Ще 50 років тому на території Об’єднаних Арабських Еміратів були поселення рибалок, а тепер ця країна – одна з найбагатших у світі. Вона складається із 7 еміратів — монархій, у кожного з яких є власний правитель. Хто ж головує над усіма? Усе дуже просто – керує очільник того емірату, в якого більший запас нафти. Саме завдяки їй ОАЕ називають країною мільйонерів. Лише подумайте! Тут мешкає п’ять мільйонів людей, а 60 тисяч з них – доларові мільйонери.  Вони скуповують одяг дорогих дизайнерських марок, однак жінки змушені ховати його під традиційним чорним балахоном — абаєю, чоловіки – під білим. Не заощаджують на гарному транспорті і їздять на люксових авто, а ще відпочивають у найдорожчих готелях світи. І таке задоволення може собі дозволити більша частина арабів.


 Фактично можна сказати, що народитися в Еміратах – щастя!

Уявіть, що ви лише з’явилися на цей світ, а вам уже відкрили рахунок і поклали на нього 50 тисяч доларів. Це «подарунок» від держави. І таких протягом життя буде ще багато. Наприклад, навчання в найвідоміших вишах світу також оплачує держава, але за умови, що після навчання випускники повернуться назад і будуватимуть своє життя тут, в Еміратах. Перш ніж робити пропозицію руки і серця, чоловік має подарувати майбутній нареченій щонайменше п’ять кілограмів золота. Можна і більше. Це тільки підкреслить те, що чоловік готовий утримувати сім’ю і налаштований серйозно.

А ось щодо серйозності намірів, то в ОАЕ з цим дуже суворо. За позашлюбні зв’язки чоловіків можуть надовго посадити до в’язниці. З жінками розправляються ще суворіше: можуть закидати камінням або навіть відсікти голову. Це одна з небагатьох країн, де смертну кару не скасовували і, схоже, не збираються. Через радикальний підхід і суворе законодавство в країні практично немає злочинності. Ви не зустрінете тут ні кишенькових злодіїв, ні викрадачів.

Тож, аби самому не опинитися на лаві підсудних, перед тим, як їхати до Арабських Еміратів краще ретельно ознайомитися із законами та звичаями. Багато хто чув про те, що в цій країні багато заборон: на алкоголь, сміття на вулиці, фотографування жінок і шейхів. І це правда.

Курити в ОАЕ – кримінал

Це дозволено робити лише в готелях, у спеціальних кімнатах. Обмеження поширюються ще й на свободу слова – жовтої преси тут немає в принципі, а вихід в соціальні мережі обмежений. Приміром, якщо ви раптом захочете відеодзвінком у WhatsApp зв’язатися із рідними, то це у вас навряд вийде.

Під час Рамадану – одного з головних мусульманських свят, місцеві жителі утримуються від прийому їжі і води вдень.

Заборона ця поширюється і на туристів, але тільки на вулиці. Щоб не створити собі зайвого не дуже приємного клопоту, у цей час ліпше відпочивати в готелі. І не лише через це. Клімат в Арабських Еміратах доволі спекотний, при цьому тут ще й висока вологість. Слід зважати на це і бути обережним, щоб не спіймати тепловий удар. Бо лікуватися, як і все інше в Еміратах, коштує чималих грошей.

Святослав Родюк