У дні, коли вже яскраво світить сонце, але недостатньо тепло, щоб відкривати пляжний сезон, можна поїхати на фестиваль гумору в Одесі. Цей варіант відпочинку підійде як для сімей, що прагнуть разом побачити нові місця, так і для студентів, які хочуть весело провести час в приморському місті.


Якщо ви запізнилися на свято гумору цього року, тоді обов’язково внесіть це у плани наступного. А якщо не планували, то послухайте, що можете пропустити.

«1 квітня – брехня всесвітня»

Під таким гаслом пройшов цей день. «Гуморина» в Одесі запрошує на свято туристів зі словами «Одеса для всіх, і все для Одеси». Цьогорічне гасло певно спрацювало, адже до міста приїхали люди з усієї країни. Під час прогулянок містом нерідко зустрінеш україномовних людей із Західної України або ж іноземців.

Одесити теж чекають цього дня, а 2018 року свято припало на вихідний, тому в центрі була величезна кількість людей, які заповнили головні вулиці Одеси.

Ще зранку відкрилися «Ярмарка сувенірів» і «Фестиваль їжі» на Грецькій площі, а у Міському саду – «Місто дитинства». Ці три місця ще з ранку були заповнені туристами, які чекали на початок свята. Для зручності і безпеки були перекриті усі центральні дороги, тому гуляти містом можна було вільно і без тисняви.

Якщо ви їдете сюди потягом, то ще там зустрінете учасників легендарного параду «Гуморини», бо разом з ними на полицях будуть їхати їх яскраві костюми й реквізити. І поки фестиваль не розпочався, по Одесі можна зустріти цікавих персонажів – із фільмів, аніме, мультиків.

Ближче до полудня всі учасники параду збираються на Соборній площі, а коли одесити та гості міста створять величезний тунель для ходи, парад нарешті розпочнеться.

Цього року свято тривало близько години і було поділено на 45 блоків. Там можна було побачити представників різних професій, національностей, персонажів книжок та фільмів, відомих гумористів. Серед найяскравіших: герої «Зіркових війн», байкери, актори «Маски-Шоу», клоуни та міми, професійні аніматори, курсанти морських навчальних закладів. Кожен блок мав свій музичний супровід – оркестр або ж потужну фонограму.

У цей День гумору в Одесі було прохолодно та вітряно. І коли на параді бачиш відважних дівчат у самих лише купальниках, розумієш скільки учасники готувалися і чекали цього свята, наскільки вони хочуть, щоб все пройшло бездоганно.

Разом з парадом гості міста та одесити перейшли на головну площадку фестивалю – до сцени на Ланжеронській вулиці. Там ще зрання виступали українські гурти, чим розігрівали людей до гумористичної програми.

Було кілька годин після параду до найбільш очікуваних виступів. Це чудова нагода, щоб роздивитися Одесу, погуляти по Приморському бульварі, сфотографуватися з Дюком, спуститися  Потьомкінськими сходам, помахати морякам в Одеському порту, піднятися на фунікулері і щось перекусити.

Найсмішніше ще попереду. Ближче до вечора на головну сцену ступили актори «Квартал 95», а за ним найкращі команди «Ліги сміху». А коли і зовсім стемніло, на Ланжеронській вулиці стало гарячіше, адже прийшов час для головних хедлайнерів фестивалю.

Першим була зірка «Голосу країни» ALEKSEEV, якого приймали в Одесі вже в двадцять восьме. Територія перед Одеським театром була повністю зайнята людьми, фанати стояли на сходах сусідніх будинків, просто виходили на балкони і співали разом з виконавцем.

Одеса ніколи не жаліє коштів на свої свята і завжди запрошує популярних зірок. Якщо в 2017 році на «Гуморині» виступали гурти «Время и стекло», «Грибы», то цього разу на сцені була справжня легенда, Верка Сердючка. Кожна пісня супроводжувалася танцями та співами аудиторії, кожна композиція зустрічалася гаряче і горланилась на повну. Одеса та приїжджі довго не відпускали Верку Сердючку, адже співачка вперше за довгий час вийшла на одеську сцену.

Свято закінчилося разом з концертом головного хедлайнера. Гості та місцеві попрямували додому чи в готелі, а хто прагнув продовження, пішли в заклади, або ж спустилися в парк під Приморським бульваром.

Одеса була красива з конфеті під ногами, з вогниками на деревах, з тихим морем у далечині.

Спостерігаючи за таким масштабним та гарно організованим святом-фестивалем, розумієш, як одесити люблять своє місто, а згодом і ти починаєш любити його.

Наступного року «Гуморина» обіцяє бути ще більш насиченою, веселою, та інтернаціональною.

Тому готуйте свою поїздку завчасно:

Щоб свято Сміху пройшло комфортно і без несподіванок, краще зняти квартиру/готель/хостел у центрі міста. Так можна зекономити на їжі, якщо будете готувати щось вдома, і в будь-який момент можна піти в номер відпочити. Не забувайте, що фестиваль проводиться протягом всього дня, тому важливо бути готовими до подій.

Якщо ви приїжджаєте на свято гумору з дітьми, старайтеся оминати скупчення людей для своєї безпеки. В Одесі є багато добре обладнаних майданчиків чи парків для відпочинку з дітьми.

Якщо ви хочете добре бачити сцену і артистів на ній, займіть вигідне і безпечне місце. Станьте там, де не має особливої давки і де не ходять постійно люди. Не залазьте на виступи чи сходи будинків, на дерева, адже на вулиці у цей день багато нетверезих людей, які можуть ненароком вас штовхнути.

Постійно дивіться під ноги. Окрім конфеті та сміття на землі можуть бути розтрощені пляшки, якими ви можете поранитися.

Поліщук Ірина