В останні роки, здається, подорожі Україною стають дедалі популярнішими серед молоді, цікавий збіг, що гумористичні жанри настигає така сама доля. І як нам усім пощастило, що існує проект «Ліга сміху», з яким можна весело подорожувати містами України!


Проект «Ліга сміху» започаткувала у 2015 році студія «Квартал 95», як відповідь на те, що в Україні почали закривати ліги російського КВН («Клуб веселих та кмітливих» укр.) та неофіційні ліги, які, хоч і під іншими назвами, але все ж являли собою ту саму молодіжну гумористичну гру. По суті, «Ліга сміху» відрізняється від КВН лише тим, що її конкурси більш театралізовані, та й загалом, КВН — гумористична гра, а «Ліга сміху» — телевізійний гумористичний проект.

Загалом «Ліга сміху» має 8 сезонів — один головний і 7 регіональних. Головна ліга відкривається фестивалем в Одесі — чудова нагода поплавати у теплому морі, подумали ви? Не зовсім так, фестиваль зазвичай проходить взимку. Але ті, хто хоч раз був на фестивалі в Одесі, точно знають, що ті два тижня коштують того, щоб потім ще кожного року приїздити! Хоча температура моря і не підходить для плавання, а на сонці особливо і не засмагнеш, але зимове море із примарним затихлим портом і засніжені вулиці курортного міста назавжди викарбуються у вашій пам’яті. А чого тільки варта відсутність тисяч туристів! Та й холод компенсується спекою на фестивальних виступах. Команди з усього світу одна за одною показують на сцені свої кращі жарти, пісні та мініатюри, панує і дружня, і напружена атмосфера! А головне — куди не притули свої вуха, усюди тебе розсмішать. Фестиваль «Ліги сміху» — неймовірно чудова нагода побачити чарівну красу зимового приморського міста, знайти найкращих друзів, поспілкуватися із гостями близького й далекого зарубіжжя та ледь не надірвати животики від сміху!

Крім того, в Одесу на «Лігу сміху» можна приїхати і влітку. Кожного сезону відбувається Літній кубок в Одесі та Зимовий кубок у Києві. На цих чемпіонатах запрошують виступати найпопулярніші, найзірковіші та найсмішніші колективи «Ліги сміху», тому після відпочинку на спекотному пляжі дуже приємно закінчити свій день виступами «найкращих з найкращих».

Що ж до регіональних ліг, їх, як зазначалося, аж 7 — у Харкові, Дніпрі, Києві, Одесі, Рівному, Тернополі і Запоріжжі. Ну чим не готовий маршрут подорожей Україною по слідах гумору? Кожне місто значиме своєю історією, архітектурою, природою, має безліч туристичних напрямків. І усе це, знову ж, з насиченим смаком найсмішнішого гумору! Можна доповнити цю програму ще й «екстра» подорожами — наприклад, учасники мають прибути в місто за кілька днів до самого виступу, показати свої виступи редакторському колективові, а у вільний час чому б і не поїхати своїм дружнім і веселим колективом по довколишнім пам’яткам? Часто це навіть допомагає приїжджим колективам написати новий гумористичний матеріал, близький до місцевих жителів (а саме вони сидять у залах і часто їх сміх і аплодисменти дуже впливають на рішення журі), заснований на місцевих особливостях.

А для тих, кому й цих подорожей замало, є безліч неофіційних регіональних ліг (за перемогу в них колектив не потрапляє у Центральну лігу — «на телевізор»). І під словом «безліч» мається на увазі саме те, що їх не злічити. Особисто автор цього матеріалу бував на «Лізі сміху» у Хмельницькому (із божевільними історіями з Кам’янця-Подільського та інших менш відомих історичних та природних пам’яток), Миколаєві (Південний Буг особливо чудово виглядає восени, коли над безкрайніми просторами відлітають ключі пташок), Чернігові (місто храмів і церков, як не дивно, може похвалитися не тільки ними), Ірпені (зовнішню рекламу й вивіски, смішніше ніж тут, ви ніде більше не знайдете), Корюківці (то де правильно робити наголос у назві?) та майже мільйоні інших «регіоналок», як любовно їх називають учасники.

«І що хочеться сказати в кінці мого виступу», гумор дійсно розширює горизонти, робить людей ближчими, а подорожі доступнішими. Унікальні гумористичні проекти не тільки «розвозять» українців по найрізноманітнішим точкам нашої країни, але й привозять інші країни на виступи до нас. «Ліга сміху» — божевільна та весела точка, з якої можна почати подорожувати Україною, а закінчити — усім світом.

Варвара Свеженцева