Здавалося б, як маленька країна може вдало поєднувати в собі сучасні галасливі мегаполіси та тихі заповідники, де донині зберігаються рукотворні та природні пам’ятки історії та культури? Саме таку країну ми пропонуємо відвідати, якщо Вам все набридло і хочеться відпочити ментально?


Кіото – місто людини та природи

Японія — дивовижна країна, що має величезну історію. Вона майже вдвічі менша площею за Україну, але проживає тут втричі більше людей. Японії це вдається просто чудово. Кожне місто та префектура вражає туристів з усього світу неймовірним поєднанням урбаністичного та стародавнього. Варто лише повернути на іншу вулицю — і з рекламних біл-бордів та автомобільних заторів пейзаж раптово зміниться на зелений куточок з монастирем чи палацом посередині.

Однією з таких чарівних префектур, що поєднують у собі культурну спадщину людей та справжні природні дива, є префектура Кіото та однойменне місто. У його західному туристичному районі Арасіяма можна побачити справжнє диво — бамбуковий ліс Сагано, що давно став головною візиткою міста, не зважаючи на велику кількість інших цікавих пам’яток.

Бамбуковий гай Сагано — це шістнадцять квадратних кілометрів щільно розташованих зелених стебел вздовж пішохідних алей, що пронизують усю заповідну ділянку. Велика кількість порожніх молодих та старих здерев’янілих стебел, що вдаряючись один об одне, створюють власну унікальну мелодію, коли їх торкається вітер. Відвідувачі неодноразово розповідали про чарівний заспокійливий ефект, що надає їм перебування в гаю. Секрет саме в релаксивних звуках цієї місцевості, які офіційно були визнані одними зі ста найбільш дивовижних звуків, що асоціюються у людей з Японією.

Творець бамбукового лісу

Історія Сагано нерозривно пов’язана з ім’ям ченця Мусо Сосекі. Він народився в сім’ї імператора періоду Камакура, що відомий розквітом самурайства. Мусо Сосекі був політиком, поетом, наставником, а ще прославився як геніальний майстер садового мистецтва, що заснував парк Арасіяма з храмовими комплексами, монастирями, червоними кленами та, звичайно, найвідомішою його частиною — вже знайомим нам бамбуковим лісом. В Японії вірять, що дерева дають людям захист від злих духів, саме тому бамбук, символ процвітання, сили, чистоти та надійності, так часто можна побачити навколо монастирів і храмів.

На жаль, більшість садових шедеврів Мусо Сосекі були знищені або постраждали під час Смути Онін, громадянської війни, що після себе залишила усю Японію пустирем. Отож нинішній бамбуковий гай є лише реконструкцією того, що ріс на цьому ж місці сімсот років тому. Це не заважає уявляти, що стеблам дуже багато років, адже ростуть вони швидко, а виглядають так могутньо, ніби справді стояли тут ще у стародавню епоху.

Прогулянка Арасіямою

Бамбук у Сагано сягає висотою 40 метрів, що в сучасному розумінні можна порівняти з висотою дванадцятиповерхівки. Усі стежинки та алеї укріплені з боків парканом з висушеного бамбуку, а в сувенірних крамничках можна купити кошики, коробки та посуд, вироблений з бамбуку, що однозначно стане приємним сувеніром на пам’ять про цей унікальний парк.

Обійти Сагано можна всього за 15-20 хвилин, але це справді того варте. Коли дістанетеся середини гаю, то побачите тисячолітній ставок Соджен і дзен-буддиський храм Тенрю-дзі (Tenryū-ji), для захисту якого від злих духів Мусо Сосекі й створив бамбуковий ліс. Саме біля озера розкривається найбільш мальовничий вид на комплекс Арасіяма. Тут видно і підніжжя гори Огура, і храм, і озеро, і ліс, що оточує цей затишний куток з усіх боків.

Прогулюючись парком, не обмежуйтеся розгляданням самого лише бамбуку. Зверніть увагу на парк мавп «Іватаяма», гай Арасіяма з безліччю цікавих і незвичайних рослин та на «місячний міст» Тогецукьо, популярний у сезони ханамі та момідзі — період милування цвітінням сакури та спостереження за червонінням листя кленів відповідно.

Відпочинок в регіоні Арасіяма — це не про активний спорт чи походи до музеїв. Відпочинок тут — це можливість розслабитися і відпочити ментально. Дати змогу мозку відірватися від буденної метушні, соціальних мереж, постійної перевірки пошти, надмірної кількості людей навколо та нервового напруження. Цей відпочинок про медитативний стан, відсутність переживань, психологічне розвантаження та пошук нових сил, аби повернутись в нормальне звичне життя оновленим та врівноваженим.

Якщо вам доведеться побувати в Кіото, обов’язково знайдіть декілька годин, щоб відвідати парк Арасіяма та його бамбуковий ліс. Про витрачений час ви точно не пожалкуєте і будете довгі роки згадувати його з усмішкою на обличчі.

Поліна Лешкович