Близько 100 000 українських біженців виїхали до Болгарії. Багато зупинялися в готелях на Чорному морі. Тепер їм доведеться звільнити місце для туристів. Про це повідомляє Фанні Факсар з DW.


Вони мають бути переміщені з болгарських готелів на узбережжі Чорного моря до центрів прийняття біженців до початку курортного сезону, заявив уряд Софії.

Болгарія більше не може дозволити собі розважати громадян України в готелях на пляжі“, – заявила віцепрем’єр-міністр Калина Константинова.

Переїзд розпочнеться найближчими днями, повідомляє інформагентство dpa.

Туристичний сезон у Чорному морі зазвичай починається в першій половині червня. За даними ОЕСР, у 2018 році туристичний сектор склав понад 3% ВВП Болгарії. За даними dpa з посиланням на повідомлення болгарських ЗМІ, лише 500 із близько 90 тисяч біженців наразі скористалися можливістю переїхати з готелів у державні будинки відпочинку у внутрішніх районах країни. Повідомляється, що переважна більшість висловлювала невелику зацікавленість у тому, щоб їх везли потягом чи автобусом до інших районів. Багато з біженців висловлювали занепокоєння з приводу потенційної відсутності медичної допомоги чи торгових закладів на іноді віддалених курортах, повідомляє dpa.

Практика розміщення біженців і шукачів притулку в готелях є загальною практикою для боротьби з тимчасовим припливом людей, поки не буде знайдено більш постійне рішення щодо житла.

Наприклад, після сплеску мігрантів, які прибули на Канарський архіпелаг Атлантичного океану в другій половині 2020 року, тисячі людей були розміщені в готелях та інших туристичних об’єктах на Гран-Канарії та деяких інших островах. Потім мігрантів поступово переміщали в мережу таборів, починаючи з грудня 2020 року.

Валерія Долматова