З 27 травня 2022 року на Закарпатті знімають обмеження з деяких туристичних маршрутів. 


Сьогодні основним рекреаційним середовищем є Закарпаття, однак задля безпеки туристів були введені певні обмеження. Закарпатська обласна військова адміністрація ввела обмеження на відвідування Трибушанського та Мармароського природоохоронного науково-дослідного відділення і частини Ужанського національного парку. Також закритими залишаються такі гірські маршрути:

  • гора Стіг – гора Межипотоки – гора Піп Іван Мармароський – полонина Лисича – село Ділове;
  • з села Ділове до гори Піп Іван на території Трибушанського природоохоронного науково-дослідного відділення;
  • урочище Бистрий – лісовий будинок – Стела на кордоні на території Ужанського національного природного парку;
  • село Стужиця – гора Кременець на території Ужанського національного природного парку;
  • село Стужиця – Праліси – Кременець на території Ужанського національного природного парку;
  • до водоспаду Ялинський на території Трибушанського природоохоронного науково-дослідного відділення;
  • до мінерального джерела в урочищі Головач на території Марамороського природоохоронного науково-дослідного відділення;
  • перехід Убля / Малий Березний – смт Великий Березний – урочище Явірник – село Сіль – урочище Княгиня – село Стужиця – село Загорб – гора Черемха – село Лубня – гора Плішка – село Верховина-Бистра – перехід Ужоцький.

Безпечними для відвідування залишаються шляхи до найвищої точки України – гори Говерли, містичного озера Синевир, туристичні маршрути Боржавського хребта та його гір Гемби і Великого Верху.

Коротка довідка про відкриті для туристів шляхи:

  1. Говерла – найвища точка України, до піку гори існує декілька маршрутів з різними рівнями складності (червоний – 4,2 км та 3 години шляху; синій – найкоротший та водночас найскладніший маршрут сягає 3,7 км крутим схилом і займає приблизно 2 години, жовтий – найбільш мальовничий маршрут, адже проходить біля озера Несамовите, вершини Пожижевська та Брескул, такий шлях займатиме біля двох діб, однак стане незабутньою пригодою).
  2. Озеро Синевир – відоме як «Блакитне око Карпат», здавна місцина овіяна містикою, найглибше та найширше гірське озеро. На березі Синевиру розташована турбаза, де охочі можуть зупинитися та помилуватися природою, посмакувати Бограч у місцевій колибі та послухати легенди про «Око Карпат».
  3. Боржавський хребет – гірський масив на Полонинському хребті в Українських Карпатах, між річками Віча і Рікою. Мальовничий гірський маршрут, який зачарує своїми вершинами та водоспадами. Хребет налічує більше 16 вершин, що не схожі одна на одну. Маршрут досить пологий тож зацікавить гірських туристів-початківців.

Анна Тарасенко