Мовчанський монастир називають перлиною Сумщини за його незвичайність і загадковість. Він вистояв усі випробування, а тепер радує око своїм відвідувачам.


Місце розташування

Монастир розташований на крутому березі річки Сейм, а саме у місті Путивль, на Сумщині. Ця область знаходиться в північно-східній частині України, межує з Харківською, Полтавською та Чернігівською областями.

Трохи історії

1602 року після того, як татари знищили Мовчанську пустиню, ченці перейшли в міський чоловічий монастир і взяли з собою чудотворну Мовчанську ікону Пресвятої Богородиці. З того часу і почалася історія відомого на сьогодні Мовчанскього монастиря.

Через деякий час він був перетворений на монастир-фортецю з цегляними оборонними стінами та мав п’ять башт, які захищали споруду.

В історії вона згадується як резиденція Лжедмитрія  I. Речі, які збереглися за час його правління, зараз перебувають у Путивльському краєзнавчому музеї – це деякі релігійні книжки, дерев’яна скульптура “Христос у в’язниці” та крісло правителя.

Зовнішній вигляд

Цей храм має свої особливості: він пристосований до оборони, що являє собою дуже рідкісний тип в українській архітектурі. Також важливо, що будівлю перебудовували в 1630 та в 1760 роках. І, як результат, вона поєднала у собі характеристики московського та українського зодчества.
Так як раніше це була фортеця, то ззовні вона має вигляд довгої білої стіни, на стовпах якої красуються золоті хрести. Пройшовши через округлу браму, ви побачите сам монастир, перлину Сумської області.

Раніше будівля мала вигляд фортечної брами, а в 1700 році була перебудована: додалася надбрамна дзвіниця, і вже зараз майже не нагадує про оборонний характер.

Таємна кімната

У монастирі є два місця, куди далеко не кожен турист може потрапити. Це таємна кімната Лжедмитрія 1, яка знаходиться в серці храму. Пройти до неї можна лише темними вузькими сходами. А інше місце – старі печери, у яких знаходили прихисток путивляни, жили ченці. Раніше там було ціле підземне місто.

Навколо ж красуються різнокольорові квіти, далі видно лісову смугу. На території розташований фонтан, у якому плавають риби. Такі особливості додають цьому місцю ще більше краси та привабливості.

Анастасія Редкач