Алжир – найбільша за площею країна Африки. Тут ви знайдете античну архітектуру, наскельні фрески та мальовничі узбережжя Середземного моря. Які ще пам’ятки шукати в країні та чому, читайте далі у нашому матеріалі.


Константіна

Це столиця однойменної провінції. Вона розташована за 80 км від узбережжя Середземного моря. Константіна має чимало історичних пам’яток і мечетей. Одна зі святинь датується 1221 роком.

Зазвичай сюди приїжджають з іншою метою – побачити численні скелі та каньйони. Усе це поєднане мальовничими мостами. Більшість із них сягають довжини у сотні метрів. Крім цього, у місті є канатна дорога.

Мечеть Кетшава

Розташована у місті Алжир – столиці країни. Вважається, що її заснували у 1612 році османським бейлербеєм Хасан-пашою. Водночас деякі припускають, що мечеть на цьому місці була ще у ХІV столітті. Під час будівництва святині використовували візантійський і мавританський стилі архітектури. Певний час мечеть відігравала роль католицької церкви. Сьогодні мандрівники можуть побачити культову будівлю.

Вона має 23 сходинки, які ведуть до головного входу Кааби. Є колони з білого мармуру ХVIII ст. і квадратні мінарети. У оздобленнях інтер’єру використали традиційні для сходу піщано-золоті відтінки. На вікнах є вітражі. Великий неф для читання молитов встелений килимами. А у центрі залу можна подивитися на люстру в турецькому стилі.

Мавританський королівський музей

Це поховальний пам’ятник, який розташований між містами Алжир та Шершель. Тут поховані берберські король і королева Юба ІІ і Клеопатра Селена ІІ. Це поширений тип древніх мавзолеїв, знайдених у Нумідії. Архітектура пам’ятника бере свій початок ще з часів Анатолії.

Він збудований із каменю. Основна структура має круглу форму з квадратною основою. Вона увінчана пірамідою. Спочатку висота пам’ятника була близько 40 метрів, але у зв’язку із впливом природи та вандалізму наразі це 32,4 м. Його основу прикрашають десятки іонічних колон. З 2002 року пам’ятка охороняється ЮНЕСКО.

Тімгад

Таку назву має римське місто у Північній Африці. Воно розташоване на території сучасного Алжиру. Його заснував імператор Траян близько 100 р. н. е. Тоді Тімгад відіграв роль військового поселення. Місто захищало прибережні райони від берберських кочівників.

У добу розквіту тут проживало понад 15 000 осіб. До наших днів дійшли переважно руїни.

Найкраще збережені частини – це терми, тріумфальна арка та терми. Загалом Тімгад – це місто, яке спроєктоване відповідно до типових римських традицій. З 1982 року воно включене до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Форт Санта-Крус

Оран – це головне місто на заході Алжиру. Найбільше воно відоме фортом Санта-Крус. Його збудували іспанці між 1577 та 1604 роком на горі Мурджаджо висотою 400 метрів над рівнем моря. Укріплення форту складають з безперервними стінами. Вони мають довжину 2,5 км.

Для зведення оборонної споруди використовували залізо, пісок, дерево, вапно та воду. Крім цього, під нею є система підземних ходів. Форт має систему збору дощової води, де одна цистерна вміщує 300000 літрів. Досить цікавою пам’яткою є каплиця Санта-Крус.

Тіпаза

Це місто в Алжирі, яке розташоване на узбережжі Середземного моря. З VI  століття воно було заселене фінікійцями. Певний час Тіпаза була римською колонією. Тепер це одна з відомих туристичних дестинацій. Гості досі можуть поглянути на руїни 3-х церков римської епохи. До того ж, є амфітеатр, лазні та два кладовища.

Під фундаментом одного з храмів розташовані поховання, вирубані з твердого каміння. Утім, варто пам’ятати, що сучасне місто збудували лише у 1857 році. З ХХ століття воно було включене до Світової спадщини ЮНЕСКО,

Тассілі-н’Адджер

Також відоме як Тассілі. Так зветься плато у південно-східній частині Алжиру. Це територія пустелі Сахара. Його довжина – близько 500 кілометрів. Найвищою точкою тут є гора Адрар-Афао.

У плато в різні роки знаходили петрогліфи. Їх датують від 7 тисячоліття до н. е до VII ст. н. е. Велика частина плато сьогодні є частиною біосферного заповідника та світової спадщини ЮНЕСКО із назвою «Національний парк Тассілі-н’Адджер».

А якщо ви хочете ще більше пізнати контент, варто вирушити в подорож до Кенії – країни вулканів, озер і незвичних тварин.

 

Станіслав Ткацевіч