Ватикан є найменшою країною на нашій Землі. Та незважаючи на це, він не поступається іншим країнам Європи за кількістю туристів. Ця справжня культурна скарбниця, повна архітектурних та скульптурних цінностей, завжди заманювала до себе туристів.


Унікальність Ватикану багатогранна. І це підтверджує практично кожен його факт. Ось декілька найдивовижніші та незвичайні факти про цю південно-європейську країну:

Громадянство Ватикану видається лише тимчасово

Традиційно громадянство Ватикану отримує лише нинішній Папа. І він не може мати іншого громадянства, крім громадянства Святого Престолу. Проте є винятки. Отримати громадянство можуть державні службовці та члени їх сімей. Паспорти громадян Ватикану такі ж, як звичайні дипломатичні паспорти. Їх кількість дуже мала. Та після завершення служби Святому Престолу громадянство автоматично змінюється на італійське.

Щодо дитини, то вона втрачає громадянство разом з батьками або після досягнення 18 років Ніколи не можна залишитися на території.

Чоловіки складають 95% населення

Так як стати громадянином Ватикану можливо отримати лише як державний службовець, то 95% громадян становлять чоловіки. Населення Ватикану – це здебільшого священики та військові. Відповідно, всі вони чоловіки.

Решта 5% складають їх дружини та діти.

Ватикан – єдина країна у світі з нульовою народжуваністю

Тут грає роль не тільки перший пункт про громадянство, а й те, що у Ватикані просто напросто немає пологового будинку. Тому діти народжуються в лікарнях, що знаходяться в Римі.

Будь готовий поцілувати руку Папи Римського

З часів Середньовіччя кожен, хто відвідує Папу, повинен цілувати йому руку – це традиція, що показує повагу та поклоніння перед ним.

Цілувати потрібно праву руку, на якій знаходиться перстень. Перстень Папи є головним символом церковної влади. Перстень є особливим та виготовленим індивідуально для папи при приході до влади. Після його смерті або зречення престолу перстень знищують на очах у всіх інших кардиналів. Це є символом закінчення правління.

«Очищувачі фресок» та заборона фотографування у Сикстинській капелі

Заради Сикстинської капели до Ватикану і приїжджають більшість туристів. І не тільки ті, хто вперше відвідує цю неймовірну країну, а й навіть досвідчені мандрівники. Звісно кожен турист, якого вразила її монументальність і реалістичність, захоче закадрувати її красу. Проте фотографувати заборонено. Крім того, всередині можна говорити тільки пошепки.

Для того, щоб туристи не робили знімків, стежать спеціальні службовці.

Щодня каплицю відвідує в середньому близько 10 000 туристів.

У 1543 році з’явилася офіційна посада «прибиральника фресок» у Сикстинській капелі. Через свій вік та осідання вони частково обвалилися, тому їх неодноразово ремонтували. На стінах та стелі немає свічок, пилу та вихлопних газів.

Саме у Ватикані найкоротша у світі залізниця

Найкоротшою залізницею в світі вважається гілка, яка проходить по Ватикану (вона практично кругова), що з’єднується з національної залізничної системою Італії. Її довжина сягає всього 300 метрів.

Спочатку нею користувався виключно папа для поїздок до Риму. Та пізніше її відкрили і для туристів.

 

Вам неодмінно варто побувати в цій маленькій державі світу. Її архітектура, пейзаж, несхожість з іншими державами точно не залишить Вас байдужими.

Автор: Юлія Філіпович