Російське вторгнення призвело до того, що гамірливі натовпи відпочивальників на чорноморських пляжах Одеси змінилися на численні плакати, які попереджають про небезпеку мін, розкиданих морем через війну з росією, а офіцери поліції патрулюють набережні.


Туризм

На початку травня російські війська обстріляли порт ракетами, перетворивши одеські будівлі на руїни. Через війну місцева економіка цього року зазнала величезного удару по туристичній галузі.

«Я не очікувала цього. Як я могла? Ми не маємо роботи. Пляж замінований. Я мушу годувати своїх трьох дітей, і ніхто з нас зараз не має роботи», – каже жителька міста, яка керує готельним бізнесом.

Власник туристичного офісу Олександр Бабич зауважив, що працює безкоштовно, на знак милосердя та вдячності. «Туризм, ви розумієте, — це не тільки вуличні тури; це готелі, ресторани, сувеніри, всі види пляжних послуг; це речі, пов’язані з культурною сферою – в літній сезон активно відвідуються театри, різні концерти. Це були дуже великі гроші. Я не знаю, як без них обійдеться міська економіка».

Економіка

Українські військові поставили міни вздовж узбережжя південно-західного портового міста на випадок десантного нападу росії, оточивши пляжі, щоб мирне населення не постраждало. Військовий речник області Наталія Гуменюк каже, що ці заходи є необхідною жертвою для допомоги військовим зусиллям армії.

«Ми усвідомлюємо, що туризм і рекреаційний бізнес є важливим елементом економіки. Але ми також усвідомлюємо, що якщо не захистити наш регіон, не буде економіки. Тому ми намагаємося знайти максимальний компроміс, щоб дати можливість бізнесу функціонувати без шкоди для економіки».

Безпека

На одеські пляжі на відпочинок іноземці не приїжджають, залишаються лише внутрішньо переміщені особи, працівники гуманітарної допомоги та журналісти. Деякі жителі не уявляють життя без моря та піску, що призводить до повідомлень про те, що порушники правил купаються під покровом ночі. Але інші кажуть, що жертва літнім відпочинком на пляжі — це невелика ціна за безпеку та перемогу.

Валерія Долматова