Одеса зачаровує не лише своєю архітектурою, багатою історією та неповторною атмосферою, а й унікальними можливостями для спорту та відпочинку. Це місто може запропонувати вам дуже багато. Одеса завжди притягувала до себе туристів, що хочуть пройтися узбережжям Чорного моря, що поєднує в собі гарні та різноманітні пляжні комплекси, клуби, шезлонги на кожному кроці, водні розваги — все, що потрібно для відпочинку. Але окрім перерахованих вище варіантів гарного проведення часу ми хочемо вам відкрити нові можливості дозвілля в Одесі.


Мешканці міста по максимуму використовують те, що мають. Зокрема можливість облаштувати узбережжя для активного та веселого відпочинку. Спеціалізовані майданчики обладнані для волейболу, футболу, бадмінтону та інших ігор. Досить приємно займатися спортом та водночас споглядати красу морського горизонту. Але сьогодні ми розповімо про незвичайні можливості провести час.

Екстремальний водний спорт

Різноманітність пропозицій вразить навіть досвідченого туриста. Як вам ідея опанувати віндсерфінг? Це не просто спорт, це симфонія стихій, де сила вітру зливається з грацією хвиль, а людина стає частиною цієї чарівної гри.

Фото з сайту: skipper.kiev.ua

А чи чули ви про кайтсерфінг? Уявіть собі: ви злітаєте над водною гладдю, немов птах, що ширяє над хвилями. Поєднання адреналіну, почуття свободи та єднання з навколишнім світом.

Фото з сайту: 12kanal.com

Також не втратьте можливість підкорити хвилю та навчитися серфінгу. Але навіть якщо це не вразило, пропонуємо вейкбординг. Це комбінація серфінгу, сноубордингу, скейтбордингу та водних лиж. Суть у тому, що вейкбордист повинен виконувати трюки на воді, стоячи на спеціальній дошці, яка кріпиться до катера. Рухаючись на швидкості 30-40 км/год катер залишає хвилю, яка використовується як трамплін.

Фото з сайту: emozzi.ua

Спорядження вам можуть надати численні компанії, що спеціалізуються на активному відпочинку. А також професійного тренера. Розташовуються вони вздовж усього узбережжя, тому ви обов’язково зможете знайти щось під ваш бюджет та потреби.

Каякінг

Оскільки не всім до душі такий адреналін, з усього різноманіття водного спорту ви можете відкрити каякінг. А краще – зустріти світанок на каяку. Ранкова прохолода приємно бадьорить, ви пливете по безтурботній гладі Чорного моря, назустріч дню, що народжується. Небо над обрієм уже забарвилося в ніжні персикові та рожеві відтінки, ніби художник розмалював небесне полотно. Вас огортає приємна тиша.

Фото з сайту: old.kayak.od.ua

Свіжий, солонуватий запах морської води заповнює легені. Вдалині видніються силуети кораблів, немов примари, що застигли на тлі чарівного світанку. У передсвітанковому серпанку, ніби величезна вогненна куля, сонце випливає з-за обрію, даруючи морю золоте вбрання. У такі моменти розумієш, що життя прекрасне, і потрібно цінувати кожен його момент. Світанок, який ви зустрінете на каяку в Чорному морі – це незабутня пригода, яка дарує натхнення та сповнює душу щастям. Це спогад, що залишиться назавжди.

Сапсерфінг

Ще один варіант, як добре провести час – орендувати сап-борд і покататися на ньому вздовж узбережжя. Сап-бординг чи сап-серфінг – водний вид спорту, а точніше різновид серфінгу. Полягає він у тому, що серфер, стоячи на дошці, переміщається по воді за допомогою веслування. Дошки для сап-серфінгу зазвичай ширші та довші ніж для класичного серфінгу.

Фото: Софія Рязанова

Сап-бординг — це чудовий спосіб дослідити узбережжя. Ви будете плисти вздовж мальовничих пейзажів, а якщо пощастить, то навіть побачите дрібних морських жителів. Також це хороше тренування для всього тіла, адже потрібно веслувати, одночасно балансуючи на дошці, що задіює всі групи м’язів. Це не тільки корисно, а й дарує емоції, що заряджають!

Траса Здоров’я

Якщо піднятися трохи вище за самі пляжі, то ми опинимося на Трасі здоров’я. Це улюблене місце одеситів для піших та велосипедних прогулянок. Довжина траси становить близько 6 кілометрів уздовж моря. Займаючись ранковою пробіжкою, ви зможете не просто покращити своє здоров’я, але ще й стати частиною чарівних пейзажів. Всі 5 органів чуття будуть задоволені – морський горизонт, пишні крони дерев, що створюють зелений коридор, безкрайнє небо та краєвиди на піщані пляжі потішать ваші очі. Ваші легені наповняться свіжим морським повітрям, змішаним із ароматом квітучих дерев. Вуха пестить шум хвиль і спів птахів, шкіру обдуває вітерець і гріє сонце. А свої смакові рецептори ви можете побалувати за допомогою численних закладів вздовж усього маршруту.

Скеледром

Гуляючи по вищезгаданій Трасі здоров’я, ближче до мітки «4км», ви побачите високу та асиметричну конструкцію. Прогулюючись узбережжям, не очікуєш побачити таку дивну споруду. Але насправді це скеледромом на відкритому повітрі! Тут кожен може спробувати себе у ролі справжнього скелелаза. Забравшись на висоту більш ніж 15 метрів, ви побачите розкішний вид на море, скелясте узбережжя, наметове містечко і зʼявиться неповторне почуття підкореної вершини.

Фото з сайту: instagram.com/climbing_wall_odessa

А якщо забратися нагору все ж таки не вийде – не засмучуйтесь! На території знаходиться багато тренерів, які за невелику плату навчать вас цьому. Велика кількість яскравих емоцій, нові навички та користь для здоров’я вам забезпечена!

Одеса – це місто, де сьогодні ви можете бути скелелазом, завтра серфером, а післязавтра виступати в театрі. Так скористайтеся цією різноманітністю на повну!

Софія Рязанова
(Головне фото: Софія Рязанова)