Болівійці назвали дорогу Юнгас, що розташована на висоті 4 650 метрів над тропічним лісом Амазонки, Ель-Каміно-де-ла-Муерте — Дорога смерті. І недарма: це одна з найнебезпечніших ділянок у світі! Однак чому ж тоді там так людно?


Каміно-Лос-Юнгас — одна з небагатьох доріг, що з’єднує тропічні ліси та столицю Болівії Ла-Пас, яку обрамлюють величні засніжені Анди. Зі шляху, вирізаного в горах у 1930-х, відкривається винятковий краєвид на пишні тропічні ліси й казкову долину. Проте люди зі слабкими нервами навряд чи оцінять дивовижність пейзажів навколо: думки про ймовірність жахливого падіння в прірву з неогороженого нерівного відтинку шляху точно будуть заважати.

Обережно, попереду адреналін

Фото: 1news.com.ua

Під час подорожі дорогою Юнгас на вас чекає підйом на 4 650 метрів до перевалу Ла-Кумбре, а потім — спуск на 1 200 метрів до поселення Коройко. Протягом усієї поїздки ландшафт постійно змінюватиметься: ви побачите і приголомшливі плоскі рівнини Альтіплано, і вологі зелені тропічні ліси Амазонки.

Хоча здебільшого така мандрівка здається невиправдано небезпечною та абсолютно жахливою, щороку тут збирається приблизно 25 000 велосипедистів, щоб проїхатися звивистою Ель-Каміно-де-ла-Муерте. Увесь шлях становить 64 кілометри, з яких 9 кілометрів туристи проїжджають на мікроавтобусі. Перша частина спуску — 20 кілометрів асфальтованого шосе з досить активним рухом. Друга — 35-кілометрова ділянка Дороги смерті.

Якщо від такого опису у вас шкіра покрилася сиротами, то краще зупинитися тут, бо далі ми трохи поговоримо про сезон дощів. Очевидно, що в цей час року (з листопада до кінця березня) умови на дорозі Юнгас значно погіршуються: туман і зливи серйозно ускладнюють видимість. Додаткову небезпеку створюють зсуви й похила дорога, що стає слизькою та перетворюється на болото. Тому навіть найзавзятішим відчайдухам краще зачекати на сухий сезон.

Автомобільний рух

Попри те, що поряд із Каміно-Лос-Юнгас у 2006 році побудували нову зручну дорогу, деякі водії, як і раніше, використовують небезпечний шлях, оскільки це єдиний маршрут, який з’єднує певні пункти призначення.

Щоб убезпечити проїзд автомобілів, на Дорозі смерті діє правило лівостороннього руху. Для велосепедистів це погана новина, бо їм доведеться їхати праворуч, понад краєм жахливого урвища, яке подекуди досягає 600 метрів.

Поради відчайдухам

Фото: trips.com.ua

Дорога смерті справді неймовірно цікава та захоплива, проте безпечна тільки для досвідчених велосипедистів. Упевненості в своїх силах недостатньо, тож варто ретельно підготуватися.

Перш ніж вирушити в дорогу, обов’язково старанно перевірте стан вашого велосипеда: чи немає проблем із колесами, чи працюють гальма, система провідних зірок тощо. Якщо щось здається вам підозрілим, то краще перенести подорож і спочатку все полагодити.
Пам’ятайте, що «прогулянка» Каміно-Лос-Юнгас не з легких: вирушите ви рано вранці, а повернетеся після настання темряви. Додайте до цього важкий кам’янистий шлях, особливий вплив тропічного клімату та силу-силенну шалених відчуттів — й ось він, справжній екстремальний туризм. Тому радимо добре виспатися та взяти із собою достатньо великий рюкзак, куди можна покласти пляшку води чи сховати зайвий одяг, якщо температура різко підвищиться.

Подорож Ель-Каміно-де-ла-Муерте — не схожа ні на що пригода, після якої точно буде чим похвалитися перед друзями. Хоча б своєю хоробрістю та морем фантастичних фотографій!

 

Анастасія Буртненко
Головне фото: factosvit.com.ua