Данія – одна зі скандинавських країн Європи. Багато століть тому вона була відома як потужна мореплавна держава. Сьогодні це територія щасливих і заможних людей, численних островів і особливих туристичних пам’яток. Що саме варто побачити там, читайте далі.
Копенгаген
Це столиця Данії. І кожний мандрівник має сюди завітати хоча б на декілька днів. Тут ви побачите зоопарк, який заснували у ХІХ століття, а також королівський палац Амлієнборг. До уваги мандрівників буде Замок Розенборг у центрі міста теж. Це одна з найвідоміших пам’яток епохи відродження. А культуру Копенгагена краще можна пізнати на вулиці Строгет. Вона є осередком музикантів, фокусників і акробатів. Тут буде нагода відвідати магазини міжнародних брендів та спробувати місцеві страви у одному з ресторанів.
Оденсе
Це місто розташоване у південній частині країни, неподалік однойменного фіорда. Воно є головним на острові Фюн. Своє тисячоліття Оденсе святкувало в 1988 році.
Сьогодні туристи приїжджають сюди, щоб поглянути на Башту Одіна. Певний час вона була другою за висотою в Європі. А ще самому в цьому місті народився відомий данський письменник і казкар Ганс Крістіан Андересен.
Скаген
У пошуках неймовірних видів можна завітати до цього міста. Воно розташоване на півночі Ютландії. Населення тут – до 11 тисяч осіб. Мандрівники вирушають сюди у подорож, щоб поглянути на піщані дюни. Можна потрапити на свято літнього сонцестояння – у цей час на пляжах палять вогнища та співають пісні. А ще саме біля Скагена зливаються дві течії – Північного та Балтійського морів. Неозброєним оком видно воду різного кольору двох водойм. Також варто побачити стару міську церкву, яка була занесена дюнами в кінці ХVIII ст.
Борнгольм
Це острів у Балтійському морі, який теж належить Данії. Його площа – 588 км. кв. Він має славетну та довгу історію. Сюди варто поїхати, щоб опинитися в рибальських селах на лоні гранітних скель. Також до нашого на Борнгольмі дійшли кам’яні храми та маяки. Для відпочинку завжди є пляжі. А якщо там зоставатися довго, то буде нагода поспостерігати за рідкісними птахами на кшталт орлана-білохвоста.
Рібе
Це одне з найстаріших данських міст. Вважається, що його заснували не пізніше VIII ст. У 860 році святий Ансгар із дозволу короля Ютланді Еріка звів там храм. Саме це було першою задокументованою подією. У середні віки Рібе мав славу заможного торгового міста. І навіть великі пожежі не руйнували цю славу. Саме тут певний час проводили коронацію королів Данії. Нині це туристичний осередок для поціновувачів старовинної архітектури.
Замок Кронборг
Розташований поруч із містом Гельсінгер. Його можна знайти у північно-східній частині острова Зеландія. Перша оборонна споруда на цьому місці з’явилася ще у 1420 році. До цього зусилля доклав король Данії, Швеції та Норвегії Ерік Померанський. За його наказом твердиню створили, щоб збирати мито з кораблів, які покидають Балтійське море. У XVI ст. її перебудували і вона отримала назву Кронборг. Певний час всередині проживала данська королівська сім’я. Сьогодні це музей.
Орхус
Є другим містом за кількістю населення в Данії. Ще з 1948 року воно було центром католицької єпархії. Утім, після доби Реформації занепало. Індустріалізація допомгла Орхусу повернути колишню велич.
Нині це торгово-промисловий центр. У місті є університет початку ХХ століття, оперний театр і ботанічний сад. Водночас у старій частині міста на туристів чекають такі пам’ятки, як кафедральний готичний собор ХІІІ-ХV ст., ратуша та не лише. Загалом тут зібрано близько 50 історичних будинків із різних міст Данії.
Роскілле
Це острів, який є центром однойменної комуни. Названий на честь засновника – короля Ро. Саме тут раніше розташовувалася резиденція данських королів. І у ХІІ ст. в цьому місці напили найдавніший твір історіографії – Роскілльський часопис. Сьогодні це один із культурних осередків країни. Тут ви побачите усипальницю данських королів – зразок цегляної готики та пам’ятку ЮНЕСКО водночас. Не менш цікавими будуть Королівський палац ХVII-XVIII ст. і Музейний острів.
А подорож країною варто завершити на Фарерах – мальовничих островах, які дозволять відпочити по-особливому.
Станіслав Ткацевіч