Початок 2020 року ознаменувався тим, що увесь світ дізнався про існування дивовижного міста у Китаї. Звичайно, значна частина людей чула про нього і раніше, однак свою популярність воно здобуло нещодавно. Вухань — місто провінції Хубей, у якому народилася страшна світова трагедія — масове поширення коронавірусу, який на середину травня забрав чималу кількість життів.


У самому ж Вухані впродовж двох місяців діяв дуже суворий карантин, і люди не мали можливості виходити на вулиці та насолоджуватися природою та красою міста. Наразі ситуація у Вухані налагодилася: протягом довгого періоду тут не фіксують жодних випадків захворювання на коронавірус, а тим паче смертей від нього.

Та й у всьому світі ситуація потрохи стає ліпшою. У більшості країн послаблюють карантинні обмеження, а отже люди вже замислюються про те, як провести хоча б мізерну частинку свого відпочинку у забутті про коронавірус.

І нині величезний суспільний інтерес серед людей починає становити саме Вухань — моторошне, але таке цікаве місто.

Як дістатися?                                                            

Наразі до Вуханю дістатися з України не можна ніяк. Хіба що вийде доїхати «попутними таксі». Але ця ідея не дуже хороша і має свої ризики, тому ліпше зачекати, коли відкриють офіційне і легальне авіасполучення. І тоді можна буде з легкістю полетіти до китайського Вуханю літаком. Раніше курсував прямий рейс із міста до українських аеропортів. Тож після відкриття кордонів варто сподіватися на повне відновлення усіх попередніх рейсів.

Де зупинитися?

У місті повно готелів та хостелів. Причому можна знайти, як і дорогі, так і більш дешеві варіанти, а саме від кількох сотень до кількох тисяч гривень за ніч. Зокрема, можна зупинитися і у звичайних мешканців міста, попередньо домовившись на спеціальних вебсайтах. Попри те, що у них не завжди великі та просторі помешкання, ці люди завжди будуть раді вас прийняти.

Що подивитися?

  1. Вежа Жовтого Журавля або Хуанхелоу — візитівка та один із символів міста. Цій споруді вже майже 1800 років. Вона була споруджена в епоху Троєцарства, коли єдиний Китай розпався на три незалежні держави. Протягом сторіч вежа була неодноразово зруйнована, проте кожного разу відбудовувалась в новому вигляді. З верхніх поверхів Хуанхелоу відкривається краєвид на місто та річку Янцзи. Всередині вежі розташовано музей, а навколо неї — великий парк з павільйонами і деревами химерних форм. У музеї виставлені предмети декоративно-прикладного мистецтва, твори живопису, реконструйовані інтер’єри вежі у різний період її існування.
  2. Перший міст або Великий Вуханський міст через річку Янцзи — двоповерховий автомобільний та залізничний міст. Саме він вперше з’єднав обидва береги річки. Міст побудували інженери Радянського Союзу 1957 року. На його відкритті був присутній Мао Цзедун, тоді він пройшов пішки з північного на південний беріг. Довжина мосту становить понад півтора кілометри. Верхній рівень мосту – двостороння чотирьохсмугова автомагістраль. Нижній рівень — двоколійна залізниця «Пекін-Гуанчжоу». А в одній із опор розташований музей.
  3. Вуханський університет. Він входить до десятки найбільших університетів Китаю, а його корпус вважають одним із найкрасивіших у Китаї. Усі корпуси побудовані на схилах пагорбів. На території університету багато зелені — затишний парк зі ставком, а пагорб Лоцзяшань – це справжній тропічний ліс. Головний символ Вуханського університету зображений на його гербі. Це бібліотека, яка поєднує у собі китайський та західний стилі.
  4. Озеро Духну – найбільше озеро у місті, але воно доволі невелике. Його перетинає кілька гребель, звідки відкриваються чудові краєвиди на околиці — хмарочоси міста Вухань та порослі лісом пагорби.

Де харчуватися?

У Вухані багато ресторанів, кафе та вуличних закладів. Одне з головних і цікавих місць — ринок морепродуктів, але сюди завітають тільки справжні сміливці. Саме звідси, за інформацією ВООЗ, і поширився коронавірус. Тож якщо вам дуже цікаво і ви нічого не боїтеся, то вперед за пригодами та чимось незвичним. А взагалі у Вухані представлено багатонаціональну кухню, від якої можна отримати непередавані смакові відчуття.

Лайфхаки для подорожі

Найголовніше, що можна сказати про подорож до країни з абсолютно іншою культурою — бути готовим до всього нового. Адже Китай — це країна великих відкриттів та всього незвичного, що часом може навіть лякати. Тому варто пробувати все і не боятися чогось нового. Важливо не забути взяти з собою невеличку аптечку у разі, якщо вам стане погано.

And thats all?

Вухань — чарівне, дуже красиве місто, яке точно вас вразить і змусить згадувати про нього ще довгий час. Це місто, яке прекрасне і вдень, і вночі, і за будь-яких обставинах. І попри ті події, які сталися у цьому місті, не варто обмежувати себе. Адже китайська культура – це щось надзвичайне та не пізнане до кінця, тому одразу після відкриття кордонів – пакуйте валізи and go!

Мирослава Танська