Одеська область таїть у собі скарб – Фрумушику-Нову, мальовничий куточок, де правлять тиша, самобутня культура та унікальна краса місцевої природи. Вдалині від метушні міста, тут можна знайти душевний спокій, познайомитися з традиціями Бессарабії, насолодитися багатствами навколишньої флори та фауни.


Тут ніби сповільнюється час, що дозволяє поринути в атмосферу затишку, гостинності та забути про міський шум. На вас чекають колоритна архітектура, безкраї поля, мальовничі пагорби, виноградники, незвичайні тварини та багато простору для релаксації. А гостинні мешканці з радістю занурять вас у традиції, пригостять місцевою їжею та подарують незабутні враження. У цій статті ми відкриємо для вас таємниці Фрумушики-Нови, розповімо про її історію, чарівну природу і багату культуру.

Віртуальна подорож, яка, можливо, надихне вас на приголомшливу поїздку, починається через: 1, 2, 3…

Історія

Бессарабський край здавна був домом для безлічі різних народів, союз яких і створив його неповторним. Болгари та молдавани, євреї та гагаузи, німці та українці мирно та дружно жили тут, працюючи не покладаючи рук і розвиваючи всілякі ремесла. Але доля багатонаціонального села була перервана: мирне життя обірвалося, поступившись місцем для військового полігону. Жителі, що залишилися без даху над головою, покинули рідні місця. А земля, зберігаючи спогади про колишнє процвітання, чекала своїх господарів довгі 60 років. У 2006 році покинуте село отримало друге життя, ставши етнографічним центром фермерського господарства. Це данина пам’яті предкам і можливість для кожного, хто бажає побачити красу бессарабської культури, познайомитися з побутом і ремеслами регіону, а також насолодитися безмежними просторами степу, що змінює свій вигляд з кожним сезоном.

Визначні пам’ятки

Фрумушика-Нова не просто село, а етнографічний музей під відкритим небом. Тут ви зможете побачити відтворені національні будинки та двори 19-20 століть, познайомитися з самобутньою культурою різних народів, що жили на цій землі. Ви поринете в атмосферу українського, молдавського, болгарського, гагаузького та єврейського побуту, скуштуєте традиційні страви. Це місце, де історія оживає, а культура різних народів зливається у єдиний неповторний візерунок.

Фото з сайту: frumushika.com

Крім цього, на території села знаходиться музей сільськогосподарської техніки, адже Бессарабія посідала одне з перших місць серед губерній із оснащення землеробства машинами та вдосконаленими знаряддями. Окрім перерахованих вище культурних розваг, обов’язково відвідайте Парк-музей скульптур «Історія Бессарабської землі» та Краєзнавчий музей — таким чином ви ніби купите путівку в минуле Української Бессарабії. І тільки тут ви зможете побачити найбільшу гранітну пам’ятку у світі «Чабан Фрумушики-Нова», яку було внесено до Книги рекордів Гінеса. Цікавий факт – винний підвал став однією з перших споруд у Фрумушику-Новій. Це унікальна можливість познайомитись з винами Бессарабії.

Природа

Фото: Софія Рязанова

На стику степу та лісостепу розкинулася мозаїка з чарівних краєвидів, що приваблюють своєю красою та різноманіттям. Безкраї поля, що коливаються під лагідним сонцем, дарують відчуття свободи та умиротворення. Аромат різнотрав’я наповнює повітря, а спів птахів створює неповторну симфонію природи. Вдалині видніються пагорби. Тут можна здійснити піші або велосипедні прогулянки, насолодитися свіжим повітрям. А також порибалити на озері, насолоджуючись тишею та спокоєм.

Фото: Софія Рязанова

Рекомендуємо вам залишитися на ніч у цьому місці, оскільки вдалині від міського освітлення, небо вночі розсипається міріадами зірок. Сузір’я здаються тут більшими і яскравішими, ніж у місті, їх легше розглянути. Мерехтіння зірок створює неповторну атмосферу. Тиша ночі дозволяє повністю поринути в цю казку. Крім того, на території села є великі загони з різними тваринами: кіньми, биками, поросятами, ламами і т.д. Кожен може їх нагодувати.

Їжа

Фото з сайту: frumushika.com

Хорошим доповненням насиченого дня буде смачна вечеря! На території комплексу є кафе- бар «Корчма», де ви можете скуштувати традиційні страви Бессарабії та випити вино власного виробництва. А для гурманів тут передбачено дегустацію вина. Ви відвідаєте виробництво Frumushika-Nova family winery, зайдете до цеху білих, червоних та ігристих вин. Також дізнаєтесь історію будівництва винного льоху та короткий опис кожного з представлених напоїв.

Розваги

Фото: Софія Рязанова

Крім перерахованих вище варіантів добре провести час, пропонуємо вам відвідати на території комплексу баню на дровах і чан з гарячою водою і травами. А також басейн, щоб освіжитися в спекотний день.

На території Фрумушики Нова ви завжди можете забронювати житло або купити тур для великої групи людей. Це унікальне місце для відпочинку та знайомства з культурою, яке має відвідати кожен.

Софія Рязанова
(Головне фото: Софія Рязанова)