Піраміда Хеопса в Єгипті належить до настільки давніх і цінних пам’яток, що будь-які дослідження, які мають хоча б найменший шанс її пошкодити, проводяться з особливою акуратністю.


У 2016 році японські та французькі фахівці зробили кілька вимірів, після чого виникло припущення, що всередині піраміди є таємна кімната. І ось 2 березня 2023 року дослідникам Мюнхенського технічного університету у складі міжнародної групи вчених “ScanPyramids” вдалося це підтвердити.

За повідомленням сайту 2+2, Сенсаційне відкриття зробили за допомогою ультразвуку, радара та ендоскопа. Як розповідає керівник німецької групи професор Крістіан Гроссе, працювати доводилося лише з вимірювальними приладами, які не завдадуть шкоди поверхням піраміди, у деяких випадках – безконтактним способом. Наприкінці вчених чекала удача – вони виявили щілину між каменями, куди змогли ввести порожнистий стрижень. Так вдалося не тільки довести, що таємна кімната існує, а й точно локалізувати цю порожнину в тілі піраміди, і навіть візуалізувати її.

Просто кажучи, за допомогою об’єктиву люди заглянули в приміщення, яке ніхто не бачив близько 4500 років! Його обсяги виявилися більшими, ніж передбачали раніше, після перших вимірів. Навіщо кімната була потрібна, поки не зрозуміло – початковий огляд показав, що слідів людської діяльності там немає. Тож розкрито ще не всі таємниці.

Анастасія Ліщук
(Головне фото: https://gamerwall.pro)