Трансильванія – найвідоміший історичний регіон Румунії. Це область темних лісів, снігових карпатських вершин, середньовічних замків і старовинних міст, а також батьківщина легенд про кровожерливого правителя Влада Цепеша, які й донині навівають страх на туристів.


Історія Трансільванського краю розтягується на тисячоліття. Протягом років ці землі переходили від народу до народу, багато країн воювали за них. Середньовіччя найбільше вплинуло на історичний та культурний розвиток регіону, подарувавши йому неабияку славу. Проте найбільшу популярність Трансильванії приніс той самий замок Бран, який завдяки роману Брема Стокера тепер всі називають замком Дракули.

Про нього ще згадаємо, а зараз – гайда планувати подорож до Трансильванії!

Як доїхати?

Трансильванія – регіон з розвиненою транспортною інфраструктурою, тому варіантів мандрівки є безліч.

У регіоні знаходяться три головних аеропорти: Клуж-Напока, Сібіу і Трансильванія. Найбільший і найкомфортніший серед них – Клуж-Напока, туди легко дістатися літаком. Можна летіти до Бухаресту і лоукостом, а звідти добиратися маршруткою.

Також до Клуж-Напока можна дістатись автобусом, але з пересадкою. Спочатку їдете до Бухаресту, а звідти – до Клуж-Напока. Загалом така подорож триватиме трохи більше доби.

Добиратися потягом важче: це займе не один день, квиток для одного до Бухаресту коштуватиме понад 2500 гривень. Потяг до Клуж-Напока також вартуватиме декілька євро, їхати доведеться з пересадками.

Сім’єю або компанією зручно добиратися на власному авто.

Фото: andy-travel.com.ua

Де зупинитися?

Почнемо з бюджетного варіанту – хостелу. RETRO HOSTEL – доволі затишне місце, щоб зупинитися. Ціна на одного за ніч – від 350 гривень у загальному номері. Одномісний номер коштуватиме від 500 до 900 гривень за ніч. У хостелі є спільна кухня, а також безкоштовні Wi-Fi, чай та кава і навіть велосипеди напрокат.

Інший чудовий варіант – Zen Hostel by Pura Vida. Односпальне ліжко у загальному номері коштуватиме 422 гривні за одну ніч.

Для поціновувачів комфорту радимо Hotel Biscuit. Ціна за двомісний номер – від 950 до 1164 гривень. Сніданок включено у вартість. Готель також має безкоштовний паркінг та дозволяє приїжджати зі своїми домашніми улюбленцями.

Якщо перебувати в готелях чи хостелах вам не до вподоби, за 30 євро можна винайняти квартиру на одну добу.

Де смачно і вигідно поїсти?

На огляд місцевої кухні візьмемо до уваги Брашов.

У цьому Трансільванському місті в першу чергу варто відвідати ресторан Sergiana. Тут можна спробувати страви як місцевої кухні, так і європейської. Чек на одну особу буде коливатись у межах 5-10 євро.

Інший заклад харчування, на який варто звернути увагу – Vila Bran Restaurant. Це чудове місце для затишного відпочинку з родиною. За обід ви викладете від 7 до 15 євро. Порада: бронюйте столик завчасно, адже заклад користується популярністю.

Якщо ж ви хочете заощадити на харчуванні – обирайте фаст-фуд. Така їжа обійдеться всього у декілька євро.

Що цікавого подивитися?

Фото: andy-travel.com.ua

Замок Бран
Цей замок також відомий як замок графа Дракули. Розташований він за 30 км від Брашова. Його збудували у далекому 1212 році за кошти місцевих жителів, він слугував фортецею на шляху через ущелину Рукар-Бран. Хто б у XIII столітті міг подумати, що звичайна фортеця перетвориться на легенду?

Вхідний квиток коштує 4 долари. На території замку можна придбати вампірські пластмасові ікла, страшні маски та одяг із зображенням Дракули. Також неподалік розташований атракціон жахів для дітей.

Перед відвідуванням замку радимо прихопити із собою в’язку часнику – про всяк випадок.

Укріплені церкви Трансільванії

Варті уваги й укріплені церкви, адже це чудові пам’ятки Середньовіччя, які включені до списку об’єктів Всесвітньої спадщини. Їх збудували німецькі колоністи, між XIII та XVI століттями, для захисту цінних товарів і харчів під час тривалих облог.

Відвідати варто й мальовничі села та замки, які розкинулись на карпатських горах. Крім цього, ви будете у захваті від архітектури міст Сібіу, Сігішоари, Клуж-Напоки та Брашова, де збереглися традиції й історичний шарм Румунії.

Трансильванія – чудове місце, аби поєднати приємне з корисним, а саме – відпочинок зі здобуванням нових знань. Кожен турист відкриває для себе Трансильванію у різний спосіб: комусь подобається архітектура, інший прагне відчути мурашки, проходячи повз замок Дракули. Історія цих земель варта того, аби приділити їй вікенд, і навіть не один.

 

Владислав Войчук
Головне фото: trips.com.ua