З 6 лютого 2023 року Чехія скасовує внутрішній прикордонний контроль, який був запроваджений для протидії нелегальній міграції. 


Чеська Республіка з 6 лютого 2023 року скасує внутрішні перевірки на кордоні зі Словаччиною, який діяв з кінця вересня 2022 року.

Зокрема Чехія неодноразово подовжувала термін дії перевірок, спочатку введених на 10 днів у спробі запобігти використанню її території нелегальними мігрантами для транзиту до Німеччини. Однак, як повідомляє SchengenVisaInfo,  чинні до 5 лютого норми вже не будуть продовжуватися.

Цей захід запроваджувався з метою запобігти руху на захід нелегальних мігрантів, які перетинають кордон Чехії. Проте Міністерство внутрішніх справ Чехії стверджувало, що кількість нелегальних мігрантів збільшилася на 1200 відсотків з початку січня 2022 року по вересень.

З моменту запровадження заходів, за даними МВС Чехії, до 25 січня поліція перевірила понад три мільйони осіб. Були зупинені 9567 осіб і 2545 з них отримали відмову у в’їзді. Також були затримані 141 особу, підозрювану в контрабанді, більшість з яких були сирійці.

Наразі міністерство стверджує, що зменшення кількості порушень, дозволило владі скасувати прикордонний контроль, що значно полегшило роботу.

Богдана Богданова
(Головне фото: visitukraine.today)