Підбитий у битві під Києвом російський танк Т-72 був встановлений у Берліні навпроти посольства РФ 24 лютого – у річницю початку вторгнення в Україну.


Як повідомляє Європейська правда, антивоєнна інсталяція простояла там чотири дні, але російські пропагандисти все ж таки спробували використати це у своїх цілях. У неділю 26 лютого неподалік з’явилася вантажівка з відрами троянд, до неї вишикувалася черга російськомовних чоловіків і жінок, яким з кузова стали передавати однакові букети, а люди своєю чергою переносили їх до танка.

Треба ж який збіг“, – жартує берлінський філантроп Ено Ленце, який разом з істориком Віландом Гібелем ініціював саму установку танка перед посольством. “Що стосується фотографії плакату, що розійшлася по ЗМІ, з побажанням перемоги Росії, то це був аркуш паперу розміру А4, який уже через пару секунд зник“, – розповідає він. На думку Ленце, акцію із покладанням квітів організували російські дипломати. Тривала вона недовго і була припинена берлінською поліцією.

А що буде з танком далі? У Берліні тимчасова інсталяція простояла до 27 лютого, тепер вона вирушить спочатку до Амстердама, потім до Гааги, а потім – до Музею свободи під Наймегеном, де танк простоїть, орієнтовно до липня.

Анастасія Ліщук
(Головне фото: eurointegration.com.ua)