Коли ми уявляємо музей, на згадку спадають великі зали з нудними написами та монотонною екскурсією. Кожен уявляє запорошені кістки старих динозаврів або величезні картини з золотими рамками, що висять на стіні, чи не так? Однак історичні та мистецькі галереї австрійської столиці ламають ці стереотипи. Ми склали список найкращих музеїв, які варто відвідати хоча б раз під час перебування у Відні. Це допоможе цікаво та пізнавально провести не легкий для українців час.


Альбертина

Колись це була квартира на Airbnb, створена Габсбургами. В ній жили їхні гості. А тепер в ній міститься одна з найцінніших колекцій мистецтва у світі. Це понад 100 картин, які охоплюють період від Моне до Пікассо. На стінах Альбертини висять полотна французького імпресіонізму та постімпресіонізму. Наприклад, Клімта, Матісса, Пікассо, Моне. Тут також проводяться регулярні виставки, які варті вашої уваги.

Адреса: Albertina, Albertinaplatz

Графік роботи: середа – п’ятниця, 10:00–21:00

Вебсайт: www.albertina.at

Музей Леопольда

Цей музей сподобається всім пристрасним поціновувачам модерністського мистецтва, а особливо для тих, хто особливо любить художників-модерністів.

Музей Леопольда здобув свою славу та популярність завдяки своїй великій колекції картин Густава Клімта та Егона Шиле. Тут розташована найбільша кількість робіт Шиле, яку ви знайдете в одному місці в усьому світі. Інтер’єр дає вам багато вільного простору, щоб зняти щоденний стрес і водночас осягнути всі думки, які були вкладені в мистецтво.

Хлопець, засновник цього музею, був студентом мистецької спеціальності та завзятим колекціонером ще в 1950-х роках. Він купив свою першу картину Егона Шиле за арахіс.

Адреса: Leopold Museum, Museumsplatz

Графік роботи: середа-неділя, 10:00–18:00

Вебсайт: www.leopoldmuseum.org

Музей прикладного мистецтва

Цей чудовий музей присвячений майстерності, дизайну та видам мистецтва, які ми всі можемо побачити в повсякденному житті. Його кімнати демонструють все, від східних статуй до незвичайних стільців.

Кожен поверх цієї прекрасної будівлі має різний стиль, включаючи ренесанс, бароко, орієнталізм, історизм, ампір, артдеко.

Музей прикладного мистецтва також є частим господарем деяких з унікальних виставок у місті. Сучасні художники регулярно проводять тут виставки свого творчого доробку.

Адреса: Museum of Applied Arts, Stubenring

Графік роботи: середа-неділя, 10:00-18:00

Вебсайт: www.mak.at

Художньо-історичний музей

Цей музей зберігає одні з найбільш дивовижних творів мистецтва, створених в історії. Музей настільки величезний, що ви можете буквально загубитися в приміщенні. Він наповнений роботами найкращих європейських художників, скульпторів та ремісників.Колекції охоплюють час від класичного Риму до Єгипту та епохи Відродження. Якщо у вас є обмежена кількість часу, не забудьте відвідати Картинну галерею. Там ви побачите витвори мистецтва Брейгеля, Рафаеля та Веласкеса.

Адреса: Kunsthistorisches Museum, Maria-Theresien-Platz

Графік роботи: вівторок-неділя, 10:00-16:00

Вебсайт: www.khm.at

Природознавчий музей

Природознавчий музей, музей-близнюк Музею історії мистецтв, розповідає історію еволюції планети Земля протягом чотирьох мільярдів років. У приміщенні представлені близько 30 мільйонів предметів.  Однією з визначних пам’яток є статуя Венери Віллендорфської віком 25 000 років, Її вважають найстарішим витвором мистецтва у світі.

Одна лише будівля з ліпними фресками залами та куполом є достатньо винятковою та визначною пам’яткою, яка робить цей музей вартим вашого відвідування.

Віденський музей природознавства, безсумнівно, розкриє вашу внутрішню дитину і відродить ту цікавість для всього світу, яка змусить вас сказати: «Подивіться на цю скелю з відбитком листя тисяч років тому!»

Адреса: Naturhistorisches Museum, Burgring,

Графік роботи: четвер-понеділок 9-18:30.

Вебсайт: www.nhm-wien.ac.at

Відвідування музею чудово поєднується з недільним ланчем, сімейною прогулянкою або побаченням. Ви можете зробити захопливі світлини на згадку, а також подбати про свій внутрішній розвиток. Аналогів цих унікальних музеїв ви не знайдете ні в якому іншому місті, окрім Відня.

Юлія Медведь