Нова Зеландія – країна з незрівнянними пейзажами, багатою рослинністю субтропіків і потужною вулканічною активністю. Острови, на яких вона розташована, формуються протягом мільйонів років, що стало причиною появи багатьох природних див, які тепер вважають головними туристичними місцями цієї країни.


Туристи долають половину земної кулі, щоб побачити, як серед просторих зелених територій виривається сувора стихія. Завдяки геотермальній активності у надрах Нової Зеландії, тут виникають групи гейзерів, термальних джерел і вулканів, частина з яких вже згасли і поступилися місцем озерам у кратерах.

Уаї-О-Тапу

Фото: travelpassionate.com

Уаї-О-Тапу – це геотермальна заповідна зона посеред великої вулканічної місцевості Таупо на Північному острові, оточена незайманими лісами. Вона розкинулася між містами Таупо і Роторуа. Туристи можуть дослідити визначні місця, відвідавши парк «Країна термальних див Уаї-О-Тапу».

Тихим місцем цей парк складно назвати, адже постійно чути кипіння і бурчання, а ще всю територію заполоняють туристи. Тут близько 25 унікальних геотермальних джерел, гейзерів і грязьових ванн. Найвідоміші – гейзер Леді Нокс, термальні води «Басейн із шампанським», «Палітра художника» і «Ванна диявола».

Фото: mytrips.lt

«Басейн із шампанським» – це невелике озеро в кратері діаметром 65 метрів. Вода в нього надходить із гарячих джерел і містить хімічні речовини, що зумовлюють активність. Водойма дійсно нагадує келих ігристого, з якого виринають тисячі бульбашок. Дно озера дивує своїм помаранчевим кольором, який зумовлюють хімічні процеси. Околиці водойми наповнює різнокольорове озеро «Палітра художника», що утворилося внаслідок витікання води з «Басейна із шампанським» й осідання речовин.

Інші місця парку вражають не менше. Наприклад, «Ванна Диявола» – невеличке спокійне озеро яскравого жовто-зеленого кольору, яке здається неприроднім.

Гейзер Леді Нокс вважається найвідомішим об’єктом парку, хоча й отримує свою популярність, завдяки людській допомозі – кожного ранку в нього вливають мильний розчин, внаслідок чого виривається стовп води до 20 метрів.

Вулкани Тонгаріро

Фото: pelago.com

У національному парку Тонгаріро є 12 вулканів. Він відомий не лише своєю потужною активністю, а й зйомками на його схилах культової трилогії «Володар перснів».

На території парку зараз діє три вулкани, які оточені неймовірними луками, лісами і водоймами. Кратери ж інших – заповнені блакитними озера. Туристи можуть прогулятися місцевістю, спробувати підкорити одну з вершин, політати над територією, щоб побачити всю красу цього краю.

Славиться Тонгаріро ще і своїми контрастами – зелені лани тут різко переходять у сіру вулканічну пустелю; із будь-якого місця можна споглядати засніжені верхівки гір, а зі збільшенням висоти відчуваються значні перепади температури.

Озеро Таупо

Фото: airbnb.com.ua

Найбільше озеро Нової Зеландії, як не дивно, теж утворилося в кратері згаслого супервулкану – після виверження, яке було 27 тисяч років тому. Зараз чорні береги Таупо заполонили хвойні і букові ліси, папороті і чагарники, а в самій водоймі живуть тисячі риб і молюсків, поблизу гніздяться птахи.

Озеро є однією з головних локацій для відпочинку. Тут розвивається фермерство, риболовля і туризм, адже місце є одним з найкрасивіших і найчистіших у країні. Тут збудували кілька містечок, де  розвивають інфраструктуру, приймають туристів і пропонують безліч розваг, у тому числі й екстремальних, які тут є доволі популярними.

Вулкани – не єдине, що має Нова Зеландія. Це місце незрівнянних пейзажів і незабутніх вражень. Ця країна настільки мальовнича, що кожен клаптик її землі здається дивом. Тож, відкривайте для себе незвідані місця Землі, у тому числі і вулканічні дива Нової Зеландії.

Максим Царук
Головне фото: viator.com