Американська підприємниця Елізабет Райхерт померла у віці 96 років. Згідно з її останньою волею, 25 млн доларів має отримати Кельнський зоопарк на заході Німеччини.


Народившись у Кельні, після закінчення Другої світової війни Елізабет залишила Німеччину разом зі своїм чоловіком Арнульфом Райхертом. Він був євреєм, і під час війни його ховала тітка Елізабет – так пара й познайомилася. У вони зуміли організувати успішний бізнес, торгуючи товарами для тварин. Але своє рідне місто жінка ніколи не забувала.

Арнульф помер у 1998 році, і ще тоді вони разом вирішили заповідати майно зоопарку. Після смерті чоловіка Елізабет жила сама, до кінця ведучи самостійний спосіб життя і керуючи своїми фінансами. “Бездітна пара зробила подарунок Кельнському зоопарку на знак подяки Кельну та через свою любов до тварин”, – йдеться у прес-релізі зоопарку. Там також уточнюється, що таким чином жертводавці хотіли б принести “якнайбільше користі жителям Рейнської області у довгостроковій перспективі”. Гроші не будуть виплачені одноразово – на основі переданої зоопарку суми має бути створений спеціальний цільовий фонд.

Поки будуть урегульовані всі формальності, пов’язані з різницею законодавства в США та ФРН, ще пройде досить тривалий час, але перший переказ у розмірі 700 тисяч доларів уже перерахований на рахунок зоопарку Кельна, уточнює німецьке видання Bild.

Анастасія Ліщук
(Головне фото: https://kidpassage.com/)