Завжди так захопливо — вирушити туди, де ви ніколи раніше не були. Але підготовка до мандрівки може змусити вас трішки понервувати. Однак відтепер для цього немає причин! Наші лайфхаки врятують ваші нерви, гроші й час.


Ось вона, довгоочікувана дата, коли ви рушаєте у подорож! Не важливо, як довго вона триватиме: один день, кілька тижнів або місяців. Головне, щоб додому ви повернулися з яскравими враженнями, зарядом сил та енергії. Та головним ворогом чудового відпочинку може стати непередбачувана ситуація, яка не лише зіпсує настрій, а й всю поїздку. Тому ми підготували найкращі лайфхаки, які полегшать процес підготовки до подорожі та вбережуть вас від негативних емоцій.

Не платіть наперед за житло і ретельно перевіряйте інформацію

Тисячі туристів з усього світу щорічно стають жертвами власної довірливості та бажання заощадити. Найчастіше недосвідчені мандрівники потрапляють в пастки шахраїв, які здають їм за скромні гроші неіснуюче житло. Ця схема стара як світ. Сплативши проживання, ви з валізами легко можете опинитися на вулиці.

Винаймати житло в приватному секторі завжди ризиковано, але постарайтеся заздалегідь пошукати інформацію про будинок/квартиру, його господаря і знайти відгуки інших гостей. До того ж у жодному разі не перераховуйте передоплату в повному обсязі. Тоді навіть в найгіршому випадку ви втратите лише завдаток.

Придбайте сумку-гаманець для документів

Одна з найпоширеніших халеп мандрівників — втрата документів. Не обов’язково ставати жертвою злодіїв, щоб опинитися без паспорта і водійських прав. Туристи часто самі забувають сумки з документами в кафе, на пляжі або в музеях. Невелика сумочка для документів, яка буде кріпитися на поясі та легко сховається під сорочкою, стане найкращим засобом від забудькуватості.

Користуйтеся копіями документів

Без нагальної потреби краще взагалі не носити оригінали документів із собою. Залиште їх у надійному місці або приберіть подалі. Користуйтеся нотаріально завіреними або навіть звичайними копіями. Правоохоронці зазвичай лояльно ставляться до туристів і можуть навіть не попросити пред’являти оригінали. Додатково можна сфотографувати документи на телефон. І мова не лише про паспорт. Зробіть електронні копії страховки, водійських прав, а то і рецептів від лікаря, якщо маєте серйозні захворюваннями.

Вчасно купуйте іноземну валюту

Навіть якщо в поїздці ви плануєте переважно розплачуватися картою, корисно мати з собою хоча б трішки готівки для дрібних покупок і розрахунків. Тут важливо пам’ятати про те, що кошти необхідно поміняти. Єдина європейська валюта (євро) спростила життя мандрівників, але далеко не всі країни ЄС користуються нею. Це може стати неприємним сюрпризом, тому заздалегідь слід перевірити, у якій валюті потрібно купувати гроші.

Підготуйте аптечку

Ми не закликаємо тягати з собою ліки на всі випадки життя, але ви будете вдячні власній передбачливості, якщо візьмете лейкопластир, жарознижувальні засоби, активоване вугілля й засоби проти головного болю, печії та отруєнь. Погане самопочуття може виникнути не лише через інфекцією, але й акліматизацію.

Перевірте теорію шести рукостискань

Під час підготовки до тривалої подорожі незнайомою країною, слід перевірити цю теорію в дії. Поговоріть зі своїми друзями. Можливо, онучка племінниці вашої троюрідною бабусі живе десь зовсім неподалік.

Ми не заохочуємо вас напрошуватися до неї в гості, але іноді порада місцевого жителя , нехай і через п’яті руки, буває кориснішою, аніж десятки статей.

Карта — найкраща помічниця

Можливо, у незнайомій місцевості ви почуваєтеся як риба у воді та з дитинства вмієте визначати напрямок за допомогою зірок, вітру й моху, але іноді корисно мати під рукою стару добру карту. Придбати її, як правило, можна в будь-якій інфо-крамниці, але, якщо є можливість, прихопіть екземпляр з дому. Завантажити карти на телефон теж не завадить. Розраховувати лише на безкоштовний міський Wi-Fi точно не варто.

Тепер ваша подорож точно не буде під загрозою! Дослухайтесь до наших порад та насолоджуйтесь відпочинком.

Вікторія Безвенюк