Роботу над зведенням музею під назвою «Будинок музики» у центрі міського парку Будапешту нарешті завершено. Про це повідомляє газета “День“, із посиланням на видання “Dezeen“. Тепер кожен із відвідувачів угорської столиці може прослухати історію музики за останні 2 000 років, перебуваючи у цей час майже серед зелених галявин.


А все тому, що  головною особливістю будівлі є її дизайн, який було адаптовано до навколишніх природних ландшафтів. Так дах «Будинку музики» містить 100 отворів: усередині деяких із них пропущені дерева, а інші служать світловими колодязями, через які сонячне світло потрапляє у приміщення музею. Зовнішній фасад першого поверху вироблений  зі скла, а на внутрішньому боці даху розташовано 30 000 геометричних фігур у вигляді листя дерев. Будівля музею має поєднувати ландшафт, архітектуру і виставковий дизайн, що у тандемі подарують слухачам нове уявлення про створення музики і її вплив на життя людей.

За словами автора  проєкту – японського архітектора Су Фудзімото – ідея  будівлі була наслідком натхнення учасників творчої команди кількістю дерев у  міському парку та простором, який вони створюють.

У загальній кількості «Будинок музики» у Будапешті має три поверхи, на яких розташовано дві концертні зали, приміщення для лекцій та майстер-класів і аудиторія зі скляними стінами для концертних виступів. На великому цокольному поверсі розташовано приміщення галереї музею, серед яких варто виділити експозицію «Sound Dimensions», що присвячена історії європейьскої музики.

Перша виставка музею буде присвячена основним етапам угорської поп-музики у період з 1950-х до 1990-х років.

Устигніть забронювати квитки до Будапешта, який отримав статус другого Парижа!

Фото: LIGET BUDAPEST / Palkó György

Дарина Чабанова