«Soup» не рясніє великим вибором страв, в меню Вам запропоновано всього чотири супи та паніні з різними начинками. Однак всі позиції не розчарують Вас своїм смаком, швидка подача страв і приємне обслуговування.

Для приємної вечері з традиційною бельгійською та французькою кухнею чудово підійде ресторан Bistro t’ Lammetje. Заклад надає великий вибір меню одразу кількох кухонь.

Маючи середню цінову політику, ресторан отримує безліч хороших відгуків від гостей.

Гарне швидке обслуговування та приємна атмосфера. Відвідувачі «Bistro t’ Lammetje» особливо радять скоштувати тут мідії та інші морепродукти.

Отже, якщо Вам хочеться внутрішнього умиротворення та гармонії, то це Брюгге на всі сто відсотків наповнить Вас потрібною енергією.

Марія Барановська