Видавництво Travel Off Path опублікувало список країн, що несуть мінімальну загрозу туристкам, які подорожують поодинці. 


Туристичний додаток Bounce, на результати дослідження якого спиралося видавництво, згадане вище, опублікував перелік, що налічує 34 пункти.

Сьогодні ми детально розглянули трьох лідерів списку.

При створенні рейтингу були враховані такі фактори, як: рівень домашнього насильства та насильства стосовно жінок, закони для захисту жінок, ґендерна рівність, ставлення суспільства до насильства щодо жінок та рівень безпеки жінок, що гуляють поодинці.

1. Ірландія (загальна оцінка 7.88/10)

Ця країна визнана найкращою майже за всіма вище наведеними критеріями.

Смарагдовий острів особливо високо оцінений за закони, схвалені задля захисту жінок від насильства. Ставлення місцевих жителів до насильства вкрай негативне: лише 1% вважає, що воно може бути виправданим. Тут зафіксована невелика кількість жінок-жертв убивств та один з найкращих показників ґендерної рівності.

Ірландія славиться своєю доброзичливістю та гостинною природою, тож тільки рада новим туристам.

2. Австрія (загальна оцінка 7.70/10)

Австрія набрала високий бал через відсоток жінок, що безпечно почуваються, гуляючи поодинці (79%). У країні відносно низький відсоток жінок, які зазнали насильства з боку чоловіків.

Туристів в Австрії приваблюють альпійські пейзажі, ліси, озера та нескінченна кількість визначних памʼяток. Це країна з низьким рівнем злочинності, загалом безпечна для будь-якої статі.

3. Норвегія (загальна оцінка 7.45/10)

Третє місце відходить Норвегії. Скандинавія та країни Північної Європи займають високі позиції, що стосуються соціальної прогресивності. І це підтверджується, адже Норвегія отримала високі бали через безпеку жінок, які гуляють самі вночі. Закони про домашнє насильство та низький рівень убивств іще краще доповнюють картину.

Норвегію вважають безпечною країною з низьким рівнем злочинності. Також країна давно схвалила законодавство та політику, що підтримують права жінок.

Безпека в мандрах – це найголовніше, особливо для пані. Бережіть себе та слідкуйте, щоб подорож не нашкодила здоровʼю.

Анна Нечипоренко