Попри війну чимало жителів України не збираються пропускати літній сезон 2022 року. Їх не зупиняють ані заміновані пляжі, ані зачинені ресторани й нічні клуби та  й обмеження, пов’язані з комендантською годиною. Відпочивальники активно бронюють житло біля моря за допомогою сервісів з пошуку житла. 


Подробиці розповів голова правління об’єднання представників туристичної трансформації України Visit Ukraine Антон Тараненко в ефірі одного з телеканалів. Найбільше люди хочуть їхати до Одеси, хоч там і досі є загроза ракетних ударів, а все узбережжя заміноване.  

“Попит шалений, тому що в нас, на жаль, зараз немає Бердянська, немає Маріуполя, немає Донецької і Запорізької області, немає Херсону і поки що Миколаєва, а остаточно залишається тільки Одеса”, – твердить експерт.

При цьому офіційного дозволу на роботу туристичних об’єктів там поки що так і не дали. Більшість туристів сподіваються, що все ж певну кількість пляжів буде перевірено й розміновано. В Одеській воєнній адміністрації насправді розглядають такий варіант. Про це ОВА заявляла ще на початку літа, але конкретних термінів не вказала. До того ж небезпека залишається в морі. російський чорноморський флот замінував його і часто трапляється так, що міни зриває з якорів і відносить до берега.

Профільні відомства нині розробляють документ, що має врегулювати роботу туристичних об’єктів. Також документ роз’яснить і готелям, і самим туристам правила відпочинку для тих, хто все ж готовий ризикувати і їхати далеко від дому. А ось людей, що навпаки не хочуть прямувати на море, але при цьому планують десь відпочити теж побільшало. Здебільшого вони обирають села в радіусі 100 кілометрів від своїх міських осель. По-перше, це поруч, а по-друге, значно дешевше визнають експерти. Загалом ціни на відпочинок дещо знизилися. І хоч охочих їхати відпочивати цього літа не так багато як минулого, їхні поїздки допоможуть підтримати туристичну галузь і наповнити бюджет.

Святослав Родюк