Без сумніву, Севілья — одне з найкрасивіших міст Європи, столиця Андалусії. Щороку сюди з’їжджаються сотні тисяч туристів, щоб помилуватися незвичайною архітектурою, пройтися легендарними місцями або взяти участь у всесвітньо відомих традиційних святах, які нікого не залишать байдужим. Пропонуємо Вам дізнатися більше про визначні місця та традиції цього прекрасного міста!


Трохи історії

За легендою місто заснував античний герой Геракл. Жителі міста донині вірять у цей стародавній переказ, тому зображення легендарного героя є окрасою аркади Аюнтаменто та вулиці Аламеда де Геркулес, яка була побудована на його честь.

Згідно зі збереженими джерелами в давні часи на території сучасної Севільї розташовувалося невелике поселення іберів, а пізніше тут знаходилася колонія Іспаліс, що належала фінікійцям. Приблизно в 3 столітті до нашої ери це місто завоювали римляни, які прозвали його Бетіком. Існує думка, що саме в Севільї, а вірніше у стародавній Бетиці, з’явилися на світ відомі римські імператори Адріан, Траян та Марк Аврелій.

У 712 році Севілья була завойована арабами, які правили тут п’ять століть. Це наклало помітний слід на архітектуру міста та культуру його місцевих жителів. У 1248 році Севілья була завойована іспанцями. Згодом король Фердинанд Кастильський наказав побудувати у місті суднобудівну корабельню. Саме з цього моменту інфраструктура міста почала швидко розвиватися.

У 15 столітті з порту Севільї відомий мореплавець і першовідкривач Америки Христофор Колумб почав свою довгу подорож до берегів Індії, яка в 1492 році стала знаменитою завдяки відкриттю Нового Світу. Цей час став початком розквіту економіки міста, оскільки лише Севілья мала право здійснювати торгівлю у нещодавно відкритих країнах. Місто стало портом світового значення, де можна було побачити скарби, привезені з різних куточків світу.

Що подивитись?

Севілья — це елегантні будівлі, старовинні вуличні ліхтарі, кінні екіпажі, запальні ритми фламенко та цілих три об’єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут можна побачити пам’ятки, які дійсно справлять враження! Наприклад, Севільський собор — одна з найбільших готичних церков у світі з величною вежею, яка колись була мінаретом давньої мечеті. Або мавританський палац Алькасар з розкішним декором та красивими садами.

Але головна краса цього міста прихована у невеликих двориках та звивистих алеях середньовічного Барріо-Санта-Крус.Також, яскравим представником арабської архітектури є дванадцятикутна Золота вежа (Torre del Oro), висота якої сягає 37 метрів. Її будівництво почалося ще у 1220 році, вона була частиною міських укріплень. Неподалік Золотої вежі знаходиться Пласа де Торос Маестранс (Plaza de Toros de la Real Maestranza), де проходять знамениті бої биків. Вона була побудована в 1763 році і досі є однією з найбільших в Іспанії.

Культура міста

У сонячній Севільї дуже люблять святкувати різні події і часто роблять це з великим розмахом. Щоб переконатися в цьому самостійно, достатньо запланувати свою подорож на одну із знаменних дат. Майже всі свята супроводжуються масовими народними гуляннями та безліччю розважальних тематичних заходів. Саме тому турист має унікальну можливість отримати більше вражень і приємних спогадів про поїздку.

Щоб повністю відчути андалузьку культуру, варто приїхати до Севільї на Квітневий ярмарок.

Ярмарок офіційно починається опівночі у понеділок і триває протягом тижня. Щодня фестиваль розпочинається з параду возів та вершників у національних костюмах. До полудня вони підходять до арени на площі Плас де Торос, де проходить корида. Під час свята на ярмарковій площі встановлюються намети, де проходять гуляння з вечора і до самого ранку. Всі жителі Севільї насолоджуються тут хересом або мансанілією, закусками та традиційним коктейлем — ребухіто.

Особливий колорит свята створюють смагляві місцеві жителі у традиційних яскравих костюмах. Севілья та один з її районів Тріана вважаються батьківщиною танцю фламенко. Район Тріана, розташований на іншому боці старого міста, відкриває гостям вид на затишні будинки та дворики, облицьовані ошатною керамікою та кахлями.

Гастрономія Севільї

Севілья славиться своїми тапасами (традиційна закуска). Типові тапас: tortilla española (картопляний омлет), aceitunas (оливки), patatas bravas (пряна картопля) та queso manchego (овечий сир).

Загалом у столиці Андалусії чудова смачна кухня та вино, багато ресторанів та кафе, які не залишать своїх гостей голодними. Важливо зазначити, що кухня багатьох ресторанів починає працювати лише з 8-ї вечора.

Як дістатися

Аеропорт Севільї приймає регулярні національні та міжнародні рейси. Це другий за трафіком аеропорт Андалусії після аеропорту Малаги.

Залізнична станція Севільї Санта-Хуста розташована у північній частині міста. Звідси вирушають регіональні поїзди та потяги далекого прямування.

Також у Севільї знаходяться дві автобусні станції – Прадо та Пласа-де-Армас.

Тож, збираймо Валізи і вирушаймо до сонячної Іспанії. Приємної Вам подорожі. І нехай Вам щастить.

Дар’я Кисличенко